REKLAMAA1 BYŚ 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2020, 11:53 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Piotr Kapała)

  Kilkudziesięciu ochotników posprzątało w niedzielę Las Kabacki. W zamian za przyniesienie worka z zebranymi odpadami dostali świeżo przygotowanego burgera. Nietypową akcję zorganizowała fundacja Po Prostu Kultura.

  Las Kabacki jest pełen śmieci, nie pomagają apele o zachowanie czystości. Przy alejkach i między drzewami można znaleźć przede wszystkim porozrzucane butelki i puszki po alkoholu. 

  Ok. 150 worków śmieci zebrali w niedzielę ochotnicy, głównie rodziny z dziećmi, którzy wzięli udział w akcji "Piknik z Kiwi". Tytułowa Kiwi to 2,5-letnia suczka, która z ciekawością przyglądała się temu, co robią ludzie. Punktem zbiórki była polana przy zbiorniku wodnym Moczydełko niedaleko torów kolejowych prowadzących do stacji postojowej metra.

  Uczestnicy otrzymali od organizatorów worki i rękawiczki jednokrotnego użytku, po czym ruszyli na sprzątanie lasu.

  - Pozytywne wrażenia, naprawdę - relacjonuje uczestnik akcji. - Trochę śmieci znaleźliśmy, głównie butelki. Na szczęście Las Kabacki nie jest jakoś bardzo zabrudzony - dodaje.

  Wśród odpadków można było znaleźć nie tylko butelki, ale i fragmenty porzuconej elektrycznej hulajnogi oraz tablice rejestracyjne.

  - Planujemy zrobić jeszcze jedną taką akcję tego lata - mówi Magdalena Zarzycka z fundacji Po Prostu Kultura. - Na pewno będziemy kontynuować to w przyszłym roku. To jest nasza pierwsza akcja sprzątania lasu - dodaje.

  Nagrodą za sprzątanie lasu była lemoniada i soczyste burgery, świeżo przygotowywane dla uczestników na grillu. 

  - To jest bardzo typowe w USA - opowiada pomysłodawca akcji Chris Jabłoński z firmy Steaks&More. - Nazywa się Block Party. Ludzie wystawiają grilla i zawsze coś się dzieje. Postanowiliśmy, że połączymy to ze sprzątaniem lasu i z integracją. Chcieliśmy też pomóc pieskom – dodaje.

  Na pikniku pojawiła się bowiem fundacja Amstaff Azyl, która zbierała pieniądze na leczenie swoich podopiecznych czworonogów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AniaXYZ 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Bardzo fajny pomysł - szczególnie dla dzieci. Popracowały, pomogły rodzicom w sprzątaniu a w nagrodę zostały coś smacznego do jedzenia. Wymyślajcie więcej takich akcji, to może wreszcie Las kabacki będzie wyglądać porządnie, a dzieci zajarzą, co to jest dobrze wykonana praca.. Teraz dbamy o nie, chuchamy i dmuchamy... nie mają okazji pomagać rodzicom. Dlatego taka akcja jest bardzo ok.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5581 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021