REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2017, 13:28 komentarzy 65
  Pętla przy Benedykta Polaka

  Pętla przy Benedykta Polaka (SK)

  REKLAMA

  Od grudnia autobusy linii 503, 136, 195 i 192 będą omijać pętlę autobusową Natolin Płn. To wstęp do likwidacji przystanków. Wszystko wskazuje na to, że przeniesie się tam bazarek "Na Dołku". I to pomimo protestów okolicznych mieszkańców. Nie będzie też zapowiadanych mediacji ws. przenosin targowiska.

  Planowana likwidacja pętli przy Benedykta Polaka od wielu miesięcy wzbudza kontrowersje. Zarząd Transportu Miejskiego stwierdził, że co prawda pętla jest niezbędna do efektywnej obsługi komunikacyjnej Ursynowa, ale "ze względu na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy i interes społeczności lokalnej, teren przeznaczono pod tymczasowe targowisko". Dokładnie tak tłumaczy to w piśmie do mieszkańców Katarzyna Strzegowska, zastępca dyrektora ZTM.

  Pobliski bazarek "Na Dołku" wraz z rozpoczęciem budowy obwodnicy musi zniknąć z dotychczasowego miejsca. Ten moment zbliża się dużymi krokami - do końca roku wykonawca POW powinien mieć pozwolenie na budowę. Przeciwko nowej lokalizacji bazarku protestują mieszkańcy okolicznych bloków, bojąc się hałasu, smrodu i kłopotów z parkowaniem.

  Autobusy po nowemu - już od 2 grudnia

  Procedury przekazywania terenu jednak trwają. Polityczne decyzje, by ratować bazarek zapadły - dowiadujemy się nieoficjalnie. Dla władz miasta i dzielnicy (zwłaszcza na rok przed wyborami) całkowita likwidacja popularnego bazarku byłaby bardzo ryzykowna. Stąd poświęcenie pętli. 

  Plac komunikacyjny przy Polaka miał być wydzierżawiony handlowcom już we wrześniu, ale konkurs unieważniono. Władze stolicy, po skardze lokalnego stowarzyszenia "Otwarty Ursynów", zorientowały się, że ZTM dysponuje pętlą w tzw. trwałym zarządzie wyłącznie na cele komunikacyjne, i aby przekazać teren pod targowisko wymagana jest formalna zmiana przeznaczenia. Miasto rozpoczęło więc procedurę wygaszania trwałego zarządu. Pętla wkrótce ma przejść we władanie Zarządu Mienia m. st. Warszawy, który prawdopodobnie ogłosi kolejny konkurs na dzierżawę terenu na cele handlowe.

  GŁOSUJ W NASZEJ ANKIECIE:

  Tymczasem ZTM już postanowił, że autobusy opuszczą pętlę Natolin Północny od 2 grudnia. Zmiany tras dotyczyć będą linii 136, 503, 195 i 192.

  - To będzie tymczasowa organizacji komunikacji. Rozwiązanie docelowe (o którym pisaliśmy w lipcu - dop. redakcja) wprowadzone zostanie dopiero po wybudowaniu przystanków zastępczych przez wykonawcę POW - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

  Przystanki mają powstać na ul. Płaskowickiej (przed obecną petlą) oraz w alei KEN w rejonie ul. Wasilkowskiego. Zarząd Transportu Miejskiego na razie nie informuje o szczegółach.

  Decyzja ta to otwarcie drogi do przekazania pętli kupcom z "Dołka". Scenariusz wygląda następująco. Zaraz po wycofaniu autobusów, miasto będzie mogło stwierdzić, że ZTM nie wypełnia umowy o trwałym zarządzie, więc ją wypowie. Zarząd Mienia m. st. Warszawy, który przejmie teren, ogłosi konkurs na dzierżawę działki. Ponieważ ogłoszenie w tej sprawie musi być publikowane przez 21 dni, stowarzyszenie kupców będzie mogło przejąć pętlę na początku stycznia. Do tego czasu na pewno nie wyniesie się z obecnej lokalizacji przy Braci Wagów.

