REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2019, 16:55 komentarzy 15

  (AŁ)

  Kolejna zima, a problem ten sam. Długi chodnik po wschodniej stronie ul. Stryjeńskich, tuż przy byłym gimnazjum i przedszkolu jest znów nieodśnieżony. To nie jest bezpański teren, choć wszyscy się go wypierają.

  - No jak to wyglada? Narty mam założyć? Ja tylko bym chciał, żeby jak ktoś się tu połamie, podał do sądu tych leni, co im się nie chce nawet piaskiem posypać. Niech by przyszło im płacić kary z własnej kieszeni - oburza się pan Marek, próbując przejść chodnikiem wzdłuż ogrodzenia szkoły i przedszkola przy ul. Na Uboczu.

  Rok temu, gdy po raz drugi podjęliśmy interwencję w tej sprawie, wydawało się, że problem został rozwiązany. Ustalono, że chodnik odświeżać mają sąsiadujące z nim placówki oświatowe. Dyrekcje obu tłumaczyły, że wcześniej tego nie robiły, bo nie wiedziały, że to do nich należy dbanie o stan nawierzchni chodnika.

  - Odśnieżaliśmy chodnik w tamtym roku, ale później sprawdzaliśmy czy należy do nas i okazało się, że nie. Naszym zdaniem chodnik jest miejski i to miasto powinno odśnieżać - mówi nam pracownica sekretariatu byłego Gimnazjum nr 94. 

  Dyrekcje powołują się na odpowiedź burmistrza na interpelację radnej Teresy Jurczyńskiej-Owczarek, która pytała w sierpniu 2018 roku urząd, do kogo należy chodnik. Odpowiedź była jednoznaczna.

  - Teren na którym leży chodnik należy do Skarbu Państwa i jest we władaniu Zarządu Dróg Miejskich, który powienien utrzymywać na nim porządek - wyjaśniał wówczas Robert Kempa.

  ZDM nie potwierdza tych informacji i powołuje się na ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz prawo miejskie, czyli regulamin utrzymania czystości i porządku w mieście stołecznym Warszawa. Z odpowiedzią burmistrza nie zgadza się też Zarząd Oczyszczania Miasta.

  - Sprawdziliśmy tę lokalizację. Chodnik jest terenem przylegającym do nieruchomości, co oznacza, że za jego utrzymanie, odśnieżanie i zabezpieczenie przed śliskością odpowiada zarządca tej nieruchomości, w tym wypadku placówki edukacyjne - mówi Magdalena Niedziałek, rzecznik ZOM.

  Co więcej, jest zapowiedź wspólnego patrolu ZOM i Straży Miejskiej, który będzie interweniował u zarządcy nieruchomości i egzekwował wywiązywanie się z obowiązków administratora terenu. Za nieodśnieżenie chodnika grozi 1,5 tys. złotych grzywny lub nagana dla dyrekcji.

  - Raz jeszcze sprawdzimy i wyjaśnimy do końca, żeby nie było wątpliwości. Jeśli tak nakazuje prawo to będziemy odśnieżać. Nie ukrywam, że to dla nas duży dodatkowy wydatek. Na całą zimę trzeba kupić kilkaset kilogramów soli i zapłacić za odśnieżanie - mówi Karolina Sąntolak, dyrektor Przedszkola nr 395.

  A tymczasem chodnik jest skuty lodem, a po wczorajszych obfitych opada całkowicie zasypany. Nikt nie ma pretensji o to drugie, ale doprowadzenie przejścia do stanu lodowiska jest niedopuszczalne. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursyniak 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A położyć kable grzewcze i po sprawie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kris3000 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Postawcie tam na trzy dni stragan z warzywami a zaraz się dowiecie do kogo ten teren należy

