REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  O tysiąc procent więcej niż dotychczas zapłacą od 1 kwietnia za wywóz śmieci niektórzy mieszkańcy z Ursynowa. Są to osoby, które zużyły w ubiegłym roku duże ilości wody. Osoby samotne i oszczędne zapłacą tyle samo lub nawet mniej. W czwartek wchodzi w życie rewolucja w opłatach za śmieci w Warszawie. Poprosiliśmy mieszkańców, aby pokazali nam swoje nowe rachunki za wywóz odpadów.

  Przez ostatni rok mieszkańcy stolicy za śmieci płacili "od lokalu", czyli 65 zł w mieszkaniach oraz 94 zł w domach jednorodzinnych. Teraz będzie inaczej. Od 1 kwietnia w stolicy zaczną obowiązywać opłaty uzależnione od zużycia wody. Stawka uchwalona w październiku ubiegłego roku przez Radę Warszawy to 12,73 zł za każdy zużyty metr sześcienny wody w miesiącu, w okresie ostatniego roku.

  "Nie jesteśmy rodziną brudasów"

  Mieszkańcy Ursynowa dostają już nowe rachunki od wspólnot i spółdzielni. Wielu przeciera oczy ze zdumienia. Zamiast 65 złotych widzą trzycyfrową kwotę.

  - Nie spodziewałam się, że przyjdzie nam płacić aż 380 złotych miesięcznie. To spora wyrwa w naszym domowym budżecie. Odczuwam to jako karę za higieniczny tryb życia. Jest nas pięcioro, w tym troje nastolatków. Mamy przestać się kąpać, myć ręce? Nie widzę sposobu, aby zaoszczędzić. Nie jesteśmy rodziną brudasów - mówi pani Katarzyna, mieszkanka spółdzielni “Wyżyny”.

  Nieco mniej, bo do 162 złotych podskoczyła opłata czterosobowej rodziny mieszkającej w bloku spółdzielni "Ursynów".

  Nie ucieszyło mnie to, zważywszy, że opłata została naliczona na podstawie zużycia wody w ubiegłym roku, który ze względu na pandemię nie jest miarodajny. Przez to, że z mężem pracujemy zdalnie, a dwójka naszych dzieci też uczy się w domu, siłą rzeczy zużywamy dwa razy więcej wody niż w normalnych czasach. Ten przelicznik nie jest miarodajny, przez co niesprawiedliwy - uważa pani Katarzyna.

  Nasi rozmówcy, którzy dostali wysokie rachunki podkreślają, że w czasie pandemii wiązanie opłaty za śmieci z zużyciem wody jest głupotą, bo jeśli ludzie przestaną często myć ręce, to zachorowań będzie jeszcze więcej.

  Trzyosobowa rodzina, mieszkająca w bloku, zapłaci za śmieci zamiast 94 złotych ponad 140. 

  "To sprawiedliwe"

  Ocenianie nowego sposobu opłat tylko na podstawie opinii niezadowolonych osób nie daje pełnego obrazu sytuacji. Są bowiem tacy, którzy na nim zyskają.

  - Rodziny wieloosobowe oczywiście będą płacić nawet ponad trzysta złotych miesięcznie, ale osoby samotne zapłacą mniej niż dotychczas, czyli około 40 złotych. Zmian nie odczują też dwie osoby mieszkające razem, które oszczędzają wodę - mówi Andrzej Grad, członek zarządu spółdzielni "Wyżyny".

  Ze zmiany cieszy się pani Jolanta, której matka mieszka sama.

  - Ja jeszcze swojego nowego rachunku nie dostałam, ale spodziewam się znacznej podwyżki. Oczywiście nie jestem z tego zadowolona, bo nich nie chce płacić więcej, ale uważam, że to sprawiedliwe rozwiązanie przynajmniej w przypadku osób samotnych. Moja mama płaciła wcześniej 65 zlotych i my - czteroosobowa rodzina z psem i dwoma kotami - tyle samo. Nie trzeba być Einsteinem, żeby wyobrazić sobie ile ona wyrzuca śmieci, a ile my - uważa mieszkanka Natolina.

  Dwuosobowa rodzina z psem z apartamentu przy alei KEN dostała od wspólnoty rachunek za śmieci - 65,94 zł. O 94 grosze więcej niż w poprzednich miesiącach.

  - Sama jestem zaskoczona, bo oszczędzamy wodę, ale też jej nie żałujemy na to, co potrzeba, czyli na higienię czy gotowanie - mówi nam pani Aleksandra. Dziwi się innych członkom wspólnoty, którzy na niedawnym zebraniu narzekali, że będą płacić nawet po 300 złotych. - Chodzi o rodziny też dwuosobowe. To ile tej wody musi się tam lać? - pyta mieszkanka.

  Rekordziści zapłacą 700 złotych

  Jest jeszcze jeden aspekt nowego systemu opłat za śmieci. Ekologiczny. W wielu gospodarstwach domowych woda jest zwyczajnie marnowana.

  - Jeśli komuś przez cały rok np. przecieka spłuczka w toalecie, kapie woda z zepsutego kranu i nic z tym nie robi, to teraz ma tego efekty. Rekordziści w naszej spółdzielni mają nawet po 700 złotych opłat za śmieci - mówi Andrzej Grad z “Wyżyn”.

  Nowy sposób naliczania opłat za śmieci wchodzi w życie, mimo wielu kontrowersji. Przeciwko zapisom w uchwale radnych protestowały spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, które uznały, że jest to system niesprawiedliwy. Na Ursynowie petycję kierowaną do władz stolicy przygotowało lokalne stowarzyszenie Projekt Ursynów. Podpisało ją już ok. 5 tys. osób. Chodzi o obniżenie wysokiej stawki za metr sześcienny wody. 

  -Ta podwyżka jest drastyczna, zwłaszcza w pandemii, kiedy dużo ludzi siedzi w domu i zużywa więcej wody niż zwykle. W czasie, gdy ludzie tracą pracę, domowe budżety są obciążone nie powinno się tego robić. Miasto, które zaniedbało gospodarkę odpadami, nie ma np. spalarni na Targówku, obciąża teraz mieszkańców - mówi Maciej Antosiuk z PU, które proponuje wprowadzenie ulg w opłatach za śmieci dla Warszawiaków rozliczających podatek PIT w stolicy.

  Burmistrz Robert Kempa (Koalicja Obywatelska) przyznaje, że Warszawa nie zdecydowała się kilka lat temu wybudować spalarni za kwotę, którą oferowała w przetargu jedna z firm. Wolała ogłosić kolejny przetarg, więc jest kilka lat do tyłu. 

