REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2020, 13:18 komentarzy 14

  (SK)

  Od dziś od 10:00 do 12:00 do sklepów spożywczych, drogerii i aptek wpuszczani byli tylko seniorzy. Ma to chronić osoby powyżej 60. roku życia przed możliwością zakażenia koronawirusem od młodszych klientów. Na Ursynowie teoria rozjeżdża się z praktyką. Wysłuchaliśmy klientów i podsłuchaliśmy co o powrocie kontrowersyjnego rozwiązania mówi się w sklepowych kolejkach.

  Od rana w Biedronce przy al. KEN spory ruch, i jak co dzień - sporo seniorów. Wielu z nich przyszło dlatego, bo… nie chce mieć styczności ze swoimi rówieśnikami.

  - Nie chcę robić zakupów w godzinach dla seniorów, bo obawiam się wiekszych kolejek, a przecież im więcej ludzi, tym łatwiej o zakażenie - mówi nam pani Aleksandra.

  Seniorzy nie przyjdą, młodzi będa się tłoczyć

  Wybija godzina 10:00. W kilku sklepach, które odwiedziliśmy panują pustki. Zainteresowania i spodziewanych kolejek brak. - Wpuszczamy tylko seniorów, proszę wyjść. Zapraszamy po 12:00 - słyszymy w Żabce przy al. KEN. Sklep jest pusty, obsługa się nudzi, ale osoba poniżej 60. roku życia zakupów nie zrobi.

  - Dla mnie te godziny senioralne to absurd - mówi nam pan Bartłomiej. - Wyłączyli możliwość zrobienia zakupów, seniorzy nie przyjdą, a ci młodsi będą się tłoczyć. Gdzie tu logika, gdzie sens? - pyta.

  - Ja nawet jestem za tym, żeby seniorzy mieli swobodę robienia zakupów, ale niech przychodzą między 10:00 a 12:00. A oni i tak będą o 8:00 - dodaje Aleksander.

  "Kolejka na… najbliższy cmentarz"

  Co ciekawe niezadowolenie z wprowadzenia priorytetu dla seniorów słychać głównie z ust… seniorów. - Nie wiem, co było powodem wprowadzenia tych godzin. Bo na pewno nie ułatwienia dla seniorów. Przyjdą i ustawią się w koronawirusowej kolejce… chyba na najbliższy cmentarz! - mówi z humorem pan Karol.

  Po 12:00 w sklepach widać już większy ruch. Niektórzy poniżej sześćdziesiątki stali przed sklepem już na 15 minut przez otwarciem. - To jest paranoja, żebym nie mógł kupić jednej bułki, bo seniorzy mają się gromadzić i łapać wzajemnie od siebie wirusa! - denerwuje się mężczyzna stojący przed Mokpolem na Dembowskiego.

  - To właśnie o to chodzi. Chcą nas skłócić jeden przeciwko drugiemu. Seniorów z resztą społeczeństwa. By wybuchały awantury i wzajemna niechęć. Ja to znam aż za dobrze z komuny. Każda władza tak robi - ocenia pani Magda, emerytka.

  Godziny seniorów obowiązują w sklepach o przeważającej funkcji spożywczej, w aptekach, drogeriach oraz urzędach pocztowych. Dobrowolnie wprowadziły je też niektóre banki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Emeryt 14 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Wszyscy umrzemy i tak. Zanim kojfne chce jeszcze sie napić z kolegami i pociupciać. Zawsze to lubiłem.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TylkoPiS 13 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Poproszę o godziny dla zwolenników pis

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qsc 12 8 miesięcy temuocena: 87% 

   Poproszę o godziny bez seniorów, żeby ich nie zarazić.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~grazia 11 8 miesięcy temuocena: 22% 