  Przypomnijmy, bazarek stara się również o wynajęcie pasa drogowego wzdłuż alei KEN - na zaplecze przyszłego targowiska. Procedura uzyskiwania zgody od Zarządu Dróg Miejskich jeszcze trwa.

  "Zmiany na polityczne zamówienie"

  Decyzje ZTM o zmianach w komunikacji na Ursynowie ostro krytykuje stowarzyszenie "Otwarty Ursynów", które wspiera mieszkańców bloków przy Polaka w walce przeciwko nowej lokalizacji bazarku.

  - Taka decyzja jest nieracjonalna i przyczyni się do pogorszenia obsługi transportowej mieszkańców. Zupełnie niepotrzebnie, bo budowa obwodnicy nie ma nic wspólnego z likwidacją pętli. W tej sytuacji pętla byłaby likwidowana na polityczne zamówienie, tylko po to, by zadowolić radnego z Platformy Obywatelskiej - mówi Piotr Skubiszewski, przewodniczący OU.

  - Mieszkańcy chcą robić zakupy na bazarku. To 420 stanowisk kupców i tysiące klientów. Radny Piotr Karczewski nie ma nic wspólnego z podejmowanymi decyzjami, zarzuty pana Skubiszewskiego dot. lokalizacji bazarku oddaliło już Samorządowe Kolegium Odwoławcze - komentuje Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. W czerwcu zwrócił się do wiceprezydent Warszawy, by ta poparła ideę przeniesienia bazarku "Na Dołku" na drugą stronę alei KEN.

  Komitet mieszkańców z ul. Benedykta Polaka nie składa broni. W październiku złożył do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności ws. pętli a przeciwko burmistrzowi - o możliwości korupcji polegającej na wspieraniu interesów radnego Piotra Karczewskiego.

  - Decyzja zapadła na samej górze a teraz nagina się prawo, po to by ją zrealizować - komentuje Iwona Wesołowska z komitetu mieszkańców ul. Polaka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  65Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zsaba 65 2 miesiące temuocena: 83% 

   choroba na kasę silniejsza od dobra mieszkańców. zamknięcie pętli 2.12. 2017 a budowa bazarku od połowy stycznia 2018 ...jak dobrze pójdzie. zazwyczaj wychodzi źle...czapka na..... gore.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesław 64 2 miesiące temuocena: 70% 

   Trzeba się pozbyć polityków z samorządu. Przez nich zajmujemy się polityką przez nich kreowaną. Wśród nas sąsiadów jest tylu dużo lepszych kandydatów na radnych niż ci z partyjnego nadania. Ja w przyszłych wyborach nie będę napewno głosować na partię. Sąsiad z sąsiadem zawsze się dogada nie to co te klany partyjne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 63 2 miesiące temuocena: 86% 

   Pętla ma być zamknięta od najbliższej soboty, ale ZTM wciąż milczy, brak jakichkolwiek oficjalnych informacji czy komunikatów o zmianach tras autobusów. Znowu będzie tak jak z 504 - pasażerowie dowiedzą się o zmianach dopiero rano na przystanku.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 62 2 miesiące temuocena: 77% 

   Panie Pomianowski, ból jest bólem, czy tak, czy siak jest przykry. Po co nam ten ból - przedłużyć trasę 503 do pętli przy TESCO i wtedy będzie to linia dwukierunkowa. Usatysfakcjonowani będą nie tylko mieszkańcy Dereniowej, ale Natolina i Kabat. Za takie lekarstwo dostanie Pan punkty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 61 2 miesiące temuocena: 64% 