  - Ale nie można o systemie gospodarowania odpadami rozmawiać w tak populistyczny sposób, jaki proponuje Projekt Ursynów - komentuje Kempa.

  W 2017 roku odbiór śmieci kosztował miasto 300 mln, a w ubiegłym roku aż 1,2 mld. - Na istniejących rozwiązaniach zarabia rząd, firmy odbierające - wcale nie świadczące usług odpowiedniej jakości - oraz producenci opakowań, którzy nie ponoszą w Polsce żadnej odpowiedzialności - mówi burmistrz.

  Dodaje, że rozliczanie od zużycia wody jest najbardziej sprawiedliwym z niesprawiedliwych sposobów określonych w ustawie. A stawka 12,73 za m. sześc. i tak nie pokryje kosztów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 282

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 116
   WKURZONY
  • 112
   BRAK SŁÓW

  112Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiak od x pokoleń 112 14 dni temuocena: 75% 

   Na całym świecie na śmieciach się jeszcze zarabia. Jak te Nasze podwyżki mają się do np.Szczecina, Wrocławia ,Krakowa. Szanowny Ratusz ma Nas za stado Baranów i nic dziwnego skoro wybraliście sobie Taaaakiego !!! prezydenta Warszawy.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P. 111 16 dni temuocena: 50% 

   Mniej niż dotychczas to zapłacą właściciele pustostanów, którzy nakupowali mieszkań "inwestycyjnie" licząc że ich wartość będzie szybko rosła. Nie mają potrzeby ich wynajmowania, bo to dla nich grosze. Na moim osiedlu jedno mieszkanie było w stanie deweloperskim przez 12 lat! Teraz właściciele pustostanów wybudowanych w polu kapusty będą mieli dobrze! Niech żyją spekulanci! Ja będę teraz płacił (4 osobowa rodzina) 350 zł.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ID 110 16 dni temuocena: 85% 

   Ale przecież jeśli to pustostan = nikt nie mieszka = nie ma śmieci. Trudno aby płacili. nie śmiecą, nie płacą - bardzo sprawiedliwie (wcześniej też nie płacili, bo nie było tam zadeklarowanych osób) Ty mieszkasz, śmiecisz, wodę raczej używasz, więc płacisz. Jeśli będzie Ci łatwiej - kup sobie kilka mieszkań, zostaw jako puste i... też nie będziesz płacić! :-)))))

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Hrabia 109 16 dni temuocena: 57% 

   Czy ktoś się zastanawiał w jaki sposób system opłat za śmieci funkcjonował do tej pory? Skoro wszyscy dostali podwyżki co najmniej o 100% to znaczy, że do tej pory miasto musiało dopłacać do śmieci połowę? Czy też właśnie staliśmy się stadem baranów do strzyżenia i urośnie kilka nowych fortun w rodzinach naszych przedstawicieli z koalicji rządzącej?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ID 108 16 dni temuocena: 100% 

   Tak, ale wg nowych zasad miasto dopłacać nie może. Są znane koszty, trzeba zaplanować podobny do kosztów przychód. I żeby było jasne: zgodnie z przepisami ustawy opłata nie może zależeć od ilości śmieci, a więc wszystkie pomysły na temat znakowania worków itp. odpadają - opłata nie może zależeć od wagi, ilości czy objętości śmieci.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jani 107 16 dni temuocena: 63% 

   System absurdalny: jeden dużo się kąpie a produkuje mało śmieci, a drugi zużywa mało wody a produkuje dużo śmieci. I ten co się myje zapłaci więcej. Stawka horrendalna. Nieudacznicy z PO łupią ludzi bo szukają pieniędzy. Naprawa Czajki kosztuje

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojt 106 17 dni temuocena: 67% 

   A u mnie, pomimo, że mam liczniki wody, administracja policzyła ryczałtem: liczba osóbx4x12,73 i wyszło ponad 200 zł!!, choć faktycznie zużywam 7m3 wody/m-c. Czy to jest sprawiedliwe?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ID 105 16 dni temuocena: 67% 

   Rozumiem, że zapytałeś już administrację? Czy też tu mają Ci odpowiedzieć?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~7 104 17 dni temuocena: 83% 

   Za 450 zł można wywieźć duży kontener śmieci

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~radek 103 17 dni temuocena: 80% 

   20 zeta po zmianach za 1 osobe ... koniec z moimi dotacjami do wielkich rodzin

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Limerencja 102 11 dni temu

   popieram;

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wsp 101 17 dni temuocena: 60% 

   Ludzie,nie ma sensu obrzucać się błotem ,wycierać bużki PO czy PIS-em.Ustawa powstała w 2011,obowiązuje od 2012 - już tam jest samofinansowanie. Miało być porządnie i taniej. Zostawmy to. Z różnych,wymienionych w ustawie, niedoskonałych, systemów naliczania opłat śmieciowych ten nowy nie jest zły. Z grubsza odzwierciedla ilość osób ( trzeba go poprawiać w szczegółach - żeby np. sklep wywalający opakowania nie płacił mniej niż knajpka używająca sporo wody, mająca zmywarki itp ). PROBLEMEM JEST STAWKA za m3. Przyjmijmy /średnio/ mieszkanie z 4-osobową rodziną : zużycie wody wg Uchwały R M -4m3/os: W 2019 opłata za śmieci wynosiła ok 40 zł po 10 zł od osoby w 2020 opłata 65 zł /4 czyli 16,25 zł od osoby (podwyżka o 62%): w 2021 opłata 4os x4m3x11,73zł=187,68 zł (za mieszkanie) /4+46,92zł od osoby. - wzrost o 369% w stos do 2019 i o stoosem dzie % do dw

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 100 17 dni temuocena: 89% 

   >>>PROBLEMEM JEST STAWKA za m3

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ID 99 16 dni temuocena: 100% 

   @issaa - i tu się z Tobą zgadzam - problemem jest stawka!! Ale system ma się niestety samofinansować - przepisy mówią, że miasto nie może do niego dokładać. A więc pewnie za jakiś cza się okaże, czy stawka jest ok, czy jest za wysoka czy za niska. Całe szczęście, że tracą na tym ci, którzy przez lata deklarowali 1-2 osobę zamiast 4-5.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dede 98 17 dni temuocena: 71% 

   Tak podwyżka to krok wstecz we wprowadzaniu w naszym brudnym kraju higienicznej cywilizacji.w ramach buntu ludzie przestaną segregować śmieci i ogranicza zużycie wody potrzebnej od utrzymania vzystości.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 97 17 dni temuocena: 64% 

