REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Oczyszczacz w Przedszkolu nr 213

  Oczyszczacz w Przedszkolu nr 213 (SK)

  REKLAMA

  Urządzenia oczyszczające powietrze pojawią się we wszystkich warszawskich przedszkolach. Miasto przeznaczy na ich zakup prawie 4 mln złotych. Od ubiegłego tygodnia elektroniczne filtry działają w dwóch przedszkolach przy ul. Teligi.

  Kilka lat temu miasto wprowadziło oczyszczacze do żłobków. Sprawdziły się, więc teraz czas na przedszkola.

  - Wyskrobaliśmy jeszcze w tym roku pieniądze na ten cel. Każda dzielnica dostanie środki na to, by w każdym przedszkolu był oczyszczacz powietrza - mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, która pojawiła się dziś w przedszkolu specjalnym nr 213 przy Teligi.

  W tej placówce oczyszczacze pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Działają w każdej z siedmiu sal, w której przebywają dzieci.

  - Bardzo chwalimy sobie to urządzenie. Martwiliśmy się, czy nie będzie za głośne, ale jest niesłyszalne dla ucha. Jego atutem jest naświetlanie lampą UV, która w ostatnim etapie wydmuchiwania powietrza zabija wirusy i bakterie - mówi Michał Kopiczyński, dyrektor Przedszkola Specjalnego nr 213.

  Jeden oczyszczacz kosztuje około 2 tys. złotych. Jest to filtr profesjonalny, stosowany w ośrodkach rehabilitacyjnych, przystosowany do gabarytów sali i liczby przebywających w niej osób. Ma kilka poziomów intensywności pracy. W dni z dużym smogiem można zwiększyć jego moc, w dni bez smogu pracuje w trybie "low".

  Środki od miasta trafią do dzielnic na początku przyszłego roku. Burmistrz Robert Kempa ma nadzieję, że oczyszczacze pojawią się w ursynowskich przedszkolach w pierwszych tygodniach nowego roku. Wcześniej, bo jeszcze w tym miesiącu filtry zainstalowane zostaną w przedszkolach przy ul. Koncertowej i ul. ZWM (Romockiego "Morro") - pieniądze dała dzielnica.

  Koszt instalacji oczyszczaczy w 179 salach przedszkolnych na Ursynowie to ok. 350 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kaliber 3 6 miesięcy temu

   Bardzo dobrze. My też kupujemy, tylko jeszcze nie wiem gdzie i jaki, ale nie z biedronki za 300 zł.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Zmarnotrawione publiczne pieniądze! Podobny efekt dałaby modlitwa w intencji usunięcia smogu. Szkoda, że nikt nie zadał sobie trudu żeby sprawdzić, czy takie urządzenia rzeczywiście działają, tzn. czy następuje obniżenie stężenia zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Odpowiedź brzmi "nie". Efekt będzie wyłącznie lokalny, tzn. w bezpośrednim, bliskim otoczeniu takiego urządzenia. Dopóki wentylację będzie się traktowało po macoszemu można zapomnieć o odpowiedniej jakości powietrza w szkołach. Niezależnie, od tego czy mówimy o zagrożeniu spowodowanym smogiem, czy zanieczyszczeniami wydzielanymi przez użytkowników.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   maść na szczury

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1492 sekundy
  REKLAMA