   Pomysł niegłupi, ale (!) pętla na Kabatach będzie zapchana autobusami z Konstancina. Rodzi się też pytanie którędy puścić 503 do Kabat - Stryjeńskich, KEN-em czy Rosoła.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadeusz 60 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pomianowski heheheheheheh - tyle mam do powiedzenia. Do usunięcia od zaraz!!!!!!!! W przyszłym roku wybory. ZASTANÓWCIE SIĘ LUDZIE. BO OBECNYCH TRZEBA WYMIENIĆ.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 59 2 miesiące temuocena: 100% 

   Tak sobie zajrzałem do Ustawy o samorządzie gminnym: Art. 29a. 1. Objęcie obowiązków przez wójta następuje z chwilą złożenia wobec rady gminy ślubowania o następującej treści: „Obejmując urząd wójta (burmistrza, prezydenta) gminy (miasta), uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy (miasta).” Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: „Tak mi dopomóż Bóg.”

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 58 2 miesiące temuocena: 91% 

   Panie Pomianowski, a kiedy będzie Pan walczył o 503?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 57 2 miesiące temuocena: 35% 

   A czy ma Pani jakieś sugestie co do trasy? W przypadku 503 ewentualne zmiany są mniej bolesne niż przy 136, ponieważ Dereniową jeżdżą także inne linie. Jednak chętnie przyjmiemy propozycje: zapraszam na www.imu.waw.pl/autobusy...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 27 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 56 2 miesiące temuocena: 56% 

   Wstyd nam za Pana Pomianowskiego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 55 2 miesiące temuocena: 50% 

   Imielin też wstydzi się za Pomianowskiego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 54 2 miesiące temuocena: 85% 

   Trzymajmy kciuki, żeby prokuratura stanęła na wysokości zadania i przecięła tę chorą sytuację.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 53 2 miesiące temuocena: 78% 

   Ciekawe, co mieszkańcy, nie tylko Polaka, ale i budynków Ronsona i Pod Brzozami na taki piękny widok za oknem- zaplecze bazarku. "Przypomnijmy, bazarek stara się również o wynajęcie pasa drogowego wzdłuż alei KEN - na zaplecze przyszłego targowiska. Procedura uzyskiwania zgody od Zarządu Dróg Miejskich jeszcze trwa." Pan Burmistrz zapewnia swojskie, siermiężne klimaty w Sercu Ursynowa. "Cudownie"

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jam 52 2 miesiące temuocena: 79% 

   TAK dla sob-niedz. targowiska pod chmurką, NIE dla bud na stałe. W miejscu pętli. A podobno ma być odwrotnie : budy na stałe, a m-ca na stragany weekendowe - już nie ma.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek Porębski 51 2 miesiące temuocena: 82% 

   W tej sprawie to na bank jest korupcja, przekroczenie uprawień przez urzędnika. Pamiętacie jak Robert Kempa wysłał pismo do prezydenta Warszawy w tej sprawie, gdzie prosił o likwidację pętli? Idiota.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zuza 50 2 miesiące temuocena: 77% 

   Karczewski jest pożytecznym idiotą, który jest instrumentem do wprowadzenia deweloperki pod Polaka. Chcą zabudować okolice zielonego pasa i pętle. Pewnie dostanie za to jakąś łapówę. Boi jaki jest powód jego walki? Tu nie może chodzić tylko o bazarek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 49 2 miesiące temuocena: 64% 

   Przekręt, nie liczą się z ludźmi. Normalnie nie wierzę, że takie organizacje jak IMU i PU to firmują. Panie Pomianowski za możliwość dorwania do koryta Pan na to pozwala. Ludzie Panu tego nie zapomną. Krytykował Pan Guziała, a teraz widać, że nie ma Pan zasad. Orzeł kolejny pajac.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 48 2 miesiące temuocena: 31% 

   Od początku wraz z IMU walczę o to, aby zmiany na tej pętli nie utrudniły komunikacji mieszkańcom. Udało nam się już wywalczyć zachowanie linii 195, teraz walczymy dalej o 136. Przypominam: to autobusy służą mieszkańcom, nie pętle. Pozdrawiam.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 27 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 47 2 miesiące temuocena: 68% 

