REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2020, 15:26 komentarzy 1
  Jeden z wykopów gazowników na ul. Ciszewskiego

  Jeden z wykopów gazowników na ul. Ciszewskiego (SK)

  Od 11 dni kilkuset mieszkańców bloków i domów jednorodzinnych w rejonie ul. Nugat, Nowoursynowskiej i Kiedacza nie ma gazu w domach. - Brakuje informacji o przyczynach awarii oraz terminie przywrócenia dostaw - narzekają ursynowianie.

  Do awarii rur gazowniczych doszło 29 czerwca po obfitych opadach i awarii wocodiągowej. Woda przedostała się do gazociągu lokalnego i pogotowie gazowe musiało wyłączyć 50 przyłączy. Naprawa trwa już ponad tydzień.

  - Dziś jest dziesiąty dzień bez gazu i ciepłej wody. Przyznam szczerze, mamy już tego dosyć. Do gazowni nie można się dodzwonić. Był dzień, w którym próbowałam 15 razy - bez sukcesu. Także robotnicy pracujący przy wykopach, zapytani o awarię, zbywają nas - napisała do nas w środę pani Magdalena.

  Pani Blanka dodaje: - Na blokach wiszą kartki, że awaria "do odwołania", a przy wykopach 0 (słownie zero) robotników. Może oni pławią się w luksusach i mogą wziąć prysznic bądź ugotować obiad, ale kilkuset mieszkanców Ursynowa już nie. I - oczywiście - nikt nic nie wie, kiedy gaz będzie znóww, co i jak.

  na zdjęciu powyżej: wykopy na ul. Ciszewskiego

  Gazownicy, tak długi czas naprawy, tłumaczą dużym zakresem robót. - Od 30 czerwca do 4 lipca trwały prace mające na celu usunięcie wody i zanieczyszczeń z gazociągu. W środę w godzinach popołudniowych przywrócona została dostawa gazu do budynku przy ul. Nugat 3. Obecnie trwają jeszcze prace polegające na usunięciu zanieczyszczeń z poszczególnych przyłączy i pozostałych odcinków gazociągu rozdzielczego, tak aby można było wznowić dostawy gazu do kolejnych budynków - mówi Radosław Jankiewicz, rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa.

  Spółka obiecuje, że o ile nie nastąpią jakieś niespodziewane komplikacje, dostawy gazu zostaną przywrócone do pozostałych odbiorców jeszcze dziś - czyli czwartek, 9 lipca.

  Rzecznik zaprzecza, że nie było informacji o awarii kierowanych do mieszkańców. - Powiadomienia o awarii i prowadzonych pracach zostały wywieszone przez pracowników Pogotowia Gazowego. Każde przyłącze gazu przed rozpoczęciem akcji naprawczej musiało być odcięte u odbiorców, którzy byli i są na bieżąco informowani zarówno przez Dyspozycję Gazu oraz pracowników Gazowni Warszawa Centrum - tłumaczy Jankiewicz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MarkoPolmos 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Właśnie po to są wybory żeby nie było takich pytań.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4022 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021