REKLAMAA1-VISTULA-07-05----06-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  W budynku przy Samsonowskiej w grudniu miała ruszyć publiczna przychodnia

  W budynku przy Samsonowskiej w grudniu miała ruszyć publiczna przychodnia (SK)

  Takiego poślizgu nikt się nie spodziewał! Publiczna przychodnia zdrowia przy ul. Samsonowskiej 1 w grudniu miała przyjąć pierwszych pacjentów. Okazuje się, że nie ma jeszcze nawet firmy, która wyremontuje budynek. Nawet przez pół roku mieszkańcy Zielonego Ursynowa będą mieli problem z dostaniem się do lekarza.

  Miało być tak pięknie! Jeszcze przed świętami na pacjentów miała czekać odnowiona placówka z podstawową opieką medyczną dla dzieci i dorosłych.

  Wcześniej w należącym do dzielnicy budynku przy Samsonowskiej 1 przyhcodnię prowadziła prywatna firma Warmed. Po tym jak Rzecznik Praw Pacjenta uznał, że jej personel zachowywał się wulgarnie wobec pacjentów, w listopadzie 2017 r. burmistrz nie przedłużył Warmedowi umowy najmu na lokal. Przychodnia musiała się wyprowadzić.

  1 października ursynowski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przejął budynek przy Samsonowskiej. Miał być zrobiony ekspresowy remont i już w grudniu na pacjentów miały czekać nowe gabinety. Takie obietnice składał burmistrz.

  Teraz okazuje się to nierealne. SPZOZ zwlekał prawie dwa miesiące z ogłoszeniem przetargu na remont obiektu. Jego wyniki poznamy po 11 grudnia. Firma, która podejmie się prac, będzie miała na ich przeprowadzenie czas do końca maja 2019 roku. 

  - Może uda się wejść ekipie jeszcze w grudniu. Sam remont potrwa najkrócej cztery miesiące, bo sytuacja w tym miejscu jest tragiczna i wymaga totalnych zmian - mówi Grażyna Napierska, dyrektor SPZOZ Ursynów.

  Są problemy z węzłem cieplnym i instalacją centralnego ogrzewania, którą trzeba przebudować.

  "Nie mamy gdzie się leczyć"

  Zwłoka z remontem dziwi mieszkańców Zielonego Ursynowa, zwłaszcza, że z powodu rozbudowy niedawno zamknięto im publiczną przychodnię przy Kajakowej. Na miejscu do dyspozycji mają tylko niewielki, prywatny Polmed, który ma podpisaną umowę z NFZ, ale przyjmuje tylko dorosłych.

  - Mieszkańcy bardzo liczyli na przychodnię przy Samsonowskiej, zwłaszcza, że zapowiedzi burmistrza, gdy ZOZ przejmował budynek były takie, że wszystko pójdzie błyskawicznie i w grudniu zostanie otwarta dla pacjentów - mówi Marzena Zientara, społeczniczka z Zielonego Ursynowa.

  Dziś burmistrz Robert Kempa tłumaczy, że o grudniowym terminie otwarcia przychodni mówili pracownicy ursynowskiego ZOZ, którzy wiedzieli jak wygląda budynek i nie zgłaszali uwag co do jego stanu technicznego. Teraz mowa jest o pięciu miesiącach, podczas których można nie tylko wyremontować, ale gruntownie przebudować placówkę.

  - Chcemy, żeby tam były dobre warunki dla dzieci i dorosłych. Może się uda zakontraktować ginekologa i urologa - mówi dyrektor Grażyna Napierska.

  Według mieszkańców na Zielonym Ursynowie nie ma opieki stomatologicznej i bardzo brakuje pediatry.

  - Nikt się nie przejmuje tym, że tu tyle dzieci mieszka, które mają szczepienia, bilansy, jest sezon grypowy i ospa szaleje w przedszkolach. Pacjenci zostali zostawieni sami sobie - mówi Zientara.

  Wiele wskazuje na to, że jeszcze przez pół roku będą musieli pielgrzymować po całym Ursynowie. Podstawową opiekę zdrowotną dzieci i dorośli mają teraz w przychodni przy ul. Romera 4; okulistykę i poradnię chirurgii ogólnej - przy ul. Na Uboczu 5; urologa i ginekologa przy ul. Kłobuckiej 14. Całe szczęście, że chociaż nocna i świąteczna opieka zdrowotna trafiła do kontenera przy Ursynowskim Centrum Zabiegowym przy ul. Kajakowej 12, a więc jest blisko.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ryży 5 5 miesięcy temuocena: 0% 

   koalicja PO z GUziałem to juz szczyt fuszerki!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 4 5 miesięcy temu

   Łukasz zlituj się!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zielony ursynów 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak widać PO po wyborach zapomniało o ZU. I co na to społecznicy?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ccc 2 5 miesięcy temuocena: 60% 

   A trzaskowski obiecywal poprawe jak zwykle POpelina oszukuje

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jacek 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   12 grudnia (nie 11) to jest termin składania ofert, wynik przetargu znany będzie zapewne do konca grudnia...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2616 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019