REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2018, 14:05 komentarzy 6

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Od rana napływają do redakcji zdjęcia konara, który w nocy wyłamał się z wierzby przy Domu Sztuki. – Co dalej? – pytają mieszkańcy. Spółdzielnia zapowiada złożenie, jeszcze dzisiaj, wniosku o wycinkę.

  Pierwszy zaalarmował nas pan Mariusz, który pod wierzbą przechodzi codziennie w drodze do pracy. – Wichura musiała w nocy złamać gałąź, dobrze, że nie spadła nikomu na głowę. Szkoda drzewa, ale coś trzeba z tym zrobić – pisze.

  Sprawą wycinki starego drzewa żyje cała okolica stacji metra Ursynów. Dorodna wierzba, będąca ozdobą skweru na Wiolinowej, wg badań dendrologa, jest w 60% spróchniała wewnątrz pnia i stwarza realne zagrożenie.

  - Dzisiaj idzie wniosek o wycinkę, biorąc pod uwagę, że spadł konar takiej wielkości, nie będziemy czekać aż wydarzy się nieszczęście – mówi prezes spółdzielni „Jary” Piotr Janowski. - Grodzimy wszystko, w miejscu taśmy stanie niedługo płotek - dodaje.

  Mieszkańcy trafiający na zagrodzone przejście stają zaskoczeni przed pajęczyną z taśmy. – O co tu chodzi? – pytają i szukają okrężnej drogi. Z użytku wyłączony jest podjazd dla wózków, schody i znaczna część chodnika przed Domem Sztuki. Aby dojść do metra trzeba wejść po schodach pod Top Market, a następnie pod daszek budynku DS.

  - Trzeba z tym szybko coś zrobić. Pamiętam to drzewo jeszcze z czasów jak Ursynów się budował. Ma swoje lata, nie ma co czekać na tragedię – mówi jedna z mieszkanek patrząc na wierzbę.

  Przypomnijmy, o uratowanie drzewa stara się radna Ewa Cygańska, która wraz z sąsiadami zamówiła niezależną ekspertyzę dendrologiczną. Na razie nie ma jeszcze jej wyników.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Drzewostan 6 ponad rok temu

   no, jak taka 60 letnia wierzba o średnicy konara ponad 80 cm pierdzielnęła w czasie wichury 2 lata temu na Ochocie na chodniczek, to wszyscy się cieszyli, że nikt tamtędy nie przechodził, a na chorą nie wyglądała. Zarząd jest po to, żeby wykonywał zarząd, czyli podejmował i realizował decyzje. Jak drzewo zagraża i nie można nic poradzić, to goodby z nim i zasadzić nowe, np. jakiś gatunek endemiczny dla Polski np. jawor.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~KJL 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Wczoraj przez pomyłkę wysiadłem na stacji Ursynów zamiast na Stokłosach. Postanowiłem skorzystać z okazji i odwiedzić naszą ukochaną wierzbę. Wlazłem za ogrodzenia, usiadłem na murku i oboje się popłakaliśmy. To już tyle lat...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  • ~Wiolinowiec 4 ponad rok temuocena: 70% 

   Wyciąć, Sentyment nie może przyćmić zdrowego rozsądku. Wszytko umiera, Drzewa również chorują i obumierają. Wyciąć a na miejsce postawić coś upamiętniającego naszą starą przyjaciółkę, Tragedia na Pradze chyba pokazała że nie ma żartów z konarami.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby
  • ~KJL 3 ponad rok temuocena: 41% 

   Ręce precz od wierzby, precz! Niektóre konary należy tylko "przyciąć".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby
  • ~mietek 2 ponad rok temuocena: 79% 

   powiedz to rodzinie z pragi, przez podobnych do ciebie stracili dziecko, a matka jest kaleką.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby
  • ~śmiało 1 ponad rok temuocena: 74% 

   Razem z wynikiem "niezależnej ekspertyzy" oczekujemy jasnej deklaracji kto na ochotnika zgłosi się na długie lata do więzienia, gdy przewracające się drzewo kogoś zabije, jak niedawno zdarzyło się z niemowlęciem w Parku Praskim.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4594 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022