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

   "Chodnik jest terenem przylegającym do nieruchomości, co oznacza, że za jego utrzymanie, odśnieżanie i zabezpieczenie przed śliskością odpowiada zarządca tej nieruchomości" Ten archaiczny durny przepis już dawno należało zlikwidować. To jest teren Skarbu Państwa, niech Skarb Państwa za niego odpowiada. W przeciwnym razie dochodzi do absurdu: nie wolno mi pić piwa na chodniku przed domem bo jest PUBLICZNY, ale już odśnieżać mam go ja jakby był on mój PRYWATNY.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z... na uboczu 11 6 miesięcy temuocena: 67% 

   no i daj daj palantom rządzić w dzielnicy, w mieście

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 10 6 miesięcy temuocena: 47% 

   A co myslisz ze tam gdzie rzadzi twoj PiS jest lepiej? ze w Warszawie za czasow Kaczora, Marcinkiewicza i innych bylo lepiej - niestety - wez zobacz sobie przyklad z samego dolu tam gdzie nie rzadzi PO ale spoldzielnie mieszkaniowe - czesto i gesto chodniki nie sa odsniezone, sa wrecz tereny gdzie np w lecie trawa jest skoszona a pomiedzy chodnikami gdzie jest trawnik NIE - bo nikt do tego kawalka sie nie przyznaje - Gospodarze tez maja klapki na oczach swoj kawalek łaskawie odsnieza, moze sypna sola, ale pol kroka poza swoj teren juz nie . Dopiero Jak ktos sobie cos zrobi, lub ktos pojdzie na skarge - i ustala wlasciela gruntu - to moze cos sie ruszy - bez tegoi nie widze szans na poprawe-tak jest i w lecie, i zimie /

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pIOTREK 9 6 miesięcy temuocena: 57% 

   Problem od 2003 z Jeżewskiego Jeżewskiego od 1 do 3 - ODŚNIEŻONE 5 do 7 - NIGDY NIE ODŚNIEŻONE a jak dosypie śniegu i wystają dzioby źle zaparkowanych samochodów to dla wózków tragedia od 9 do końca - ODŚNIEŻONE Co z szumnie zapowiadaną akcją montowania progów blokujących zbyt głębokie parkowanie skutkujące blokowaniem chodników?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A czyje są te parkingi przylegające do chodnika?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gal.urs. 7 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Pod Galerią Ursynów też szklanka. W sobotę nie odśnieżono więcej niż wąską ścieżkę do skrzyżowania, trochę się rozpuściło, później zamarzło i dopiero dziś o świcie ktoś jakby "porządniej" to odśniezył. Co z tego, jak pierwszy krok powoduje "lądowanie telemarkiem". Czekam na osoby, które się powaznie uszkodzą po takiej wywrotce. Bo lepiej zapłacic tysiące w odszkodowaniu, niż 50zl za dwie godziny odśnieżenia galeriowych przyległości natychmiast po opadach śniegu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taki kraj 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Do odśnieżania nikt się nie poczuwa, bo "to nie nasz chodnik". Ale gdyby pod nim odkryto zakopany skarb albo złoża ropy to wszyscy okrzyknęliby się jego właścicielami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sejlas 5 6 miesięcy temuocena: 6% 

   Ty co napisałeś ten durny artykuł kup łopatę i następnym razem odśnieżanie jak ci to tak przeszkadza

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~geograf 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Szkoła i przedszkole muszą kupić sól i odśnieżyć? Normalnie szok! To te placówki nie znajdują się w upalnej Australii?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mróz 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Muszą kupić dodatkowe ilości i zapłacić za odśnieżanie, którego nie przewidywali, bo okazało się, że obowiązek odśnieżania nie ciąży na M.St. Warszawa reprezentowanym przez ZDM, ale na M.St. Warszawa reprezentowanym przez burmistrza dzielnicy Ursynów - ot taka mała sprzeczka w rodzinie, ale dla dyrektorów to mimo wszystko kłopot, bo muszą wyłożyć pieniądze na coś, czego nie planowali.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~geograf 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

   "Od zawsze" właściciel posesji ma obowiązek odśnieżania chodnika przylegającego do posesji pod karą grzywny. Kto tego nie wie ten trąba.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ten durny przepis już dawno powinien zostać zlikwidowany.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1669 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019