REKLAMAA1 IJEST.PL 12.05.2021 - 10.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2021, 10:38 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Od 29 maja wszyscy uczniowie wrócą do szkół, pod warunkiem, że pandemia będzie wciąż ustępować - poinformował rząd. Wcześniej, bo już 4 maja do klas wrócą wszyscy uczniowie z klas I-III. Jest też decyjza rządu w sprawie noszenia maseczek. Możliwe, że już od 15 maja nie trzeba będzie ich nosić na świeżym powietrzu. Wszystkie te kroki zależą od liczby zakażeń i zgonów na Covid-19.

  - Dane, które otrzymujemy pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki. Dają podstawy do ostrożnego optymizmu - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

  Ale rząd chce ostrożnie i elastycznie podchodzić do luzowania gospodarki i aktywności. Decyzje będą podejmowane na bieżąco na podstawie danych o zakażeniach czy zgonach z powodu Covid-19.

  Mimo to premier już zapowiedział, że 29 maja wszyscy uczniowie wrócą do szkół do nauki stacjonarnej. Wcześniej, bo 15.05 naukę hybrydową (częściowo w szkole, częsciowo w domu) mają rozpocząć uczniowie klas 4-8 w podstawówkach oraz 1-4 w szkołach średnich.

  Rząd przedstawił też wstępny harmonogram luzowania pozostałych restrykcji.  

  - Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Co ważne, harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej - poinformował szef rządu.

  Co i kiedy zostanie otwarte?

  Od 1 maja salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte w całym kraju. Od 4 maja otwarte zostaną galerie sztuki i muzea - z limitami 1 osoba na 15 m.kw. powierzchni ze ścisłym reżimem sanitarnym. Od tego dnia mają być otwarte wszystkie sklepy i galerie handlowe.

  Również 4 maja kończy się nauka hybrydowa w szkołach. Klasy 1-3 mają wrócić do nauki stacjonarnej w pełnym reżimie sanitarnym. Oznacza to m.in. wietrzenie sal co godzinę oraz dezynfekcję placówek szkolnych w weekendy.

  Od 8 maja otwarte zostaną hotele (50% gości) z zamkniętymi restauracjami i strefami SPA.

  Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie od 15 maja obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

  Także od 15 maja rząd planuje zezwolić na działalność ogródków gastronomicznych na zewnątrz - w reżimie sanitarnym, z limitem osób przy stoliku i odpowiednimi odległościami.

  Otwarte będą mogły być kina i teatry na świeżym powietrzu, organizowane będą mogły być imprezy okolicznościowe - np. śluby i komunie - ale tylko do 25 osób i w reżimie sanitarnym.

  Od 29 maja - jeśli tendencja malejącej liczby zakażeń się nie zmieni - otwarte zostaną wszystkie restauracje i kawiarnie, kina, teatry, ośrodki kultury, siłownie, baseny (wszystkie te placówki z limitami 50%). Będzie też możliwość organizowania imprez wewnątrz lokali - do 50 osób.

  Pełny harmonogram rządowy na maj:

  OD 1 MAJA

  Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

  Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:

  limit – max. 50 osób

  Sport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach: dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, max. 50 proc. obłożenia obiektu

  OD 4 MAJA

  Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea:

  limit 1 osoby na 15 m2 - działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

  Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe - limit 1 osoby na 15 m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

  Kult religijny – nabożeństwa z limitem osób: limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach, rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu

  Edukacja – szkoły podstawowe: nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy

  OD 8 MAJA

  Hotele – otwarte dla gości: max 50 proc. obłożenia obiektu, zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa

  OD 15 MAJA

  Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku: Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

  Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne: działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik

  Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu: max 50 proc. obłożenia, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

  Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii: limit do 25 osób w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

  Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:

  nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich
  ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

  Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu: max 25 proc. publiczności

  OD 29 MAJA

  Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje:

  max obłożenie 50 proc. lokalu, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik

  Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii: limit do 50 osób w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

  Kultura – otwarte kina i teatry max obłożenie 50 proc. placówki, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

  Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach: obiekty dostępne dla wszystkich, max obłożenie do 50 proc. (z widownią)

  Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria: limit 1 osoby na 15m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

  Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów, ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 96

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 36
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~WYMAGANY jest DYSTANS minimum 1,5 METRA 7 19 dni temuocena: 86% 

   Od 15 maja na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, POD WARUNKIEM, że ZAPEWNIONY JEST DYSTANS minimum 1,5 METRA - powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Pozdrawiam

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 6 19 dni temuocena: 80% 

   Widzę że "rząd" pilnie śledzi prognozy pogody. Bo jeszcze tydzień temu parodia ministra zdrowia bełkotała coś o tym, że szmatki na zewnątrz łaskawie zniesie w połowie czerwca. Potem mu pewnie wytłumaczyli, że w takim wypadku trzeba by już w pierwszej połowie maja wycofać z ulic całą milicję. Albo w całości skierować tych zuchów do "pilnowania" metra, którego już teraz ofiarnie strzegą, w liczbie 4-6 pałkarzy na peron. Bo jak temperatura skoczy powyżej 15 stopni, to szmatki będą nosić wyłącznie oszaleli ze strachu fanatycy. Resztę biznesów też na lato muszą otworzyć, bo jak tego nie zrobią, to one albo padną, albo przejdą na dobre do szarej strefy. Więc do października poluzują. A w październiku, wraz z sezonem grypowym znów się zacznie cyrk. Według narracji "wariant tiutiurlistański, stukrotnie bardziej zakaźny" i "szczepionki działają tylko pół roku". Dziwnym trafem najlepiej od marca do września, poza sezonem. Dobre i to. Cieszmy się chwilą ulotną.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BabkaRozalia 5 19 dni temuocena: 83% 

   Jak tu się nie zgodzić? Chociaż to będzie gorzka satysfakcja ze skuteczności przepowiedni, jeśli ten scenariusz się zrealizuje. Póki co nadal trzeba uważać wychodząc z Lasu Kabackiego, bo niektórzy z tych, którzy tam dziarsko bez maseczki spacerują, za to samo (w wykonaniu innych) już na Moczydłowskiej gotowi są wbić widły w plecy. Ewentualnie zabijają (zdalnie, a jakże) wzrokiem Bazyliszka. Maski w sklepach pewnie jeszcze będą potrzebne przez jakiś czas, na wszelki wypadek, ale niech ten rządowy ciemnogród zluzuje majty, pardon, maseczki na zewnątrz już teraz, tak jak im specjaliści od miesięcy tłumaczą

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 19 dni temuocena: 82% 

   To nie jest "przepowiednia" tylko zwięzła analiza sytuacji. Ja zarabiam pieniądze na tym, że "wiem wcześniej". A szmatki to zostaną na wieczność, bo przebicie na nich jest lepsze niż na kokainie. Przywyknij też do szprycy co pół roku. Aha, i podróże zagraniczne "ciutku" podrożeją, jeśli zarabiasz w złotówkach. Opłaty stałe też cię niebawem zadziwią. Mięso. Niedługo dostępność i ceny jak za PRL-u, jakość - dzisiejsza. I tak dalej.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BUDAjestDOżyci 3 19 dni temuocena: 27% 

   Wszystko co dobre kiedyś się kończy.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BabkaRozalia 2 19 dni temuocena: 96% 

   Chyba jednak powrót do "budy" się przyda. Dowiesz się tam młody człowieku, że rzyć piszemy przez "rz" :P

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.37 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021