REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Nauczyciel w szkole może dwoić się i troić, ale czasami to nie wystarczy, żeby nauczyć nastolatka języka. Zresztą kilka lekcji angielskiego w tygodniu to za mało, żeby uczeń nabrał językowej pewności i zrozumiał, dlaczego żmudne wkuwanie słówek jest tak ważne. Chcesz zaszczepić w dziecku miłość do języka? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

  Nauczyciele często podkreślają, że w nauce języków obcych dwie kluczowe kwestie to praktyka i pasja. Zainteresowanie krajem i danym językiem jest zawsze świetną motywacją do nauki, a korzystanie z języka w życiowych sytuacjach pomaga ćwiczyć język i uświadamia, jak ważna jest nauka.  Co możesz zrobić, żeby twojego dziecko kończąc szkołę świetnie mówiło po angielsku?

  1. Zafunduj obóz językowy

  Sprawdzony sposób, który niesie wiele korzyści. Z jednej strony, jest to świetna rozrywka na wakacje, okazja do nawiązania przyjaźni i odkrywania świata oraz nauka samodzielności. Z drugiej strony, formuła obozów pozwala lepiej poznać kraj i język. Szczególnie ciekawą ofertą są wyjazdy językowe organizowane np. przez Atas (https://www.atas.pl/ ), w czasie których dzieci mieszkają nie w hotelach, ale u rodzin, które mówią tylko po angielsku. Wspólne mieszkanie i posiłki wymuszają interakcje i naturalne rozmowy. Nauka w takich okolicznościach idzie błyskawicznie! Warto na taki wyjazd odkładać pieniądze nawet cały rok. A może zamiast kilku prezentów urodzinowy złożyć się z rodziną na taki wyjazd? To inwestycja, która na pewno się zwróci!

  2. Znajdź nauczyciela online

  W internecie coraz większą popularnością cieszą się serwisy, pomagające znaleźć nauczyciela, który uczy języka online. W praktyce wygląda to tak, że uczeń wybiera nauczyciela oraz dzień i godzinę, kiedy ma się odbyć lekcja, opłaca ją przez taki serwis, a potem przez ustalony czas rozmawia online z native speakerem. To o wiele tańsze niż podobne lekcje z lokalnym lektorem i mniej kłopotliwe, bo nie trzeba dziecka nigdzie dowozić. Wypróbuj Verbling, Italki albo Verbal Planet. Rozmowa na żywo w obcym języku to najlepsza lekcja z możliwych.

  3. Pokaż jak korzystać z aplikacji online

  Powtarzanie słówek z książki i zeszytu jest nudne, ale niestety, powtórki są konieczne, żeby utrwalić wiedzę. Ale można zadbać o jakieś urozmaicenie? Wypróbujcie aplikacje na komórki, tablety lub komputer. Wiele z nich jest darmowych po obejrzeniu reklam, jak np. Duolingo, a to niezwykle atrakcyjna i skuteczna metoda nauki.

  4. Kup książki po angielsku

  Nauka języków obcych jest najbardziej efektywna wtedy, kiedy jesteśmy w stałym kontakcie z językiem i kiedy mamy poczucie, że przydaje się nam w codziennym życiu. Kupuj lub wypożyczaj dla dziecka książki po angielsku, oglądajcie bajki, na początek proste, w oryginalne, bez dubbingu, słuchajcie piosenek po angielsku, a może wieczorem włączycie audiobooka czytanego przez native speakera? Codzienna obecność języka w życiu dziecka z czasem zaprocentuje!

  5. Daj przykład

  Dzieci najszybciej się uczą przez naśladowanie. Może ty też wrócisz do nauki języka? Pokaż dziecku, to nie nudny obowiązek oraz że można i warto się uczyć w każdym wieku. Może z czasem będzie możliwe, żebyście mogli mieć lekcje razem? Wspólne doświadczenia łączą, a nauka angielskiego naprawdę może być miła i przyjemna!

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1261 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018