REKLAMAA1-ROLLSNOTE--7dni--06-04---12-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  - Naprawdę czuć różnicę! – mówią pracownicy przedszkoli, w których działają już oczyszczacze powietrza. Do wszystkich ursynowskich placówek zostały zamówione urządzenia filtrujące powietrze, a w części z nich są już zainstalowane.

  Do tej pory ogłaszany przez miasto alert smogowy budził podwójny niepokój wśród rodziców małych dzieci. Dzieci powinny pozostać wtedy w przedszkolnych salach, a ciężko mówić o dobrej jakości powietrza, jeśli w jednym pomieszczeniu bawi się 25 dzieci, a powietrze nie jest filtrowane.

  To właśnie zdrowie najmłodszych warszawiaków jest szczególnie narażone nawet przy nieznacznych stężeniach niebezpiecznych substancji. Ogłoszenie alertu oznacza, że dzieci w przedszkolu pozostają w budynkach, chcemy być wówczas absolutnie pewni, że pomieszczenia, w których przebywają mają najlepsze z możliwych warunków do prowadzenia zajęć – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

  W związku z tym, władze stolicy pod koniec ubiegłego roku podjęły decyzję o przekazaniu środków na zakup oczyszczaczy do wszystkich warszawskich placówek. Pod koniec grudnia do dyrektorów przedszkoli trafiły pieniądze, za które zostały zamówione oczyszczacie powietrza do wszystkich sali, w których prowadzone są stałe zajęcia z dziećmi.

  - Czasu na zakup było mało, ale wszyscy zdążyli - potwierdza urząd dzielnicy. W części przedszkoli oczyszczacze już działają, a dyrektorzy pozostałych placówek twierdzą, że czekają na realizację zamówień. Rodzice słysząc te wiadomości są mile zaskoczeni.

  - Szczerze mówiąc to nie sądziłam, że filtry pojawią się tak szybko, obstawiałam bardziej wiosnę - mówi Kamila, mama czterolatka.

  Przedszkole nr 401 mieszczące się przy ul. Dembowskiego zamieściło już na swojej stronie internetowej informacje o zakupie oczyszczaczy. Placówka przy ul. Puszczyka  zakupiła i zainstalowała urządzenia dla wszystkich oddziałów, podobnie przedszkole przy ul. Na Uboczu 9.

   - Przeprowadziliśmy własną analizę rynku i wybraliśmy urządzenia z dodatkową funkcją nawilżania powietrza – mówi Norbert Dymiński, kierownik gospodarczy w przedszkolu nr 395. – Panie mówią, że naprawdę czuć różnicę w jakości powietrza, choć jest trochę zimniej – dodaje.

  Koszt instalacji oczyszczaczy w 179 salach przedszkolnych na Ursynowie to ok. 350 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sonia 7 ponad rok temu

   Kto będzie płacił za wymianę filtrów i jak często je trzeba wymieniać. Jakie są więc koszty całościowe tego przedsięwzięcia? Na ile jest gwarancja. A nawet koszt energii trzeba by policzyć. Podajcie wszystkie koszty - dzisiaj i w kolejnych latach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 6 ponad rok temuocena: 75% 

   Ja już też mam oczyszczacz w domu. Naprawdę fajna sprawa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janek 5 ponad rok temuocena: 80% 

   350 tys. PLN za 179 szt. oczyszczaczy - ok 2 tys. za sztukę... Czyli ok. 70% drożej niż cena rynkowa markowego sprzętu oczyszczającego powieszczenia do 75m2 z zestawem filtrów na 10 lat (ok. 1200 PLN za sztukę). BRAWO ADMINISTRACJA! A pewnie jeszcze były koszty przetargu i ktoś za niego pensję otrzymał. Szacun.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie oczyszczony 4 ponad rok temuocena: 100% 

   pytanie jakiej jakosci te oczyszczacze, jakie warunki gwarancji, serwisu... np czy umowa obejmuje wymiane filtrow itp. ....a ze ktos na tym zarobil.... tak zawsze bylo jest i bedzie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 3 ponad rok temuocena: 67% 

   Bardzo mnie to cieszy, bo nasze powietrze to jest po prostu czarnobylski syf. Dobra wiadomość na początek roku - miejmy nadzieję, że przełomowego, jeśli chodzi o walkę ze smogiem. Jeśli nic się tu prędko nie zmieni, to sprawa jest prosta - albo zwalczamy smog, albo rozbudowujemy oddziały onkologiczne do kolosalnych rozmiarów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love&peace 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Dobrze powiedziane!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artek 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Ciekawe ile zanieczyszczeń wygenerowano przy produkcji tych oczyszczaczy, dalej czy stare filtry zanieczyszczą środowisko, dalej po latach utylizacja. I energia do ich pracy. Więc tak czy siak środowisko będzie zanieczyszczone.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3381 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020