   Ja dostałem za nasze skromne 3 osoby 300zł mc :-) To rzeczywiście prima aprilis.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-w 96 17 dni temuocena: 75% 

   Piszcie ile osób faktycznie mieszka i ile będziecie płacić :-)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 95 17 dni temuocena: 56% 

   Jesli masz basen, bo tylko tak mozna tłumaczyć miesięczne zuzycie wody na poziomie 23,5 m3, to chyba możesz na to założyć dodatkowy licznik i wtedy opłata za wode nie bedzie wliczana.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin----42 94 17 dni temuocena: 77% 

   2 osoby dorosłe w 64m2. Wodooszczędna zmywarka, pralka, prysznic, perlatory wody, zakręcanie wody przy goleniu i myciu zębów. Normalne gotowanie w domu i picie kranówki. Miesięczne zużycie w zależności od okresu od 5,0 do 6,5 m3 wody, a więc opłata około 65 - 70 PLN.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ID 93 16 dni temuocena: 100% 

   @Natolin - widzisz jakie myślenie ludzi? Minusują Cię za to, że masz ekologiczną zmywarkę i patrzysz na zużycie wody. Eh, co te ostatnie kilka lat z ludźmi zrobiło...

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 92 17 dni temuocena: 16% 

   Przestałam segregować odpady, i mam to głęboko w doopie ! Mało tego, wrzucam do nich odchody moich 3 piesków, niech bydlaki z utylizacji i segregacji mają ubawi więcej roboty ! Mam także w dopie karę za ten czyn !

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 91 17 dni temuocena: 72% 

   Zdajesz sobie sprawę, że robiąc coś takiego dokładasz pracy i tego psiego gowna ludzim pracujacym za najnizszą krajową przy taśmie segregacyjnej, ludziom którzy tez płaca wyższa stawke za wywóz śmieci. Czy to zbyt zaawansowany proces myślowy?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 90 17 dni temuocena: 88% 

   Populizm platformersko-pislamistyczny... Jeden lepszy od drugiego... Poczekajcie, Żelazny Marian prześwietli system gospodarowania odpadami, od regulacji ustawowych po końcowego szarego użytkownika systemu, i wtedy dopiero dowiemy się prawdy... A prawda będzie taka, jak aktualne na moment jej publikacji sympatie Mariana... Nie szkoda Wam czasu na obrzucanie się guanem na forum? W Internetach jeszcze nikt nikogo do niczego nie przekonał. Pozdrawiam!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jani 89 17 dni temuocena: 33% 

   Ta opłata będzie liczona od licznika zbiorowego w bloku czy indywidualnego? Jeżeli od zbiorowego to jest to niebywały skandal. I stawka prawie 13 zł jest po prostu horrendalna

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 88 17 dni temuocena: 92% 

   Tak będziesz płacił za cały blok.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 87 17 dni temuocena: 100% 

   Zgadza się. Będzie płacić cały blok, a my pozornie tylko za nasz lokal ale woda gospodarcza czyli do mycia klatek będzie obciążona również śmieciami.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do sądu 86 17 dni temuocena: 36% 

   Podać Rafałka do sądu za dyskryminację osób, tych co lubią się codzienne kąpać! Przecież każdy płaci za wodę, dlaczego ma płacić więcej za śmieci, co ma woda do śmieci. Ja się kąpiel i płacę za to, sąsiad mniej się kąpie, to niech Rafałek udowodni mi, że ja generuje więcej śmieci od sąsiada który mniej się kąpie. To jakiś absurd, jawna dyskryminacja do tego władzy stolicy Polski, ciekawe co na to ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych, trzeba to zgłosić!

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 85 17 dni temuocena: 50% 

   PISlamisto................gdy się kąpiesz zakręć wodę pod prysznicę podczas mydlenia.Używaj jej tylko do spłukania.Do wanny nalej połowę tego ,co normalnie "używasz".To nie basen ,ani łaźnia turecka. Podczas zmywania naczyń lej nieduży strumień podczas samego spłukiwania ,a nie cały czas wodospad. Tylko narzekanie zamiast myślenia. Za czasów twojego lesia było jak za komuny.......czy się stoi ,czy się leży 1500 się należy. POLSKIE JEZIORA I RZEKI ZACZYNAJĄ WYSYCHAĆ PRZEZ TAKICH ,JAK TY.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 84 17 dni temuocena: 57% 

   Dlaczego się różnie podpisujesz , trollu ?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owczarek. 83 17 dni temuocena: 63% 

   "Do sądu" i "Ursynowianin" - oj oj oj, nicki się trollowi rozmnożyły, IP to samo. Dobrze, że jeszcze sam ze sobą nie gadasz i nie przytakujesz

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POdziękujcie Rafałkowi 82 17 dni temuocena: 39% 

   kilka lat temu UE dawała dofinansowanie na budowę spalarni , ale urzędnicy i HGW byli zajęci wypatrywaniem kamienic do zawinięcia , a nie inwestycjami dla ludzi

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 81 17 dni temuocena: 53% 

   Dziękuję twojemu PISlamskiemu kurduplowi za podzielenie Polaków. Mniej nienawiści patologio.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 18 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owczarek. 80 17 dni temuocena: 72% 

   Od 2015 roku a właściwie od 2010 roku dzielenie społeczeństwa to podstawa budowania tej pseudo polityki Pis. I ludzie tak dają się ogłupiać i prowadzić. Urzędnicy PiS zajęci przede wszystkim wypatrywaniem stanowisk do wzięcia. Ile to później czasu zajmie, by to towarzystwo wyplenić i wyciąć...

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak czyścioch :) 79 17 dni temuocena: 80% 

   System w miarę sprawiedliwy, ale stawka za wysoka - w innych miastach 8-10 zł. Poza tym mamy 21 wiek: markowe perlatory, z regulacją, napowietrzanie wody w prysznicach, nowoczesne spłuczki WC z używające 4-5 litrów a nie 15-20 litrów - inwestycja rzędu 400 - 600 zł i zużycie wody spada nawet o 35-60%. Myśleć, myśleć...

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dr. 78 17 dni temuocena: 8% 

   Taaaa, namów jeszcze na to ludzi mało zasobnych ! Paplać bzdury może każdy, pouczać też - wszak to nasza narodowa cecha !

