REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2020, 09:05 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Sobota to pierwszy dzień Warszawy w czerwonej strefie. W piątek ukazało się rozporządzenie, które precyzuje zapowiedziane obostrzenia. Co się zmieniło?

  Ogłoszony w czwartek plan walki z pandemią zakładał zwiększenie obostrzeń obowiązujących w strefach żółtych i czerwonych. W piątek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie dotyczące nowych restrykcji związanych z epidemią.

  Lista obostrzeń w strefie czerwonej

  W strefie czerwonej obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy wszelkiej przestrzeni publicznej. Jeśli chodzi o transport publiczny, to w całym kraju obowiązuje zasada, że zajętych może być połowa miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc.

  Powracają ograniczenia w handlu. Liczba klientów w sklepach uzależniona jest od jego powierzchni. Dla małych sklepów (do 100 metrów kwadratowych) wprowadzono limit pięciu osób na kasę, dla tych większych (powyżej 100 m kw.) zasadę jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Obowiązuje również konieczność noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

  W obu strefach w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i tatuażu, w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność, przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

  W zgromadzeniach może brać udział nie więcej niż 10 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów, a uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 metra od siebie i zakrywać usta i nos. Podobnie w uroczystościach religijnych - w strefie czerwonej może uczestniczyć maksymalnie jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

  Od poniedziałku, 17 października nie mogą odbywać się przyjęcia i uroczystości rodzinne, między innymi wesela, komunie i stypy.

  Ponadto stosownie do ogłoszonych obostrzeń uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy chodzą do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną, będą mieli lekcje na odległość, z wyjątkiem zajęć praktycznych. Bez zmian mają działać przedszkola i szkoły podstawowe. Zajęcia w trybie zdalnym będą mieli także studenci.

  Sport i kultura. Gastronomia i hotele

  Od soboty w całym kraju lokale gastronomiczne otwarte będą od godziny 6:00 do 21:00. Później możliwe jest wyłącznie wydawanie jedzenia na wynos. Zajęty może być co drugi stolik.

  W strefie żółtej i czerwonej dopuszczona jest działalność hotelarska - za wyłączeniem dyskotek, klubów i miejsc do tańczenia na terenie hoteli. Baseny, centra fitness oraz siłownie mogą być udostępnione tylko dla gości hotelowych przebywających w hotelu co najmniej jedną dobę hotelową. Właściciele muszą stosować się także do zasad dotyczących działalności gastronomii oraz organizacji kongresów.

  Zawieszona jest działalność aquaparków i basenów, siłowni, centrów i klubów fitness - z wyłączeniem basenów, siłowni, klubów i centrów fitness działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz przeznaczenia tych obiektów dla sportu wyczynowego, a także studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

  W strefie czerwonej kongresy i targi mogą być organizowane wyłącznie online, a współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe mogą być organizowane bez udziału publiczności.

  Wydarzenia kulturalne w strefie czerwonej mogą się odbywać pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 25 procent liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 metra pomiędzy widzami lub słuchaczami. Musi być również zapewnione, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.

  W strefie żółtej i czerwonej mogą odbywać się projekcje kinowe, pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca na widowni - z tym że nie więcej niż 25 procent liczby miejsc. Widzowie mają zaś nakaz zasłaniania ust i nosa.

  Kluby nocne i dyskoteki pozostają zamknięte. Działalność mogą prowadzić wyłącznie sportowe kluby taneczne i szkoły tańca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rumcajs 3 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Zadaje sie, ze kolejnymi absurdami - jak obostrzenia dla silowni, Kwiat Narodu probuje przebic zakaz wchodzenia do lasu. Trzeba przyznac, ze sa bliscy tego wyczynu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hasca 2 9 miesięcy temuocena: 80% 

   No cóż. Najbezpieczniejszym srodkiem przemieszczania sie, w ochronie przed wirusami, pozostaje prywatne auto. Ani panstwo sie wtedy nie zarażają ani nie zarażacie innych. Niestety to miasto przy aplauzie garstki płaskoziemców bezmyślnie wciska ludzi do komunikacji miejskiej, czy na rowery gdzie ryzyko zlapania choroby a i zarazenia innych jest bardzo wysokie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pff 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe jak będzie 1 listopada? Połowa miejsc w komunikacji miejskiej? hehe to będzie cyrk :D

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3909 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021