REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Palma Waszyngtonia

  Palma Waszyngtonia (Ogród Botaniczny PAN w Powsinie)

  W sobotę ciekawe warsztaty w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Będzie można dowiedzieć się, które rośliny domowe pomagają w oczyszczaniu powietrza. 

  Zanieczyszczenie powietrza to jeden z największych problemów polskich metropolii. Jest jednak prosty sposób na poprawę jakości atmosfery, w której funkcjonujemy. Ciągle niedoceniany jest wpływ roślin domowych na nasze zdrowie i samopoczucie. I właśnie temu tematowi poświęcone będą warsztaty, które w najbliższą sobotę, 29 lutego organizuje Ogród Botaniczny PAN w Powsinie.

  - Tematem spotkania będą m.in. fakty i mity o roślinach oczyszczających powietrze oraz ich sekrety. Przyjrzymy się bliżej roślinom z na poły już mitycznej listy NASA i zastanowimy się, co je łączy. Odkryjemy także tajemnice niby doskonale znanych, a jednak kryjących w sobie mnóstwo niedostrzeganych zalet "paprotek i palemek" oraz innych, arcyciekawych kwiatów doniczkowych - zapowiadają organizatorzy.

  Nie zabraknie oczywiście porad, jakie gatunki roślin są najlepsze do domu i biura. Choć żadna z roślin doniczkowych nie poradzi sobie ze smogiem w stu procentach, to warto hodować te z nich, które pochłaniają część szkodliwych substancji z powietrza.

  - Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju palmy doniczkowe sprzedawane często w kwiaciarniach, proste w uprawie draceny czy doskonały w zacienionych miejscach bluszcz odzobny - mówi Adam Kapler z Ogrodu Botanicznego, prowadzący sobotnie warsztaty.

  Ich uczestnicy nie ograniczą się do wysłuchiwania porad, w części praktycznej zajęć sami będą sadzić rośliny, czeka ich też spacer po pięknej oranżerii powsińskiego ogrodu, w której zobaczą rośliny znane ze swoich domów, ale w nieco większej formie - dwumetrowe figowce, paprocie czy palmy.

  Warsztaty odbędą się w godz. 13:00-16:00 w Centrum Edukacji oraz w oranżerii. Spotkanie chętnych o godz. 13:00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego PAN (obok głównej wejściowej i Cafe Ogród). Warsztaty są bezpłatne, trzeba tylko wykupić bilet wstępu na teren ogrodu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3273 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020