REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2021, 12:52

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Mostki przeładunkowe w halach stalowych umożliwiają usprawnienie transportu wewnętrznego. Wykorzystuje się je w wielu, o ile nie w prawie wszystkich zakładach przemysłowych. Jakie rodzaje pomostów stosuje się w tego typu obiektach? Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego rozwiązania?

  Budownictwo przemysłowe na szeroką skalę wykorzystuje mostki przeładunkowe. W zależności od zastosowanych rozwiązań mostki wypełniają przestrzeń pomiędzy rampą załadowczą lub posadzką hali a powierzchnią załadunkową samochodu dostawczego. Tworzą tym samym ciąg komunikacyjny umożliwiający łatwiejsze przenoszenie albo przewożenie materiałów i towarów z pojazdu na teren hali przemysłowej. Dzięki temu do transportu można wykorzystać nie tylko siłę ludzkich rąk, lecz także wózki widłowe.

  Mostki przeładunkowe – rodzaj materiału

  Wyróżnia się kilka rodzajów mostków przeładunkowych. Ze względu na rodzaj materiału, z którego wykonano mostek, urządzenia dzielimy na stalowe – często ze wspomaganiem sprężynowym – i aluminiowe. W obiektach z niewielką różnicą poziomów pomiędzy rampą a samochodem sprawdzają się mostki sprężynowe. Da się je bez problemu podnosić i opuszczać, ponieważ mają sprężyny naciągowe równoważące ciężar stalowej płyty. Nośność mostków sprężynowych może wynosić nawet 6 ton.

  Oprócz tego hale przemysłowe są wyposażane w mostki aluminiowe o udźwigu do 4 ton. Podobnie jak mostki sprężynowe, te wykonane z aluminium przeznaczone są do obiektów ze stosunkowo małą różnicą poziomów w strefie przeładunkowej.

  Mechanizmy stosowane w mostkach przeładunkowych

  Ze względu na zastosowany mechanizm wyróżnia się mostki przeładunkowe przesuwne, stacjonarne i przenośne. Mostki przesuwne wykorzystują szynę jezdną, po której pomost porusza się w prawo i w lewo wzdłuż rampy. Dzięki temu mogą obsługiwać kilka stanowisk. Wtedy, gdy nie są używane, blokuje się je w jednej pozycji. Co ważne, obiekty przemysłowe z tym rozwiązaniem muszą mieć otwartą rampę.

  Podobnie zresztą jak hale stalowe, w których zaplanowano stworzenie mostków przeładunkowych stacjonarnych. Mostki stacjonarne zgodnie z nazwą montowane są w jednym miejscu – nie da się ich ruszyć, a jedynie podnieść do pozycji pionowej na czas, kiedy nie będą potrzebne.

  Najprostszą formą mostka przeładunkowego jest mostek przenośny. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie dostawy lub odbiory towarów albo materiałów nie są zbyt częste. Tego typu mostki nie wymagają instalacji – układa się je wyłącznie na czas transportu.

  Ile to kosztuje?

  Cena mostków przeładunkowych zależy od kilku czynników, to jest od ich rodzaju, długości i szerokości. Im większe i bardziej skomplikowane, tym droższe. Mimo to mostki są jednymi z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku. Dużo więcej trzeba zapłacić za rampę hydrauliczną albo profesjonalną platformę przeładunkową, ale stosuje się je wyłącznie w obiektach, w których przeładunek odbywa się z dużą lub bardzo dużą częstotliwością.

  Jak wygląda budowa hal przemysłowych? Sprawdź kompleksową ofertę generalnego wykonawcy: https://commercecon.pl/obiekty-przemyslowe/

  Artykuł załadowany: 0.3487 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022