REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  15. jubileuszowe Dyktando Ursynowskie już dziś! A napisać je będzie mógł każdy - dzięki transmisji online. Start o godz. 11:00.

  W tym roku dyktando będzie wyjątkowe - nie ma nagród, nie ma zwycięzców, bo pandemia uniemożliwiła zorganizowanie spotkania miłośników polszczyzny w hali przy Dereniowej, jak to zazwyczaj bywało. Dziś o 11:00 rusza natomiast ogólnodostępna transmisja online, a więc z językowymi pułapkami zastawionymi przez prof. Jerzego Bralczyka i dr doc. Grażynę Majkowską będzie mógł się zmierzyć każdy.

  Rok temu dyktando było “muzyczne”. Należało znać m.in. pisownię takich wyrażeń jak punk rock, jazz-rock, quasi-tango. A czego możemy spodziewać się dziś, 22 listopada? O to zapytaliśmy doc. dr Grażynę Majkowską, językonaznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

  - Dyktando przygotowuje prof. Bralczyk, jak go znam będzie krótkie oraz trudne, i nie związane z pandemią. Tekst nie będzie miał charakteru staropolskiego, ani też bardzo współczesnego z wyrazami obcojęzycznymi. Podejrzewam, że może być pisownia łączna i rozdzielna, wielkie i małe litery oraz długie i skomplikowane zdania sprawdzające znajomość zasad interpunkcji. Tematu dyktanda jednak nie zdradzę. To jak zawsze będzie niespodzianka! - mówi doc. dr Majkowska.

  Transmisja rozpoczyna się o godz. 11:00, a dyktando ok. 11:10. Potrwa ono do ok. 11:45. Po piętnastominutowej przerwie uczestnicy wspólnie przeanalizują tekst dyktanda, a następnie odbędzie się tradycyjnie publiczna rozmowa o języku polskim pomiędzy prof. Bralczykiem a dr doc. Majkowską z możliwością zadawania pytań przez uczestników na czacie udostępnionym w trakcie transmisji online.

  OGLĄDAJ TRANSMISJĘ ONLINE Z 15. DYKTANDA URSYNOWSKIEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4428 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022