REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Nowe ławki, posadzone drzewa i łąka kwietna. Nikt nie pomyślał jednak, że dzieci, które będą zjeżdżać na sankach z pobliskiej górki, będą się zatrzymywać na pniach i betonowym siedzisku. Mieszkańcy są oburzeni, a wiceburmistrz obiecuje poprawki. 

  Na skwerze obok Szkoły Podstawowej nr 313 przy ul. Cybisa wznosi się górka, z której dzieci, jak tylko spadnie śnieg, zjeżdżają na sankach i plastikowych jabłuszkach. Tej zimy zabawa skończyła się zanim spadł śnieg. Okazuje się, że urzędnicy dopuścili w tym miejscu do realizacji projektu z budżetu obywatelskiego. Zakłada on ustawienie ławek i posadzenie drzew oraz odgrodzenie kawałka terenu przeznaczonego na łąkę kwietną, zaraz u podnóża pagórka.

  - Obecnie po zakończeniu prac korzystanie z górki stało się niemożliwe, wręcz niebezpieczne dla zdrowia – pisze do nas pan Darek.

  Zjeżdżanie na sankach po drugiej stronie górki jest jeszcze bardziej niebezpieczne, gdyż stok z tamtej strony jest o wiele bardziej stromy i prowadzi wprost na drogę, po której jeżdżą samochody.

  „Kto to zaplanował?!”

  Mieszkańcy zarzucają urzędowi dzielnicy, że ten nie konsultował z nimi projektu. W mediach społecznościowych zawrzało. Niektórzy uważają, że skoro nie ma śniegu, to nie robi to większej różnicy, czy projekt zostanie zrealizowany, czy nie.

  - Skandal. Tyle śniegu napadało, a bezduszne urzędniki zabierają dzieciom radość z sanek. - śmieje się pan Tomasz.

  Inni wytykają władzom dzielnicy niekompetencję. - Tam pracują ludzie niekompetentni. W innej robocie, jak coś zepsujesz, to dostajesz ochrzan i po premii... A tu zepsują, zostawią, dostaną premię i idą pić kawę – stwierdza uczestniczka dyskusji.

  Poprawią, jak spadnie śnieg

  Na skargi mieszkańców okolic górki odpowiedział wiceburmistrz Bartosz Dominiak. Jak twierdzi, polecił Wydziałowi Ochrony Środowiska zlikwidowanie ogrodzenia, jak tylko spadnie śnieg. Będzie musiało się to dziać szybko, bo - przy obecnych warunkach pogodowych - śnieg utrzymuje się najwyżej jeden dzień. 

  Poza tym tłumaczy, dlaczego w ogóle wygrodzenie się pojawiło.

  - W tym miejscu - w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego - została zasiana łąka kwietna. Tak to wygląda, jeśli chcemy, aby wiosną łąka wzrosła. Wygrodzenie jest potrzebne, aby przy obecnej pogodzie nasiona mogły zakiełkować - z tego miejsca często korzystają luzem puszczone psy – informuje Dominiak.

  Nie wspomina natomiast o świeżo posadzonych tam drzewach czy o ławce, obiecuje za to, że „nic więcej za tym wygrodzeniem nie zostanie zasadzone”.

  Historia tego projektu sięga 2018 roku. Wtedy po raz pierwszy zgłoszono pomysł na urozmaicenie skweru przy szkole. Mieszkańcy wówczas go nie wybrali. W zeszłym roku zgłoszono projekt pt. „Zielone skwery na Ursynowie”, w którym tym razem wskazane zostały 4 miejsca, w tym to przy ul. Cybisa. Głos na ten projekt oddało 2,7 tys. osób, a jego koszt wyniósł ponad 238 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkaniec wawy 26 4 miesiące temu

   Do dziada trzeba na k... I odchodzi tak było za ubecji więc techniki są im znane przełożeni

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaka GRUndbaum 25 4 miesiące temuocena: 33% 

   DOŚĆ DYKTATURY BOMBELKOW.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 24 4 miesiące temuocena: 56% 

   Ogrodzenie powinno zniknąć jak najszybciej i do tematu nie wracajmy. W przyszłą zimę pojawią się przecież na górce pierwsze dzieciaki z Zakątka Cybisa a tych będzie sporo :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 23 4 miesiące temuocena: 64% 

   Kotłowanie kasy na niewyobrażalną skalę, zatrawnikuje lub odtrawnikuje, co szkodliwsze, zarurkuje na koniec i 500-. Neurobiałki przeszczęśliwe, wybrały, hi, hi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~saba1 22 4 miesiące temuocena: 74% 

   Ostatnio w budżecie obywatelskim pojawia się wiele pomysłów nieprzemyślanych lub niedostosowanych do miejsca. Ciekawe czy jak ktoś zaproponuje ustawienie wzdłuż al. KEN sztucznych palm i mieszkańcy na to zagłosują to będziemy mieli na Ursynowie aleję pod palmami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 21 4 miesiące temuocena: 85% 

   Jeśli pomysł wygra, to oczywiście tak.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 20 4 miesiące temuocena: 54% 

   Ja bym zagłosował. Lepsze to niż zwężenia dróg by więcej aut stało w korku lub wiaty dla meneli. Dzięki za podpowiedź, zainteresuję się zgłaszaniem projektów obywatelskich.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 19 4 miesiące temuocena: 25% 

   Fajne zmiany.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 18 4 miesiące temuocena: 69% 

   Znowu ten destrukcyjny budzet obywatelski...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 17 4 miesiące temuocena: 43% 

   Ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio napadało tyle śniegu by przetrwał więcej niż kilka godzin. No ale ok, nic nie robić bo max 3 razy w roku spadnie śnieg.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dumny ojciec 16 4 miesiące temuocena: 57% 

   Dzieci mają ogromną radość nawet wtedy, gdy raz w roku spadnie śnieg i mogą pozjeżdżać z górki na sankach. Aby to wiedzieć trzeba mieć dzieci i codziennie wychodzić bawić się z nimi na dwór. Nie masz dzieci - nie zabieraj głosu w takich sprawach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 15 4 miesiące temuocena: 55% 

   Ja rozumiem, że ojcem jest się przez całe życie. Ale na boga jak Pana pociechy mają już 30 lat to należałoby się przestać wypowiadać na temat sanek! Jeszcze w tym roku ani razu nie napadało tak by można było dziecko zabrać na sanki! Pan ma omamy i mieszają ci się lata 80-90. Tylko się ośmieszasz człowieku! Od Cybisa do Kazurówki jest tylko 30 minut drogi piechoty. Nie dziaduj, możesz poświęcić więcej czasu dzieciakom (nawet tym dorosłym) i przejść się dalej. Inna sprawa, że jak chcesz sprawić dzieciom frajdę to nie idziesz na psie górki tylko zabierasz na górkę szczęśliwicką. To miejsce jest dla wszystkich mieszkańców, nic nie robić bo może spadnie śnieg 3 razy do roku. Błazenada! Ocieplenie klimatu, ludzie zastanawiają się rok w rok czy to ostatnia "prawdziwa" zima a tu wyjdzie stary dziad i będzie jęczał, że trzeba zostawić jak jest bo może za rok spadnie. Błazenada! Wstydź się Pan takie głupoty wypisywać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kubaszot 14 4 miesiące temuocena: 41% 

   haloursynow nie potrafi opisac ssprawy inaczej niz w tonie sensacji. Co sie z Wami ostatnio stało ? Za malo kliknięć ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ddd 13 4 miesiące temuocena: 74% 

   nie pasuje - nie czytaj. Jest wolność wyboru. Możesz czytać zramolałą Passę. Tam z pewnością dowiesz się o wspaniałościach, jakie funduje nam władzunia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 12 4 miesiące temuocena: 55% 

   Przecież to mieszkańcy wybrali ten projekt w głosowaniu. Zwycięskie projekty zgodnie z wyborem mieszkańców są realizowane. Można było oddać głosy na inne pomysły, ale mieszkańcy wybrali właśnie ten.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SW 11 4 miesiące temuocena: 70% 

   A jak wygra pomnik Prezesa przed ursynowskim ratuszem to też tam powstanie i burmistrz go odsłoni?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lpg 10 4 miesiące temuocena: 63% 

   Jaki śnieg, jakie sanki? Śnieżne zimy to już historia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Unicorn 9 4 miesiące temuocena: 62% 

   No i tu widać podstawowa wadę budżetu obywatelskiego, na pomysły głosują często osoby, które mieszkają w innych częściach Warszawy i w życiu z tych atrakcji nie skorzystają. Tak było w przypadku nikomu nie potrzebnego placu zabaw przy "Smródce", gdzie w okolicy jest kilka placyków osiedlowych oraz tuż obok plac zabaw i ścianka wspinaczkowa w Domu Kultury Stokłosy. Inna sprawa to to, że wystarczyło zapytać mieszkańców i łąkę kwietnia i na sadzone drzewa przesunąć o kilka metrów, bo miejsce tam jest i nowe nie zepsuło by starego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 8 4 miesiące temuocena: 65% 

   No i znowu Bartosz... Jeden taki rodzynek, a ile potrafi skwasic... Moim zdaniem każdy mieszkaniec Ursynowa powinienem mieć okazję, żeby się spotkać z tym panem. Po takim doświadczeniu zrozumiały dlaczego dzielnica jest tak "profesjonalnie" zarządzana.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sa-wa55 7 4 miesiące temuocena: 69% 

   Wiceburmistrz p. Dominiak najpierw coś zrobi, a potem pomyśli i się tłumaczy, a przecież łączkę, krzaki czy ławkę można było zrobić czy ustawić w innym miejscu, a nie bezpośrednio przy stoku górki. A tak wyszło jak wyszło, po ursynowsku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Architekt krajobrazu 6 4 miesiące temuocena: 86% 

   Problem jest w tym , że Pan Dominiak wogóle nie myśli- pomęczył się jedynie kiedy myślał jak wskoczyć na stołek. Cały problem w tym, że ma zerową wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Nic nie potrafi a tym bardziej nic tym razem z sensem nie naprawi. Powinniście to Państwo zrozumieć zanim będziecie chcieli coś sensownego w temacie od niego ,aby załatwił. Hi, Hi - nie ten adres!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zgredek 5 4 miesiące temuocena: 24% 

   dzieci niech sędzią na komputerach , ps-ah a nie na pięknej górce . Ludzie chcą wypocząć po robocie w korpo

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dorosły 4 4 miesiące temuocena: 49% 

   Skwerek jest bardzo estetyczny. Czego tu się czepiać?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luge 3 4 miesiące temuocena: 63% 

   A bachory niech siedzą w domach. We lbach sie poprzewracało, jakies jazdy na sankach, kto to słyszał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 27 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Unicorn 2 4 miesiące temuocena: 55% 

   Tego, że można go było zrobić nie zabierając dzieciom jedynego miejsca w okolicy do zjeżdżania na sankach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 1 4 miesiące temuocena: 50% 

   unicorn, przejdź się na ten skwer i zobacz, że dzieciakom nic nie zabrano.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3695 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021