REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lutego 2020, 11:39

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. Jest to proces długotrwały oraz wieloetapowy, dlatego wymaga dokładnego przygotowania się do niego. Im dokładniej wszystko zaplanujemy, tym większe będzie zadowolenie z efektu końcowego, czyli wymarzonego domu. Budowa domu nie zaczyna się w momencie wbicia łopaty w ziemię. Etap budowy zaczyna się dużo wcześniej. Od wyboru działki, technologii budowy, projektu oraz załatwiania wielu formalności w urzędach. Poniżej opisano od czego zacząć drogę do posiadania własnego domu oraz na co zwrócić uwagę.

  Wybór działki

  Etapem wstępnym rozpoczynającym długą drogę do posiadania upragnionego domu jest zakup działki. Przede wszystkim należy określić swoje wymagania oraz możliwości. Wybierając działkę powinno się mieć sprecyzowane wymagania co do lokalizacji i wielkości domu. Najlepsze są działki o powierzchni minimum 1000 m2 w kształcie kwadratu lub prostokąta. Kolejny etap to  zapoznanie się z wymogami miejscowego planu zagospodarowania  przestrzennego lub warunkami zabudowy. Określone są tam wymagania co do rodzaju zabudowy, wysokości budynku itp.. Jeżeli dana działka nie jest uzbrojona, warto zapoznać się z możliwością doprowadzenia mediów. Uzbrojenie działki w  sieć wodociągową, kanalizacyjną, prąd czy gaz zależy od długości przyłącza i generuje spore koszty. Ponadto sam proces oczekiwania na pozwolenia jest długotrwały i wiąże się z załatwieniem wielu formalności. Na terenach nie objętych kanalizacją sanitarną powstaje pytanie co zrobić z     produkowanymi ściekami. Najtańszym w budowie rozwiązaniem jest zbiornik bezodpływowy czyli szambo. Jednak duże koszty budowy sprawiają, że z perspektywy czasu rozwiązaniem ekonomicznym i wygodnym w eksploatacji  jest przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków.  W przypadku braku kanalizacji w  planie zagospodarowania znajdziemy informacje jakie są przewidziane rozwiązania alternatywne. Niestety czasami budowa szamba jest  koniecznością.

  Odpowiedni dom - etap projektowania

  Dobrze jest już na etapie kupna działki mieć wstępnie określone wymagania co do gabarytów czy kształtu domu. Niejednokrotnie ograniczeniem w wyborze projektu domu może być nietypowy kształt działki, ukształtowanie terenu czy miejscowe przepisy. Obecnie jest bardzo szeroki wybór gotowych projektów domu. Zanim dopniemy szczegóły związane z adaptacją projektu warto rozpocząć poszukiwania firmy odpowiedzialnej za budowę domu. Na solidnych fachowców zazwyczaj trzeba poczekać. Jeżeli działka znajduje się na terenie nieobjęty zbiorczą siecią kanalizacji sanitarnej, rozsądnie jest uwzględnić wybrany sposób odprowadzenia ścieków w projekcie. Oszczędzi to nam załatwiania późniejszych formalności związanych ze zgłoszeniem.  Obecnie najbardziej polecanym rozwiązaniem jest budowa przydomowej, biologicznej oczyszczalni ścieków.  Jest to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Roczny koszt eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków to kilkaset złotych, oczywiście pod warunkiem, że nie będzie miała miejsca awaria urządzenia. Dlatego warto wybierać sprawdzone rozwiązania. Przykładem jakościowego urządzenia jest biologiczna oczyszczalnia ścieków NV firmy Traidenis-Pol Sp. z o.o.. Urządzenie NV dostępne jest na rynku europejskim od ponad 25 lat, a produkt objęty jest 20-letnią gwarancją.

  Projekt spełniający nasze oczekiwania oraz doświadczeni i rzetelni wykonawcy są gwarantem  komfortu i satysfakcji z posiadania własnego domu.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3183 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020