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Love you 77 17 dni temuocena: 59% 

   A tam Trzaskowski. Kilka osob na niego tu ujada. Co wy zglupieliscie? Tutaj potrzeba Daniela Obajtka. Tylko on te stajnie augiasza posprzata. Daniel jestes moim idolem i bedziesz. Dziekuje ci jak i PiS.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3er 76 17 dni temuocena: 35% 

   Mega bzdura. W domach mozna miec instalacje zmiekczania wody, ma sie psa, kota - to wszystko wplywa na zuzycie wody, ale nie smieci! Kot nie generuje kontenera odpadow. Jeden wielki przekret... zwlaszcza, ze ostatnie 12 miesiecy siedzimy glownie w domu.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~An 75 17 dni temuocena: 22% 

   Psy, koty: brudny żwirek, opakowania po jedzeniu dla zwierzaków itd itp

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3er 74 17 dni temuocena: 100% 

   @An Nie wiem czym chcesz karmic kota, ale koty nie musza generowac kontenera odpadow. Worek suchej karmy starcza na miesiac (1 worek). Zwirek to jest 5 kg miesiecznie - nadal uwazasz, ze to pelen kontener odpadow? A pralka czy suszarka do prania, ktora pobiera wode rowniez generuje smieci? Zmiekczanie wody rowniez?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miss_crowley 73 17 dni temuocena: 68% 

   Od lat podlewałam wodą ze swojego mieszkania nieduży fragment zieleni, który w jakimś tam stopniu poprawia lokalny mikroklimat, ozdabia okolicę, pozwala zawiesić oko na czymś zielonym a nie tylko betonie. Nie mam osobnego ujęcia i licznika wody do podlewania bo "nie ma takiej możliwości technicznej". Skoro miasto zamierza mnie jeszcze za to karać domiarem do śmieci, no to przykro mi, w tym roku rośliny uschną.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emma 72 17 dni temuocena: 38% 

   No cóż... Wasz prezydent Was tak kocha.. Buhaha będzie gorzej bo Wasz Rafała jest spragniony kasy np na bojºwki lgbt itd.. Gratuluję wyboru trzaskowianinie

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aster 71 17 dni temuocena: 88% 

   Jarek byłby lepszy!

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 70 17 dni temuocena: 78% 

   buuuhhhaaahhhaaaaaa Typowa PISlamistka. Nie widzi przekrętów swojego CIEMNOGRODU typu obajtek,albo wieże uzurpatora z Żoliborza,nie wspominając o cwaniaku z Torunia,któremu bezdomni dają limuzyny. Gratuluję wyborów hipokrytko. PISlam,to jednak ciemny jest

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TeżUrsynowianin 69 17 dni temuocena: 77% 

   O tak, Jarek albo Jaki byłby lepszy - przede wszystkim byłaby wielka zmiana czyli karuzela stanowisk i obsadzanie ludźmi z zerem zamiast mózgu (szybkie kończenie papierowych studioów, gdzie jest to konieczne, ewentualnie przepisy by się zmieniło szybko i w nocy), może i by się kolejna praca znalazła dla ks. Tymoteusza Szydło (kolejna zmiana nazwiska?) ale w sumie... u Obajtka zarobi więcej!

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 68 17 dni temuocena: 92% 

   Przywrócić konkurencję na rynku odbioru i przetwarzania śmieci. I zapewniam, że okaże się iż można taniej... Ale czy o to właśnie chodzi "wybrańcom" narodu???

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan buk 67 18 dni temuocena: 50% 

   Co to w ogole ma byc ze placisz za smieci wg zuzycia wody. Totalnie bez sensu i nie sprawiedliwe. Posrany kraj to i pomysly posrane.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TeżUrsynowianin 66 17 dni temuocena: 80% 

   Zaproponuj swój własny system - konkrety! Pamiętaj, że od ilości osób nie jest ok (bo ludzie to nagminnie zaniżają), od metrażu mieszkania też nie (powierzchnia nie produkuje przecież śmieci), stały ryczałt też chyba słabo? Pamiętaj jednocześnie, że stawka na poziomie 19 zł/osobę to historia. Teraz byłaby to stawka rzędu pewnie 50-60 zł/osobę, tak by średnio z gosp. domowego wpływało około 150-200 zł - system musi się samofinansować (ustawa PIS!). Dla mnie od wody jest ok - tam gdzie jestem, tam zużywam wodę, tam płacę. Mam wpływ na zużycie wody, mam więc wpływ na opłatę za wodę i opłatę za śmieci. Tak więc słucham konkretów?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hornigold 65 18 dni temuocena: 70% 

   Tu nie ma zadnego waloru ekologicznego. Wplywy za smieci mają sie bilansowac. Jesli mieszkancy zaczną oszczedzac wode, to miasto bedzie miało wpływy nizsze od zakładanych. Co wtedy zrobi miasto? Podwyzszy ceny. Dziekuje, można się rozejść.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 64 18 dni temuocena: 86% 

   No nie za bardzo już mogą podnieść, bo dowalili najwyższą możliwą stawkę z ustawy.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hornigold 63 18 dni temuocena: 69% 

   No w tym roku jest 12,73. A jaka bedzie za rok, to ja nie wiem

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 62 18 dni temuocena: 43% 

   Nie myjesz się, śmierdzisz, płacisz mniej, myjesz się płacisz więcej. Proste Rafałek chce zasmrodzić cała Warszawę! Dobrze, że na niego nie głosowałem, mam przynajmniej czyste sumienie, niech tak dalej zarządza, to go na taczkach z tego ratusza wywiozą.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 61 17 dni temuocena: 71% 

   A wiesz dlaczego musieli podnieść opłaty ?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 60 17 dni temuocena: 79% 

   Co ludzie maja z tym myciem sie? Jesli bierzesz prysznic to zuzywasz 10l wody dziennie x30 to daje 0,3 m3 miesiecznie, dodajmy do tego mycie rak i robienie dwojki to dalej jest mniej niz metr wody na higiene. Cala reszte zuzywa agd jak pralka ktora najeden cykl bierze 50-70l - wystarczy sensownie jej uzywac, puszczac jak jest w pelni zapakowana. Albo kupic cos nowoczesniejszego co zuwa mniej wody na cykl. Zmywarka na jeden cykl zuzywa tez ok 10-15l (polowe mniej niz zmywanie reczne)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Loster 59 18 dni temuocena: 63% 

   Przestaję segregować od jutra

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POdziękujcie Rafałkowi 58 18 dni temuocena: 54% 

   nie wiem czy wiecie że do wyliczenia opłaty za śmieci wliczana jest też woda do podlewania trawników i innych czynności ( woda techniczna) - tak was Rafałek rąbie na kasę - na maksa