   @Pomianowski Czyli, pętle autobusowe to fanaberia, kaprys ZTM-u?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 30 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek 46 2 miesiące temuocena: 64% 

   Panie Burmistrzu - nie umie Pan zajmować konkretnych stanowisk. Akceptuje Pan ten przekręt. Przykro patrzeć, że Pan, który krytykował tak Guziała, udaje że wszystko jest ok. Pan i Kempa jesteście sto razy gorsi od Guziała. Guział nie likwidował pętli dla swojego partyjnego kumpla.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 35 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 45 2 miesiące temuocena: 69% 

   Pomianowski się całkiem pogrążył tym wsparciem dla Karczewskiego. Szkoda, że lokalni działacze tak szybko wpadają w tryby tych korupcyjnych układów, ale czego się nie robi dla stołka i dobrej pensji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 33 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dzikus 44 2 miesiące temuocena: 55% 

   Odpowiedź p. Pomianowskiego jest żenująca.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lang 43 2 miesiące temuocena: 58% 

   @ Pomianowski Niech Pan lepiej powalczy o to, żeby nie likwidowano pętli, zamiast wciskać ludziom, że broni Pan tras autobusów. NIE CHCEMY tego bazaru w miejscu pętli.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 42 2 miesiące temuocena: 59% 

   Czy Pan nie rozumie, że gdyby nie likwidacja pętli to nie trzeba by było, aż tak radykalnie zmieniać tras autobusów. Niech się Pan nie ośmiesza tymi swoimi tekścikami. Udaje Pan takie niewiniątko. Jak zapukają Panu z CBA do drzwi gabinetu, to wtedy zacznie Pan się martwić. Niech Pan już sobie kupi pieluchę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 20 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 41 2 miesiące temuocena: 81% 

   Uważam, żę takie działanie to niegospodarność.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 40 2 miesiące temuocena: 78% 

   Panie burmistrzu, może się pan pakować, tego kolesiostwa mieszkańcy panu nie wybaczą, a wybory niedługo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zuza 39 2 miesiące temuocena: 82% 

   Kocur, burmistrz nie interesuje się tym co mieszkańcy myślą. On jest strażników interesików partyjnych i deweloperskich.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 38 2 miesiące temuocena: 88% 

   Dokładnie, a i tak po wyborach platforma przerzuci go niczym worek ziemniaków w inne miejsce, w którym będzie kontynuuował swoją misję ku chwale developerki i szemranym interesom.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 37 2 miesiące temuocena: 73% 

   Nie wierzę, że Platfroma Obywatelska jest aż tak beszczelna. Wstyd Panie Kempa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 36 2 miesiące temuocena: 78% 

   Burmistrz nie ma wstydu. On nawet nie wie co to za stworek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 38 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irena 35 2 miesiące temuocena: 78% 

   Kempa i Karczewski powinni pojsc do więzienia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przekret 34 2 miesiące temuocena: 77% 

   Cieszę się, że mieszkańcy donieśli do prokuratury. To jest skandal,

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Os.Na Skraju 33 2 miesiące temuocena: 79% 

   Do Krzysiek . Nie jestem żadną panią Danutą jakby nią bym to bym napisał nik MIESZKANKA a nie MIESZKANIEC . Jestem mieszkańcem OSIEDLA NA SKRAJU na którym terenie znajduje się pętla autobusowa NATOLIN PÓŁNOCNY z której codziennie korzystam bo przesiadam się z linii 195 lub 503 a także czasami z 192 w linie 136 . W zdłuż ulicy Cynamonowej mieszkają ludzie starsi, niepełnosprawni , którzy chcą się dostać do przychodni na Romera , Na Uboczu dojechać do innych autobusów , po za tym linia 136 jest jedyną linią dzienną na ulicy Cynamonowej na odcinku Płaskowickiej-Gandhi. Dojście do nowej lokalizacji przystanków będzie dla osób starszych i niepełosprawnych będzie utrudnione , bo linia 503 będzie zatrzymywać się dopiero za skrzyżowaniem PŁASKOWICKIEJ/KEN , a linie 136,195 za skrzyżowaniem CYNAMONOWA /PŁASKOWICKIEJ i jedynym połączeniem na Płaskowickiej żeby przesiąść się do innego autobusu to będzie linia 195 kursująca co 30min.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 32 2 miesiące temuocena: 80% 