   Seniorzy powinni robić zakupy w godzinach 12: 00-14:00. Jestem seniorką i wstaję przed godziną 12:00. Dlaczego mam tak wcześnie robić zakupy jak lubię sobie pospać. Tam gdzie są kasy samoobsługowe z reguły nie ma kolejek. Staram się za zakupy płacić w kasach samoobsługowych. Polecam innym seniorom.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 8 miesięcy temuocena: 83% 

   Bardzo słusznie, znam innego seniora, mieszka na Żoliborzu i też lubi długo pospać. Tyle tylko, że on sam nie robi zakupów, wszystko mu przynoszą do domu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 9 8 miesięcy temuocena: 83% 

   A co z godzinami dla idiotów? Żeby członkowie rządu i posłowie też mogli coś bezpiecznie kupić? Albo może jakaś modlitwa o brak pluchy? Bo jak te kolejki jak za Jaruzela zmoczy mżawka i przewieje wiaterek, to ludzie będą padać od zapalenia płuc. Skoro szpitale tylko dla "covidowców". Myślę, że można by też zamknąć lasy. I parki. W ostateczności wydać zakaz oddychania. To naprawdę by pomogło, bo ten covid się chyba przez wziewanie rozprzestrzenia. Ale nie, również przez ręce! To może zróbmy tak - wprowadźmy zakaz oddychania a jak ktoś go złamie, to się mu za karę odetnie ręce! Problem z głowy! Panie premierze, mój numer konta prześlę na mail kancelarii. Premię poproszę tak siedmiocyfrową, za opracowanie tak genialnego planu!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 8 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Politycy to nie idioci. Idioci to ich wyborcy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B. 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Vision Express nie jest sklepem spożywczym, ani apteką, ani drogerią. Ale godziny dla seniorów też tam obowiązują. Nie mogliśmy wejść choć pusto było i chcieliśmy tylko drobiazg kupić. Rozumiem zasady, po prostu nie wiedziałam, że dotyczy też takich miejsc. Doczytałam, że godziny dla seniorów obowiązują też tam,gdzie produkty lecznicze i medyczne są sprzedawane. Jak widać optyka też.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KABACIARA 6 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Zamknąć granice! Zamknąć szkoły! Zamknąć sklepy! Zamknąć restauracje! Zamknąć parki i lasy! WSZYSTKO ZAMKNĄĆ! NATYCHMIAST! Zakaz wyłażenia z chaty pod karą śmierci natychmiastowej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 8 miesięcy temuocena: 83% 

   Proponowałbym zacząć od rządu i Sejmu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 4 8 miesięcy temuocena: 69% 

   Państwo z płyty paździerzowej. Jedna wielka improwizacja i amatorka.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 3 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Emerytka, pani Magda ogarnia rzeczywistość. W przeciwieństwie do chłopaków szeryfów, co piszą w necie komenty typu "włóż maskę na pysk" a sami włożyli sobie podpaskę w gacie ze strachu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koncert życzeń 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Pół roku ciężkiej pracy, wymyślania scenariuszy, tworzenie modeli postępowań oraz wnikliwa ocena posiadanych zasobów => return: godziny dla seniorów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 1 8 miesięcy temuocena: 54% 

   Droga redakcjo, jeżeli już coś piszecie, to róbcie to jasno i - przede wszystkim - zgodnie z literą prawa. "Godziny seniorów obowiązują w sklepach o przeważającej funkcjo spożywczej, w patekach, drogeriach itp. Wprowadziły je też niektóre banki oraz urzędy pocztowe.". Dajcie czytelnikom jasny przekaż, że placówki świadczące usługi pocztowe OBLIGATORYJNIE mają godziny seniorskie. I że banki nie mają takiego prawnego obowiązku, ale wiele z nich robi to dobrowolnie. A z tego, co napisaliście wynika, że obowiązkowo godziny seniorskie są w sklepach, a w bankach i urzędach pocztowych (i to nie wszystkich, tylko "niektórych" ) - jak kto chce.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 1.1993 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021