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 57 18 dni temuocena: 65% 

   Nie jest wliczana jesli masz zaloozny oddzielny licznik.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 56 18 dni temuocena: 50% 

   oj rąbie tych swoich wyborców równiutko

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TeżUrsynowianin 55 18 dni temuocena: 74% 

   Wcześniej ostro zrąbali swoich wyborców "mistrzowie" z PIS - tylko ci wyborcy to taka ciemna masa i dalej nie rozumie. A ktoś (wiadomo kto - niski starzec z kotkiem bez konta) rozgrywa wami jak pionkami na szachownicy. A wy cię cieszycie że "dajo pincet"

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 54 17 dni temuocena: 24% 

   Do TeżUrsowianin (od kiedy?) Przybliż proszę, jak zrąbali swoich wyborców "mistrzowie" z PIS i kiedy? Wyłącz TVN i wyjrzyj przez okno. Spróbuj, może się uda, samodzielnie pomyśleć.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TeżUrsynowianin 53 17 dni temuocena: 82% 

   Od lat! PIS rąbie swoich wyborców jak chce, w białuych rekawiczkach. Niestety nie tylko swoich - my też to odczuwamy. Całe szczęście, że Warszawa nie jest pisowska (byłaby byleJAKA). Całe szczęście, że Ursynów nigdy nie będzie pisowski. I masz rację - wyłacz to TVPiS bo ogłupia. Ciekaw jestem czy dziś wieczorem w SuperWiadomościach pokażą jaką aferę od rana zrobili ze szczepionkami - sprawdzimy co? Zapisali się rano ludzie 40-60, Dworczyk potwierdzał, że można a tu nagle... błąd systemu. Tak, wszystko co z PISem związane to JEDEN WIELKI BŁAD SYSTEMU - dziękuję Dworczykowi za słowa prawdy, z którymi wreszcie się zgodziłem. Aha - buldogi z PIS już się zaczęły zagryzać.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 52 18 dni temuocena: 88% 

   Dla mnie przywiązanie śmieci do wody jest ok. Problemem jest częstotliwość pomiarów i stawka. Średnia liczona RAZ na rok... i prawie 13 pln za metr. Kwota jest przesadzona, wprowadzenie oszczędności da wynik za rok, jak to ma motywować do oszczędzania tej wody ? Podobnie jest z systemem segregacji, zestaw debilnych zasad zniechęca do segregacji. Wcześniej było jasne, suche to suche, mokre to mokre, teraz nie wiadomo co do czego i jeszcze syf w śmietniku "bio", do którego też cholera wie co wrzucić. Całe jajko tu a skorupki gdzie indziej.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~egon 51 18 dni temuocena: 75% 

   stawka nie musi być liczona raz na rok, może być aktualizowana np. co kwartał, aby podstawa naliczania była liczona z 6 kolejnych mies. z ostatnich 12tu

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawski_podatnik 50 18 dni temuocena: 57% 

   Dziękujemy ci Trzaskowski z wszystkie podwyżki i głupie wydatki. Ty umiesz szanować daniny podatników.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rambo 15 49 18 dni temuocena: 83% 

   Przecież Antosiuk z PU domagał się systemu opartego o zużycie wody.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 48 18 dni temuocena: 77% 

   Panie Grad , dlaczego pan okłamuje ludzi . Moja rodzina , dwoje emerytów . Do dzisiaj 65 złotych , od jutra 150 złotych . TO JEST OBNIŻKA ? PS . U mnie ani jedna kropla nie kapie z uszkodzonych kranów czy ze spłuczki .

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 47 18 dni temuocena: 65% 

   Przecie partia mówi, że coraz więcej zarabiacie, macie 500+ więc czego nie rozumiecie? Płaćcie.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 46 18 dni temuocena: 38% 

   500+ dał mi Jarosław a zabiera mi Rafałek!!! Jak nazywa się osoba, która zabiera to co inny Ci dał?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 13 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TeżUrsynowianin 45 18 dni temuocena: 81% 

   @Ursynowianin - jesteś mało inteligentny. Rząd nie ma własnych pieniędzy, więc nic nie mógł ci dać. Wziął więc 700, aby dać ci 500 (podatki, opłaty, pożyczki, które spłacisz itp). A wpis twój pokazuje, że łatwo jest rządzić taką ciemną masą jak Ty - kompletny brak jarzenia i rozumienia zasad świata, ekonomii itp. Współczuję bezdennej głupoty - ale jacy rządzący taki elektorat.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 44 17 dni temuocena: 81% 

   Myslisz, ze jak by pis doszedł do władzy to by Ci te opłaty obniżył? :) nikt sie nie oburza na opłatę cukrową, wyższe akcyzy i inne podatki tylko nagle smieci ludzi bolą :) bo Tszaskoski taki zły.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do też Urynowianin 43 17 dni temuocena: 17% 

   Wiem skąd pochodzą środki na 500+, tylko za platformy, pieniędzy nie ma i nie było dla obywateli, albo teksty, że trzeba być głupcem by pracować za 7tyś zł, zapomniałeś o tym? Ludzie to pamiętają a Rafałem, nic mieszkańcom Warszawy nie daje, jak widać zabiera. A komu zabiera? Między innymi wielodzietnym rodzinom! Do tego nie zapomnę mu namowy młodych ludzi do strajku w środku pandemii, ilu już dzięki temu zmarło babć i dziadków tych młodych ludzi!?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ekonomicznie 42 17 dni temuocena: 92% 

   Do "do też Ursynownianin": nie chcę być bezczelny, ale lepiej pracować za 7 tyś (PO) niż za miskę ryżu (Morawiecki z PiS) czy Obajtek (chybawdyszło, że 3,5 tyś). PIS rozdaje, ale zwracać to będziesz lub już zwracasz - rząd nie ma swoich pieniędzy. A system kosztuje tak, że jak chcesz dać 500 to koszt tego wynosi 700. Zamiast dodatków, zachęcić ludzi ulgami podatkowymi (a tez rząd robi odwrotnie). Piszesz, że PO zachęciła do strajków i przez to wielu dziadków umarło? To sobie przypomnij sytuację z lipca 2020 (Morawiecki: nie ma wirusa, idźcie na wybory - słowa adresowane przede wszystkim do starszych, bo bez ich udziału PIS by przegrał) - to była największa obłuda. No i dobra zmiana - super stanowiska (nawet biedny synek Beaty "nam się należało" Kempy): urzekła mnie jego historia: były ksiądz wysłał CV do firmy Obajtka i... po prostu dostał się do pracy! Poz zmienionym nazwiskiem, łał!!