   Niech sobie obecny burmistrz dzielnicy i radni dzielnicy z PO nawet nie marzą o tym, że w następnej kadencji w dalszym ciągu będą we władzach Ursynowa. Mieli tyle czasu, aby znaleźć teren dla bazarku na okres budowy POW, ale niewiele zrobili, bo wszyscy są "lojalni" wobec swojego partyjnego kolegi Karczewskiego, prowadzącego na terenie dzielnicy swój prywatny biznes. Budowa POW będzie trwała kilka lat i w tym okresie będą tylko trzy połączenia drogowe pomiędzy północną i południową częścią Ursynowa, a mianowicie: ul. Rosoła, al. KEN i ciąg ulic Dereniowa/Stryjeńskich. Na pewno będzie wielki ruch samochodowy na tych ulicach i korki w godzinach szczytu. Dlatego od ul. Płaskowickiej trzeba jak najdalej przenieść wszystkie parkingi, myjnie, wymiany opon i bazarek. Inaczej wszyscy kierowcy z Ursynowa będą przeklinać wszystkie osoby, które decydowały o tym, aby bazarek pozostał w tak newralgicznym punkcie dzielnicy. Na Pileckiego przy Gandhi jest miejsce!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robi 31 2 miesiące temuocena: 73% 

   Oby nie doszło do wynajęcia pasa drogowego wzdłuż alei KEN - na zaplecze przyszłego targowiska - najgorszy śmietnik, WC i bałagan przed naszymi blokami w samym centrum Ursynowa! Targowisko działa tylko w sobotę, 1 dzień w tygodniu, a śmietnik będzie cały tydzień!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Makgajwer 30 2 miesiące temuocena: 28% 

   Lecz się człowieku na nogi, bo na głowę już za późno. Jaki śmietnik? Nie chcez robić tam zakupów wypad do tesco

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 29 2 miesiące temuocena: 91% 

   Kto tu ma się leczyć na głowę? Na pewno nie ~Robi. Kto normalny chciałby zajęcia pasa drogowego wzdłuż KEN na zaplecze przyszłego targowiska? Ładny, zadbany odcinek, z trawnikami i nasadzonymi drzewami, z chodnikami spacerowymi wzdłuż reprezentacyjnej ulicy Ursynowa ma być zabrany na potrzeby bazarku?????!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kapi 28 2 miesiące temuocena: 100% 

   niestety będzie wynajęty :( smutne ale prawdziwe

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 27 2 miesiące temuocena: 19% 

   Rejon ul. Polaka w statystykach jest uznawany jako obszar podwyższonego zagrożenia alkoholizmem. Zupełnie mnie to nie dziwi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 26 2 miesiące temuocena: 82% 

   A nie dziwi cię fakt, że władze miasta lub dzielnicy pozwoliły, aby tuż koło pętli między Płaskowickiej a Polaka zezwoliły na całodobową sprzedaż alkoholu? Wielu bezdomnych, którzy żyją ze zbierania puszek i przeszukiwaniu okolicznych śmietników, po uzyskaniu paru złotych, mogą spokojnie kupić sobie alkohol i straszyć okolicznych mieszkańców, a także osoby chcące wsiąść na pętli do autobusu. Liczne skargi do burmistrza dzielnicy, straży miejskiej i policji nie odniosły żadnego skutku i sprzedaż alkoholu na pętli kwitnie w najlepsze!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 32 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 25 2 miesiące temuocena: 37% 

