REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2021, 20:21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wycieczki rowerowe z małym dzieckiem? To możliwe i wcale nietrudne w organizacji! Trzeba tylko zadbać o odpowiednie wyposażenie roweru, pozwalające na udział malucha w przejażdżkach rowerowych. Kluczem jest tutaj właściwie dobrany fotelik rowerowy. Od kiedy można wozić dziecko na rowerze w takim foteliku? Lepszy będzie model przedni czy tylni? I co począć w sytuacji, gdy nasza pociecha jest jeszcze zbyt mała, by zasiąść w foteliku? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

  Fotelik rowerowy – od kiedy wozić w nim dziecko?

  Krzesełko rowerowe to genialny w swojej prostocie „wynalazek”, który umożliwia rodzinne wycieczki rowerowe nawet z tymi najmłodszymi uczestnikami. Wystarczy usadzić malucha w foteliku, zapiąć pasy, nałożyć maluchowi kaski i ruszyć w drogę! Ale od kiedy można wozić dziecko w foteliku rowerowym? Producenci nowoczesnych, certyfikowanych fotelików dopuszczają wożenie w nich dzieci już od 9 miesiąca życia, pod warunkiem jednak, że potrafią one samodzielnie siedzieć. Choć w przypadku przewozu dziecka poniżej roku, najlepiej skonsultować się z pediatrą. Niektórzy pediatrzy zalecają bowiem, by krzesełka rowerowe zarezerwować dla dzieci, które nie tylko już samodzielnie siadają, ale i samodzielnie chodzą, co pozwala zachować im stabilną pozycję ciała w foteliku. Przy takim założeniu foteliki rowerowe przeznaczone byłyby dla dzieci od około 1,5 roku. W takim razie, kto ma rację? Od kiedy zabrać dziecko na rower w foteliku?

  Najlepszym kryterium, zamiast trzymania się konkretnych cyferek, będzie obserwacja rozwoju ruchowego malucha. Jeśli dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć i utrzymywać stabilną pozycję ciała, w tym głowę, to może rozpocząć rowerowe przygody w foteliku! Dla jednych dzieci będzie to 9 miesiąc życia, a dla innych dopiero roczek.

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą fotelików w sklepie Campingshop.pl - https://www.campingshop.pl/przyczepki-i-foteliki-rowerowe/foteliki-rowerowe

  Jaki fotelik rowerowy dla rocznego dziecka, a jaki dla młodszego i starszego?

  Wiesz już, od kiedy wozić dziecko w foteliku rowerowym, ale czy wiesz, na jakie krzesełko najlepiej się zdecydować? Bo wśród fotelików rowerowych znajdziesz modele różniące się nie tylko wyglądem i marką, ale również sposobem montażu. Jedne będą bardziej odpowiednie dla mniejszych dzieci, a inne dla tych starszych. Do wyboru masz:

  • Foteliki rowerowe przednie – montowane przy kierownicy, polecane dla mniejszych dzieci, dlatego też można w nich przewozić maluchy ważące do 15 kg. Od kiedy sprawdzi się taki fotelik rowerowy? Zalecany jest dla dzieci od 9 miesięcy do 3 lat. Tego rodzaju krzesełka warto wyposażyć w przednią szybę, która ochroni dziecko przed wiatrem czy owadami. Przednie foteliki rowerowe to bardzo bezpieczne rozwiązanie – cały czas mamy kontakt z malcem i widzimy, co się z nim dzieje. Będą to modele takie jak przedni fotelik rowerowy Thule Yepp Nexxt, fotelik Urban Iki Chigusa oraz modele marki Bobike z serii One Mini czy Go Mini.
  • Foteliki rowerowe tylnie – mogą być to krzesełka montowane do ramy lub do bagażnika roweru. Są bardziej rozbudowane niż ich przednie odpowiedniki i zazwyczaj oferują szereg funkcjonalności, takich jak regulacja wysokości zagłówka, podnóżków i oparcia. To doskonały fotelik na rower dla starszego dziecka. Od kiedy można przewozić malucha na tylnym krzesełku? Od 9 miesiąca, aż do 6 roku życia. Natomiast dopuszczalna waga dziecka wynosi od 9 do 22 kg. I w tym przypadku producenci nie zawodzą, oferując mnogość rozwiązań. Uwagę warto zwrócić na modele takie jak tylny fotelik rowerowy Thule RideAlong, świetnie amortyzujący wstrząsy czy funkcjonalny fotelik dla dziecka Urban Iki Bincho montowany do bagażnika.

  A może przyczepka rowerowa?

  Od kiedy w ogóle można wozić dziecko na rowerze? Niekoniecznie w foteliku rowerowym? Jak już wcześniej zostało ustalone, fotelik rowerowy to świetna opcja dla dzieci, które potrafią już nie tylko samodzielnie siadać, ale i utrzymywać stabilną pozycję ciała. Natomiast w przypadku mniejszych dzieci, które nie nabyły jeszcze takiej umiejętności, warto wybrać przyczepki rowerowe dziecięce. To świetna forma podróżowania dla maluszków! W przyczepce można przewozić dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Natomiast, jeśli chcesz przewozić w przyczepce maluchy poniżej pierwszego roku życia, musisz zaopatrzyć się w stosowne dodatki, montowane we wnętrzu przyczepki. Może być to nosidełko (dla dzieci 0-4 miesiące), hamak dziecięcy (między 1 a 10 miesiącem) czy podparcie do siedzenia (między 6 a 18 miesiącem).

  Przyczepki rowerowe to doskonała opcja, gdy na przejażdżkę rowerową chcesz zabrać dwójkę dzieci. Bez problemu znajdziesz modele dostosowane do przewozu dwójki pasażerów. Dostępne są także przyczepki pełniące przeróżne funkcje! Dla przykładu przyczepka rowerowa Thule Chariot Sport 1 może być wykorzystywana nie tylko do przejażdżek rowerowych, ale również do spacerowania (dla dzieci od 1 miesiąca życia) czy joggingu (dla dzieci od 6 miesiąca życia).

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przyczepek rowerowych w sklepie Campingshop.pl - https://www.campingshop.pl/przyczepki-i-foteliki-rowerowe/przyczepki

  Podsumowanie: Krzesełko na rower – od kiedy?

  Jak widzisz, odpowiedź na pytanie, od kiedy wybrać się z dzieckiem na rower, wcale nie jest taka jednoznaczna. Wiele zależy bowiem od tego, jak rozwija się maluch i jaki środek transportu rozważamy. W pierwszych miesiącach życia dziecka zacznij od spacerów w przyczepce rowerowej, a dopiero później wybierz się na przejażdżki rowerowe. Gdy dziecko będzie już utrzymywać stabilną pozycję ciała, a w tym głowę, może wyruszyć w podróż w foteliku rowerowym przednim, a za jakiś czas w tylnym.

  Artykuł załadowany: 0.2552 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021