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owczarek. 41 17 dni temuocena: 100% 

   @Ursynowianin - no właśnie pytasz "Jak nazywa się osoba, która zabiera to co inny Ci dał?" Dziś dano i później odebrano terminy szczepień dla 40-60 latków. Jak to nazwać? Jeden wielki błąd systemu, co? Obstawiamy pod komentarzem --- powiedzą o tym wiadomości tvips dziś czy nie? Zielony - "nie powiedzą", czerwony - "no coś ty, o tym???"

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 40 18 dni temuocena: 93% 

   Największy kretynizm to zmiana opłat w lokalach użytkowych. Pierwotnie miała być utrzymana stawka za 1 m2, ale tutaj też zmieniono od zużycia wody. I teraz taki sklep generujący dużo śmieci zapłaci grosze, bo zużywa tylko wodę w kiblu, a gastronomia będzie miała gigantyczną podwyżkę.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 39 18 dni temuocena: 59% 

   gastronomia prawie nie działa a poza tym to chyba oni maja jakieś inne stawki (od przedsiębiorstw). Natomiast opłata uderzy przede wszystkim w indywidualnych uzytkownikow i preferuje brudasów. Oraz nowobogackich pisuarów (bo to ich ustawa!), ktorym 100 zeta w tę czy w tamtę, roznicy nie robi bo to i tak my na nich zasuwamy za miske ryzu - by nie powiedziec inaczej, a ich zarobki są raczej wiecej niż 4-cyfrowe.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~shooter 38 18 dni temuocena: 36% 

   "Nowobogackich pisuarow"? Co to za brednie? Elektorat pis to w wiekszosci emeryci i pospolstwo wyciagajace lape po zarobki i majatek aktywnej i zaradnej czesci spoleczenstwa. Czyli tacy robiacy za miske ryzu.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 37 18 dni temuocena: 100% 

   Nie ma czegoś takiego jak 'stawki od przedsiębiorstw' ~issaa, jeśli lokal jest w budynku mieszkalnym (np. na parterze) to płaci tak jak mieszkania czyli od wody.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 36 18 dni temuocena: 90% 

   ~shooter, ale ustawy NIE SĄ pisane przez elektorat pisuaru tylko ich nowobogackich obsrajtków, ktorzy dorwali sie do władzy (=koryta). A ustawę, wałaśnie taką, to pisuar sprokurował. Dla Warszawy w zemscie za nieposlusznosć. ps. mysl trochę dalej niż własny kran (czy tam ściek), brednio

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 35 18 dni temuocena: 90% 

   ~debenek, nie jestem przedsiębiorącą wiec tu spierać sie nie będę. U mnie na parterze jest jakies wydawnictwo, które zapełnia pojemnik na smieci (papier) w jedną godzine. Kartony (najczęsciej niezgniecione bo po co...) + niszczarka. Za to wody zuzywaja pewnie tyle co na kawke posniadaniowa. Nie wiem ile zapłaca za śmieci, o ile w ogole cos bo może to własnie jest ujete w "wodzie technicznej". Ale...na stronie UM czytam: " nieruchomość mieszana, niezamieszkana (np. delikatesy w kamienicy, salon kosmetyczny w bloku wielorodzinnym): normy zużycia wody wg załącznika do uchwały 676/2019 x 12,73 zł za 1m3. " i sa tam stawki zryczałtowane, np. 1 dziecko przedszkolne (a u mnie też takie jest) zuzywa 1m3 na miesiac!!! tam, gdzie jest stołówka a przedszkole działa do 17.00! czyli na miesiąc niecałe 13 zł! a ja płace 6 razy tyle. Za co?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 34 18 dni temuocena: 69% 

   Pragnę wam przypomnieć, że taką fantastyczną ustawę wprowadziła nie kto inny jak PO w 2011 r. (obowiązująca od 2012 r.) System gospodarowania odpadami komunalnymi zorganizowany przez gminę powinien się samofinansować. Przekłada się to na obowiązek ustalania wysokości ponoszonych przez mieszkańców gminy opłat na poziomie zabezpieczającym pokrycie kosztów funkcjonowania systemu. Tak to wygląda, podziękujcie rządzącym w Warszawie, że od tylu lat nie potrafią wybudować np. nowej spalarani śmieci.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 33 17 dni temuocena: 67% 

   ~Legionista, akurat klamiesz bo tę ustawę wprowadził twój ukochany (jak rozumiem) piSSuar. I to całkiem niedawno (po 2015 r).

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam123 32 18 dni temuocena: 86% 

   Trzeba zmniejszać koszty wywozu i utylizacji śmieci lub negocjować wysokość tych opłat, a nie drenować naszych kieszeni.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 31 18 dni temuocena: 20% 

   Jedź do Arabii i każ szejkom obniżyć cene za rope, idz do dostawców prądu i każ im zmniejszyć opłate za kWh, leć do producentów samochodów śmieciarek i poproś by ich sprzęt się nie amortyzował, idz do właścicieli ziemi na którą są wywożone smieci zeby nie pobierał za to opłat, idz do pracowników firmy wyworzacej śmieci, żeby pracowali za mniej pieniedzy.... może idz do swojego szefa i poproś o podwyżkę,

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~6+1=7 30 18 dni temuocena: 25% 

   aster jestes z tych emerytow co chca innym zycie urzadzac?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ILE KOSZTOWAŁY BILBORDY O PODWYŻCE ZA ŚMIECI ? 29 18 dni temuocena: 53% 

   10/10 ! Gdzie jest zapisane , że koszty wywozu i utylizacji nie mogą być negocjowane ? W końcu na śmieciach podobno można zbijać majątek ! A Rafał T. wywala pieniądze Warszawiaków na monstrualną kampanię bilbordową wykładającą jego punkt widzenia . ILE WYDAŁ NA KAMPANIĘ BILBORDOWĄ NA TEMAT PODWYŻEK ?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 28 17 dni temuocena: 56% 

   6+1=7 nie za bardzo rozumiem, jak mam innym zycie urządzać? Czym to robie? Tłumacząc, że skoro wszystko dookoła drożeje to i wywóz śmieci podrożał, bo drożeją czynniki składające się na ich wywóz, to jest chyba logiczne.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 27 18 dni temuocena: 81% 

   jak rozumiem wraz z takim duzym wzrostem oplat za smiecie bede zwolniony z ich segregacji. - dziekuje- bo zbieranie kilku workow bywalo klopotliwe. Bawcie sie w segregacje sami.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 26 18 dni temuocena: 48% 