   Obie strony konfliktu okopały się na swoich pozycjach. Dlatego mówienie o mediacji nie ma najmniejszego sensu. A przecież mieszkańcy Polaka mogli wynegocjować szlabany, jeżeli bali się o zablokowanie osiedla samochodami. Mogli wynegocjować wiele rzeczy, które zniosłyby uciążliwości bazarku. Tylko dla nich negocjacje polegały na niedopuszczeniu do powstania bazarku, czyli bazarek po naszym trupie. Szkoda że ludzie z Otwartego Ursynowa podsycali leki mieszkańców, bo ponoć na tym zyskają w przyszłorocznych wyborach. Ja na OU na pewno nie będę głosował po hipokryzji jaką się wykazali w sprawie bazarku.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 24 2 miesiące temuocena: 78% 

   Pewnie mieszkasz pod Lasem Kabackim i nic nie wiesz na ten temat. Karczewski z PO razem z Kempą z PO wspólnie popierają siebie i prywatny interes Karczewskiego. Bo "Bazarek na Dołku" jest prywatnym interesem Karczewskiego. O jakich szlabanach ty opowiadasz? Chodzi o teren pomiędzy blokami przy ul. Polaka, a al. KEN, który jest zielony i stanowi dla nas istotny do mieszkania rezerwuar zieleni. Wszystkie balkony bloków z ul. Polaka są skierowane na al. KEN i ten teren stanowi istotną przestrzeń do zregenerowania spalin. Od zawsze ten teren był przeznaczony na rekreację dla mieszkańców. Kiedyś, gdy był to teren w zarządzie S.M. "Na Skraju" to były zlokalizowane tu dwa boiska do piłki nożnej, z których latem przez cale dnie korzystały dzieci i młodzież. Jak SM "Na Skraju" uzyskiwała użytkowanie wieczyste do terenów, na którym stały jej bloki, to miasto kategorycznie odmówiło i sprawa toczyła się w sądach kilkanaście lat. Chcesz mieć pod oknem przenośną toaletę i parking, to zaproś ich !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 29 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 23 2 miesiące temuocena: 80% 

   łał, mieszkańcy mogli negocjować żeby coś czego od początku nie chcieli było troszkę mniej uciążliwe. No wspaniałomyślność władzy nie zna granic. Dla kogo ten bazar? Dla mieszkańców, którzy go nie chcą czy dla kolesi?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 22 2 miesiące temuocena: 89% 

   bzdura hbk

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 21 2 miesiące temuocena: 88% 

   Trudno, żeby Karczewski ztj. hbk głosował na ludzi, którzy chcą pokrzyżować jego skok na publiczny teren.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miki 20 2 miesiące temuocena: 39% 

   I bardzo dobrze , że władza jest za bazarkiem . Dość biedronek i lidlow !!!Bazarek jest potrzebny a lokalizacja na Polaka idealna .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 19 2 miesiące temuocena: 81% 

   Za tej władzy powstał kolejny lidl na Kabatach i 8-a już biedronka, a Ty dalej powtarzasz w internecie te bzdury.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lola 18 2 miesiące temuocena: 72% 

   Skandaliczna decyzja. Likwidują pętle po to by wykazać, że jest niepotrzebna. Przecież to scenariusz jak z kryminału.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 71 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ooooo 17 2 miesiące temu

   jjjjjjjjjj

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Os.Na Skraju 16 2 miesiące temuocena: 70% 

   Nie cieście się tak bo w prokuraturze są sprawy przeciwko Towarzyszowi Karczewskiemu , i pseudo burmistrzowi Kępie . Jeszcze wszystko może się zmienić . Burdel zwany bazarkiem na sętli NATOLIN PŁN to skandal . Popieram mieszkańców ulicy Polaka i popieram to co robi pan Skubiszewski

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 15 2 miesiące temuocena: 27% 

   Czyżby to przytakiwaczka Skubiego pani Danuta T? Pani Danusiu, mieszkańcy nie kupili pani ściemy i odwołali panią z Rady Nadzorczej. Proszę się poważnie zastanowić dlaczego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 14 2 miesiące temuocena: 87% 

