REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Jest pomysł na teren za Megasamem. Zamiast zaśmieconego betonowego placu zastawionego samochodami mógłby być trawnik. Radny Projektu Ursynów widzi tam miejsce do relaksu i wypoczynku. Dzielnica twierdzi, że to niemożliwe.

  Kilka lat temu można było kupić tu wszystko. Bazarek przy ul. Surowieckiego, od momentu powstania w 1983 roku, przyciągał tłumy kupujacych m.in. świeże warzywa, owoce i mięso oraz ubrania. Z biegiem czasu klientów zaczęło ubywać, a targowisko trzeba było zamknąć. 

  W 2017 roku kiedy zostało już tylko kilku handlarzy teren wrócił z zarządu spółdzielni "Jary" do miasta i zaczęły się kłopoty. Pusty betonowy plac stał się połączeniem parkingu z wysypiskiem odpadów. Było tu też składowisko wraków i miejsce przeładunku śmieci, z którymi - po wielu interwencjach mieszkańców - straż miejska wreszcie zrobiła porządek.

  Pomimo to, teren za Megasamem nadal jest w opłakanym stanie i każdego dnia popada w coraz większą ruinę.

  - W sierpniu interweniowaliśmy w tym miejscu dziewięć razy. Zgłoszenia mieszkańców dotyczyły złego parkowania oraz głośnego zachowania się wieczorem - mówi Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

  Na kłopoty trawnik?

  Aby jedno z najbardziej znanych miejsc na Ursynowie przestało wreszcie straszyć, radny Projektu Ursynów zaproponował przemianę betonowego placu w wielki trawnik.

  - To zmieniłoby wiele. Z psychologicznego punktu widzenia trudniej jest wyrzucać śmieci na trawnik, gorzej się też na nim parkuje. To powinien być teren rekreacyjny dla mieszkańców, gdzie możnaby poćwiczyć na świeżym powietrzu, pospacerować z psem, a zimą dzieci mogłyby tutaj porzucać śnieżkami czy ulepić bałwana. Dla dzielnicy nie byłby to duży koszt. To około 20 zł za metr kwadratowy - przekonuje Bartosz Zawadzki.

  Zapytaliśmy sąsiadów placu za Megasamem czy to dobry pomysł. Wszystkie osoby, z którymi rozmawialiśmy były jednomyślne - tak jak jest tera dłużej być nie może, ale trawnik to nie jest dobre rozwiązanie. 

  - To nie ma większego sensu. Trawa nie powstrzyma śmiecenia i parkowania. Będą robić to samo i po paru dniach nie będzie różnicy, a pieniądze wyrzucone - mowi pan Michał.

  - Nie robić samego trawnika, bo to nic nie da, tylko drzewka posadzić, alejki, ławeczki postawić. Mały park tutaj przy Puławskiej przydałby się, żeby zatrute spalinami powietrze trochę oczyścić - mówi pani Regina.

  Powstanie parku w tym miejscu nie wchodzi w grę. Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 2011 roku nie przedwiuje takiej możliwości. Teren jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową, biura lub usługi administracyjne, handlowe, turystyczne, gastronomiczne czy zdrowotne. Plan nie dopuszcza też tymczasowego zagspodarowania terenu, a tym byłby proponowany przez radnego trawnik. 

  - Nieruchomość stanowi własność Warszawy, ale objęta jest roszczeniami byłych właścicieli z dekretu Bieruta i dopóki sprawy się nie zakończą nie można nic tu zrobić. Będzie można najwyżej przedłużyć o kolejny rok umowy dzierżawy z właścicielami stojących tam pawilonów. Rocznie dzielnica zarabia na tym około 100 tys. złotych - mówi zastępca burmistrza Ursynowa Jakub Berent. 

  "Ludzi odstrasza otoczenie"

  Plac za Megasamem ma 7 tys. m2, przyjmując wyliczenia radnego Zawadzkiego założenie tam trawnika kosztowałoby około 140 tys. złotych. Do tego należy doliczyć koszt skucia betonu. Dla niektórych mieszkańców, to koszt, który warto byłoby ponieść.

  - Nikt nie myśli o tym, że to nie tylko sprawa estetyki. To ma przełożenie na ceny mieszkań. Moi sąsiedzi od kilku miesięcy chcą sprzedać w sąsiedztwie placu ładne trzy pokoje i nie mogą, bo ludzi odstrasza otoczenie. Mówią, że baliby się po zmroku dzieci wypuścić z domu - mówi pani Agnieszka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Auswajsenmachen 10 9 miesięcy temu

   Po to miedzy innymi burmistrz Kempa i działacze PO zawiazali spisek przeciwko prezesowi Janowskiemu. Dobry był i miał pomysł. Tacy ludzie sa zagrożeniem dla wysychajacego koryta z którego PO musi coraz więcej gemb wykarmić. Zaprawdę powiadam wam nim nowy rok nastanie partii PO nie będzie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 9 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Który deweloper ma tam postawić bloki? Czy ktoś z szanownych forumowiczów się orientuje?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Szczury biegają, żule chleją ale miasto zarabia, więc po co robić cokolwiek. Ten armagedon i hatakumba, jak mawiał pewien błyskotliwy pan to wstyd dla Ursynowa.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 7 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Najlepiej przenieść tam bazar radnego Karczewskiego z pętli na Natolinie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 6 9 miesięcy temuocena: 8% 

   No tak samochody tam parkują. Wniosek - skasować takie fanaberie. Najlepiej zlikwidować samochody, nie będą parkować, jeździć, terroryzować osób na wózkach, rowerach, hulajnogach i bez. W końcu za kierownicami są kosmici a my ich nie chcemy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Albo tam nigdy nie byłeś albo jesteś po prostu bardzo mało inteligentny. W dziurach na placu można zawieszenie zostawić, a niektóre auta porosły zielskiem - może ich właściciele przesiedli się na Veturilo albo hulajnogi. Tego nie wiem ale możesz zapytać bezdomnych mieszkających w przyczepie. Może załapiesz się akurat na szklaneczkę dykty albo grilowanego szczura, bo biega tam ich sporo po zmierzchu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 4 9 miesięcy temuocena: 82% 

   A może przenieść bazarek z pętli na Polaka .Swietne miejsce

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nuke 3 9 miesięcy temuocena: 89% 

   I po co bić pianę, każdy kto tu mieszka wie że zaraz powstanie tu blok z biedrą na parterze. Ten kraj schodzi na psy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wasyl 2 9 miesięcy temuocena: 54% 

   święte słowa "pani" Popiołkowa

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 9 miesięcy temuocena: 17% 

   To wyjedź na Białoruś,lub do Korei PŁN. Będziesz miał dobrobyt i wieczne szczęście.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.321 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020