   Jeśli przestaniesz segregować firma naliczy dodatkowa opłate za brak segregacji, więc zapłaci się jeszcze więcej.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 25 18 dni temuocena: 100% 

   a nie uwazasz ze to chore? segregujemy smiecie czyli firma ma juz powiedzmy wstepnie posegregowane smiecie - chyba ze i tak wszystko sami segreguja jeszcze raz, zatem po co nasza segregacja?- oplaty wieksze - a jak wygladaja altanki? smietniki przepelnione, szczegolnie plastik,papier szklo.- Co mieszkaniec ma robic aby zaczac placic mniej, Niedlugo okaze sie ze czyns za mieszkanie (wliczajac w to wszystkie oplaty skoczy do okraglej sumy 1000zl ( a mysle ze teraz) czesc rodzin nie patrzacych na zuzycie wody zblizy sie dosc znacznie do tej sumy. A czy nasze pensje rosna w takim samym tempie ?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 24 18 dni temuocena: 100% 

   ~aster, „Oni mogą Panu majstrowi skoczyć tam, gdzie Pan może Pana majstra w dupę pocałować.” Nie mam najmniejszego zamiaru segregowac smieci za obecna oplatę +400%. Tym bardziej, ze 50% mieszkańców to podnajmujacy + sklepy na parterze, ktorzy maja dokladnie wszystko tam gdzie klient pana majstra. Niech wtedy podniosa oplaty, sprawa oprze sie o sądy bo raczej nie jest mozliwe, żeby każdy mieszkaniec Warszawy całą pensje przeznaczał na smieci. Ja moge placic za swoje smieci, reszte mam w doopie. Np wode i jej "techniczne" liczniki, czyli oplaty z doopy wziete.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 23 18 dni temuocena: 60% 

   StasioJasio, nie uważam, że to jest chore, uważam, że produkujemy teraz cała mase śmieci i patrzac na szybkość zapełniania sie śmietników cały czas ich przybywa - my moze na tym nie skorzystamy, ale nasze/wasze dzieci badz dzieci ich dzieci to kiedyś docenią. Pojemniki na plastik i papier - nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie w bloku ludzie wyrzucaja nie poskładane pudełka i nie zgniecione plastikowe butelki - to powoduje ich szybsze zapełnianie. Ja wszystko co mogę składam i zgniatam, mam specjalne worki do bio odpadów zrobione z kukurydzy itp. Nie kosztuje mnie to duzo zachodu.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 22 18 dni temuocena: 38% 

   To ta 5 osobowa rodzina zuzywa miesiecznie 30m3 wody. W moim przypadku na dwie dorosłe osoby średnio miesieczne zużycie wody za 2020 rok wynosi 6,36m3 czyli 3,18 m3 na osobe. Teoretycznie ta rodzina powinna zuzywac ok 15-20m3 wody, wtedy opłata wyniosła by 190-254 zł. 30 metrów to marnotrawstwo. Może ludzie nauczą się oszczędzać wode.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 21 18 dni temuocena: 30% 

   wystarczy - zmodyfikowac gospodarowanie woda: np rzadziej podlewac ogrodek, zamontowac przysznic nie wanne .

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 20 18 dni temuocena: 79% 

   A co smieci maja do wody? odpowiem - goowno. Za wode juz place. Jesli mam ochote moczyc się w wannie to za to płace. Czy generuje wtedy jakies śmieci? NIE! Za to moge miec 5 bombelkow i zapełniac smietnik w jeden dzień. Ale kąpie je co 3 dzień, w tej samej wanience i tej samej wodzie. Bachory placa 3 x mniej niz ja, dorosła osoba. Jeżeli w domkach (na terenie W-wy) nie ma licznikow to jest stawka zryczałtowana, ZADEKLAROWANA liczba mieszkańców x 4 m3 wody x 12,73zł. To prosze bardzo, ja też mogę tyle zaplacić. A nie że SM podaje jakies zuzycie wody ze swojego brudnego palucha. Albo raczej płace za sklepy w budynku, podlewanie trawnika i kubły sprzątaczek, które moje ew. oszczędnosci maja w odwłoku. OSZCZĘDANIE wody w pojedyńczym mieszkaniu bloku ma się NIJAK do tego, co pokazuje licznik, panowie towarzysze z pisuaru."W opłacie za odpady uwzględnia się ilość zużytej wody technicznej (używanej np. do mycia klatek schodowych)." - ze strony UM Warszawa. Jak mozna być takim głupcem? aster

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 19 18 dni temuocena: 29% 

   i jeszcze...też ze strony UM "Mieszkańcy będą płacili według średniego, miesięcznego zużycia wody z wybranych 6 kolejnych miesięcy z okresu ostatniego roku. Zarówno w przypadku nieruchomości wielorodzinnych..." dowolnie wybranych...np. nawyższego zuzycia...czyli znowu spod dużego palucha. TO NIE SĄ ŻADNE wiarygodne wyliczenia a jedynie wyliczenia "bo tak". Naprawdę....aster...stasioidiota...jesteście bęcwałami..na chwałe pana

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 18 18 dni temuocena: 62% 

   issaa - no zużycie wody mówi o tym ile ludzi mieszka w danym mieszkaniu np jedna osoba zuzywa ok 3-4 m3 wody więc dwie osoby zuzyją 6-8 m3. Dodatkowo logiczne jest ze dwie osoby zuzywaja więcej śmieci niż jedna - więc chyba widzisz tutaj korelacje. Dodatkowo w kazdym mieszkaniu masz licznik wody więc jeśli nie podlewasz trawnika ze swojego kranu (btw. do podlewania trawnika mozna zalozyc oddzielny licznik i to zużycie jest odliczane) ani nie dajesz Pani sprzatającej wody to zapłacisz tylko za swoje zużycie wody - taki jest zamysł działania liczników. I zgazdzam sie ze dzieci żużywaja wiecej śmieci - no ale nie ma idealnego sposobu na rozliczenie śmieci, przy dzieciach częściej chodzi pralka więc jakoś to się wyrównuje (jeden cykl prania to 50 litrów wody, a prysznic to ok 10 litrów). Sposób rozliczania jest jak najbardziej sensowny, po prostu stawka jest za wysoka.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 17 18 dni temuocena: 75% 

   a stawka po zadeklarowanej liczbie mieszkańców obowiązywała przed opłatą 65zł od gospodarstwa. to była pomyłka, bo nawet ja zadeklarowałem ze mieszka 1 odsoba zamiast 2 i podejrzewam ze robiło tak 90% ludzi.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 16 18 dni temuocena: 50% 

   Aster to, że ktoś oszukuje to nie znaczy, że robią to wszyscy. A zużycie wody ma się nijak do produkcji śmieci. Za to jest wprost proporcjonalne do higieny i czystości.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 15 18 dni temuocena: 56% 