   Niezaleznie od stosunku do samego Skubiszewskiego trudno nie popierać tego co robi w tej sprawie. Jedyny gość, który nie boi się wyciągać na światło dzienne tych przekrętów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aska 13 2 miesiące temuocena: 32% 

   Wreszcie męska decyzja!! Pętla to i tak siedlisko pijaków, każdemu do niej daleko. Jak zrobią przystanki bliżej bloków to będzie git. A bazarek na pętli to świetny pomysł. Kilku krzykaczy nie może decydować o tym gdzie mamy robić zakupy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 75 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 12 2 miesiące temuocena: 81% 

   Szkoda mi Ciebie nie wiesz co piszesz

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 11 2 miesiące temuocena: 85% 

   Wnosząc po określeniach typu "krzykacze" aska to pewnie ktoś z platformy, tylko oni śmią nazywać mieszkańców "krzykaczami".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 10 2 miesiące temuocena: 62% 

   Szanowny Prezesie Karczewski, mieszkańcy obecni na spotkaniu w Urzędzie Dzielnicy - 25.09.2017 czyli, 2m-ce temu zostali poinformowani, że dysponujecie nowym projektem/koncepcją/wizualizacją zagospodarowania okolicy pętli.. Możemy prosić o jego prezentację?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 9 2 miesiące temuocena: 78% 

   Czego się pani po nich spodziewa? Może planują przesunąć przenośne toalety bliżej okien mieszkańców ul. Polaka. Parking dla klientów sobotnio - niedzielnego targu też bliżej okien, bo pewnie mieszkańcy mają za dużo świeżego powietrza. Na rogu ul. Ciszewskiego i al. KEN wybudowano za 17 mln piętrowy parking typu "parkuj i jedź", który stoi pusty. Karczewski może wynająć sobie ze dwa piętra na swoje sobotnio - niedzielne targi. Obie strony byłyby zadowolone, on miałby teren, a miasto dochód. Po co niszczyć pętlę autobusową i tereny zielone?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 8 2 miesiące temuocena: 86% 

   Mówili, że będzie mniejszy. Mieszkańcy ul. Polaka, obecni na spotkaniu, wyliczali argumenty przeciwko tej lokalizacji. Onosząc się do wizualizacji nowego bazaru, którą można było oglądać na stronie http://bazareknadolku.pl/... Wtedy kupcy wypalili, że przecież teraz wszystko jest zmienione! Ale pokazać "nowego" nie chcieli. Minęły 2 m-ce, warto się przypomnieć...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karol 7 2 miesiące temuocena: 35% 

   I bardzo dobrze. Bazarek jest potrzebny!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 75 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 6 2 miesiące temuocena: 65% 

   Jak świni siodło.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 61 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mondry 5 2 miesiące temuocena: 32% 

   Nie chcesz - nie chodz. Większości mieszkańców podoba się ten pomysł.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 32 69 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 4 2 miesiące temuocena: 68% 

   Bazarek powstał spontanicznie. Wtedy, gdy mieszkańcy go potrzebowali i nie mieli alternatywy. Dzisiaj bazarki tworzy się na siłę. By pokazać, że coś się robi. Miejsca te często zaniedbane, bez jakiejkolwiek kontroli. Mieszkańcom ulicy Polaka na pewno to nie jest potrzebne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 44 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spaślak 3 2 miesiące temuocena: 65% 

   Ten bazarek to dużo większy syf niż te menele przesiadujące na pętli natolin

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 54 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Makgajwer 2 2 miesiące temuocena: 36% 

   @Warszawa na siłę to Ty tutaj się produkujesz. Nie chcesz robić tam zakupów droga wolna, nie ma przymusu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 20 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gizmo 1 2 miesiące temuocena: 72% 

   Bazarek jest potrzebny, ale korupcja i robienie czegoś wbrew mieszkańcom nie są potrzebne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0803 sekundy
  REKLAMA