   Dlaczego zuzycie wody ma sie nijak do produkcji śmieci?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 14 18 dni temuocena: 54% 

   Podaj jakieś argumenty. Mój argument jest taki, że jedna osoba zużywa średnio 3-4 m3 wody miesięcznie więc dzieląc jej miesieczne zuzycie wody wiem ile tam mieszka osób. Każda osoba produkuje podobną ilość śmieci (nie licząc dzieci do 3 roku zycia) więc ten przelicznik jest adekwatny.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 13 18 dni temuocena: 54% 

   Aster pisałem to wielokrotnie. Jeden zużyje 2 metry na osobę drugi 5. Zależy czy np. pracuje w domu. Czy zamawia gotowe żarcie z mnóstwem lakierowanych opakowań i plastikowymi sztućcami. Wtedy zużywa wody mało. A ci co gotują zużywają dużo produkując tylko obierki. Zależy czy się myje raz na 3 dni, co wcale nie jest zjawiskiem sporadycznym lub poza domem czy też 2 razy dziennie. Czy sprząta mieszkanie czy nie. Czy pierze stare koszule czy kupuje nowe. I tak można w nieskończoność.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 12 18 dni temuocena: 71% 

   To jaka jest Twoja propozycja? Ktoś z wagą przy każdej altanie smietnikowej i ważenie każdej frakcji smieci?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 11 18 dni temuocena: 75% 

   Dokładnie tak, my tez w dwójkę, do tego przez pandemie cały czas jesteśmy w domu pracując zdalnie, dbamy o czystość swoją i mieszkania, a zużywamy razem 6,4 m3 czyli 3,2 m3 na osobę. Nie wiem skąd ludzie zużywają dwa i trzy razy tyle.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owczarek. 10 17 dni temuocena: 92% 

   @aster - no właśnie, wiele razy prosiłem krytykujących, by napisali jaki wg nich system opłaty za śmieci jest w porządku. I co? I zero konkretów! Ludzie cały czas myślą, że będą płacić ze 20 zł za śmieci i tak naprawdę boli ich stawka a nie sposób naliczania. Otóż nie! Czy to system od wody, czy to system od ilości osób czy to system od m2 czy to system od wielkości buta, zawsze musi powodować to, że każdy dom zapłaci średnio 150-200 zł za śmieci miesięcznie. dlaczego? Bo wg ustawy PiS musi się samofinansować (miasto nie może do niego dokładać). Z szacunku dla zmarłego byłego prezydenta LK nie ciągnę wątku jego "przysług" dla stolicy. Czy teraz puste dzbany z PiS to rozumieją????

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 9 16 dni temuocena: 20% 

   ~Owczarek, kłamiesz w oczywisty sposób bo ja wielokrotnie pisałam, ze jedynym sprawiedliwym systemem jest ten od ilosci wytwarzanych śmieci, ostatecznie liczby lokatorow w mieszkaniu. I akurat w żaden sposób nie obchodzi mnie, jak UM zweryfikuje prawdziwośc tych danych. Jakos w banku, skarbowce, urzedach (poza miejskim) wystarczy oswiadczenie (pod groźba karalnosci) tylko UM nie wystarczy. Nie wiem...niech Olszewski stanie pod klatkami schodowymi i liczy...NIE OBCHODZI MNIE TO! to, ze ktos nie wie jak wyegzekwowac jakis przepis to NIE ZNACZY, ze ja musze podlegać odpowiedzialnosci zbiorowej. Pan Olszewski, i cała chmara urzędnikow, bierze pensje z moich podatkow zeby m.in. taka wiedze posiąśc. I DLACZEGO w domkach jednorodzinnych, ktorych cała masa jest w obrębie (zwiększonej) Warszawy wystarcza deklaracja o ilosci zamieszkałych osób, a w przypadku bloków NIE WYSTARCZA? Nie interesuje mnie to. Moge placic za smieci które wytwarzam. Nie chcę płacic za jakies wyliczenia z dudy wzięte.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ID 8 16 dni temuocena: 100% 

   @issaa - niestety ale musisz się douczyć - specjalnie dla Ciebie drukowanymi literkami: DLACZEGO OPŁATA ZA ŚMIECI NIE MOŻE ZALEŻEĆ OD ICH ILOSCI? Odpowiedź: "PONIEWAŻ USTAWA NIE DOPUSZCZA TAKIEJ METODY" (sprawdź treść ustawy, dokształć się przy okazji). Odpada więc system od ilości śmieci, ilości worków, mierzenie w jakikolwiek sposób ilości odpadów np. wagowo czy objętościowo - to pewnie zabezpieczenie przed tym aby mądrzy nasi rodacy nie podrzucali śmieci w lasach. I pewnie z podobnego powodu nie zrobiono już tego błędu i nie uzależnia się opłaty od ilości deklarowanych osób, bo ten sam mądry rodak zaniża ilość osób. A nawet gdyby było od ilości osób - rozumiem, że wiesz iż wtedy stawka wynosiłaby jakieś 50-60 zł za osobę? Jakieś inne propozycje??

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 7 15 dni temu

   Tak, liczac ze zuzycia wody placi za 3 osoby 150 zł, a jak by bylo po 50 zł od osoby bylo by lepiej xD

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 6 18 dni temuocena: 19% 

   Ja za 5-osobową rodzinę płaciłem 65zł, od kwietnia będę płacił 56, więc dla mnie ta zmiana jest korzystna

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 5 17 dni temuocena: 33% 

   Czyli sąsiadom nosy wykręca ze smrodu . Kiedy eksmisja ?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 17 dni temuocena: 50% 

   Nie, mieszkanie stało puste przez większość zeszłego roku, więc prawie nie było zużycia wody.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 3 17 dni temuocena: 40% 

   No to dałeś przykład od czapy , qwr .

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 16 dni temuocena: 33% 

   ~qwr, ale teraz śmieci produkujesz? za które zapłacą twoi sasiedzi? Juz rozumiem....piSSuarskie standardy - wyrypać kogo sie da, bylem ja skorzystał/a

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 16 dni temuocena: 100% 

   ~W(BJS) To nie był przykład, chciałem się z wami podzielić swoją radością. ~issaa Ale wyjaśnij mi proszę, jak mam wpłynąć na wysokość opłaty za moje śmieci? Powiedzieć spółdzielni że chcę płacić więcej? Nie ja wymyśliłem te przepisy, ja tylko pokazuję że nie wszyscy na tym stracili. Aha, nie głosowałem nigdy na PiS.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2802 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021