REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Prawie trzy razy więcej dzieci niż teraz będzie dostawać 500 złotych, do rodzin trafi kilkanaście milonów miesięcznie, a ratusz będzie musiał zatrudnić dodatkowych urzędników. Od 1 lipca będzie można składać elektroniczne wnioski o nowe świadczenie.

  Do tej pory świadczenie przysługiwało na pierwsze lub jedyne dziecko, tylko jeśli rodzina miała niskie dochody. Niebawem się to zmieni. Od 1 lipca można już będzie składać wnioski online o pieniądze na pierwsze dziecko. Wnioski papierowe ruszą 1 sierpnia.

  500 plus dostaną wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny czy stan cywilny rodziców. Otrzymają je także rodzice i opiekunowie samotnie wychowujący dzieci, niezależnie od wysokości alimentów.

  Trzy razy więcej dzieci objętych świadczeniem

  Na Ursynowie oznacza to prawie trzykrotny wzrost uprawnionych do świadczenia. Obecnie w dzielnicy 500+ wypłacane jest na 11 600 dzieci, a pobierać je będzie prawie 30 tysięcy.

  Dzielnica będzie musiała dostawać na wypłaty z budżetu państwa dużo więcej pieniędzy niż teraz. Aktualnie to ok. 5,8 mln zł miesięcznie. Po zmianie będzie to od ok. 13,5 mln zł, do nawet 15 mln zł miesięcznie. Rocznie daje to ogromną kwotę ok. 160 mln złotych.

  Wypłata 500+ na pierwsze dziecko to również wzrost zatrudnienia w ursynowskim urzędzie. Teraz w zależności od ilości wniosków zajmuje się tym zespół od 11 do 20 osób. Nowe zasady spowodują, że ratusz będzie musiał zatrudnić  2-3 nowych urzędników.

  Jak złożyć wniosek?

  Aby dostać 500+ na nowych zasadach, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera świadczenia, musi złożyć wniosek w terminie od 1 lipca do 30 września 2019 r.

  Wnioski elektroniczne (serwisy transakcyjne banków, portal ZUS, portal empatia.mrpips.gov.pl) ruszają 1 lipca, wnioski papierowe (urząd dzielnicy, poczta) można składać od 1 sierpnia.

  Pieniądze na konta rodzin trafią z wyrównaniem prawdopodobnie we wrześniu. Oznacza to, że wpłynie wtedy jednorazowo 1500 zł na pierwsze dziecko w rodzinie. Ale uwaga! Wyrównanie zagwarantuje nam tylko złożenie wniosku w okresie lipiec-wrzesień. Złożenie wniosku po 30 września będzie oznaczać przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za miesiące minione.

  W skali całego kraju w 2019 roku wypłata świadczenia to 31 mld złotych, a w roku 2020 - 41,4 mld złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~alisterkabat 14 ponad rok temuocena: 50% 

   do Suwerena ;) Niczego nie sieję Panie Suweren, zwracam uwagę na fakty. Programy socjalne dla naprawdę potrzebujących - tak. Czyli 500 + ale, nie dla każdego. Tym bardziej, że to nie "państwo" płaci, czego najwyraźniej jako Suweren nie rozumiesz. Płacą ci, co płacą podatki, zusy - itd.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozena 13 ponad rok temuocena: 100% 

   Sam więc sobie przeczysz, podatki płacą pracujący, a 500+ mają brać tylko lenie i nieroby? Moim zdaniem 500+ powinno być tylko dla pracujących i płacących podatki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kredyt 12 ponad rok temuocena: 100% 

   Moje 1000 + (dwoje dzieci) bedzie splacac kredyt hipoteczny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 11 ponad rok temuocena: 67% 

   A co z przekształceniem wieczystego? Ktos doczekał sie pisma z urzędu w tej sprawie? Urzędasy chcą przeciągnąć sprawę do końca roku i tyle zobaczycie 98% bonifikaty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Suweren 10 ponad rok temuocena: 67% 

   Zgadza się, Trzaskowski gra na zwłokę. Działa w porozumieniu ze swoimi prawnikami i zaprzyjaźnionymi burmistrzami. Twierdzą, że ustawa jest źle napisana - przeszkodą są stacje trafo. Szkoda, że warszawianie wybrali tego bufon, działając na swoją niekorzyść. Kiedy to zrozumieją.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 9 ponad rok temuocena: 55% 

   Weźmiesz 500 - zabiorą 3 x tyle. Np. chcesz przejąc własne pieniądze z z OFE, to pobiorą haracz. Płacisz uczciwie składki ZUS, wiedząc że i tak nie będziesz miał z tego emerytury - tez rozdadzą "mniej pracującym". Mają gest za cudze, ot i cala tajemnica sukcesów "genialnego stratega" Jarosława i jego funkcyjnych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 8 ponad rok temuocena: 54% 

   Poziom socjalistycznej reakcji osiągnął dziś granice absurdu. Wczoraj świętowaliśmy rocznicę 4 czerwca. Minęło 30 lat, a Polacy niczego się nie nauczyli - jak byli głupi, taką są dalej. Mentalność zaborcza, pańszczyźniana - sam nie wiem, jak to określić. Poddaństwo, przywiązanie do zależności?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Suweren 7 ponad rok temuocena: 25% 

   Co za bzdury, jeszcze ci nic nie zabrali, a już siejesz nienawiść. 500 zł należy się rodzicom - utrzymanie i wychowanie dzieci jest kosztowne, a te dzieci są naszą przyszłością. W każdym cywilizowanym państwie są takie świadczenia. Mam nadzieję, że państwo polskie będzie kiedyś stać na wyższe wsparcie rodziców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dziękuję 6 ponad rok temuocena: 41% 

   Dzięki najlepszemu politykowi w całej historii Polski, wspaniałemu wizjonerowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, po wielu wiekach upokorzeń i prześladowań - Polacy wstają z kolan. Po raz pierwszy polskie wojsko przy b. mocnym wsparciu armii USA będzie broniło wschodniej granicy Polski przed agresją z Rosji. Po raz pierwszy polskie wojsko będzie posiadało rakiety dalekiego zasięgu zdolne siać zniszczenie w Moskwie, co z pewnością przytemperuje wojownicze okrzyki, które bezkarnie słyszymy stamtąd od dziesięcioleci. Nie jesteśmy już Kopciuszkiem Europy, nie mamy kartek na mięso i cukier, poziomem życia doganiamy kraje zachodnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 5 ponad rok temuocena: 64% 

   To że wszystko możesz kupić w sklepie, nie znaczy że wszystko poszło w dobrą stronę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 ponad rok temuocena: 38% 

   1. To dlaczego większość tego wojska USA od wschodniej granicy jest mocno daleko? A już udowodnili, że po polskich drogach jazda słabo im idzie. Serio uważasz, że jakby Ruscy chcieli to przeszkodzi im tu to marionetkowe wojsko jakie mamy i te ile tam docelowo 7 tysięcy hamburgerów? Błagam cię. 2. Putina mało co temperuje. Rakietki również tego nie zrobią. Ostatnim świetnym tego przykładem jest Krym. 3. Kopciuszkiem nie jesteśmy...ale obrazowo rzecz ujmując czarnuchem Europy już tak. Od dawna. 4. Poziomem życia to może i nadgoniliśy trochę ale ja bym jeszcze na inne poziomy spojrzał...a tu jest tragedia. Edukacja, Służba Zdrowia, Komunikacja...od lat bieda z nędzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 3 ponad rok temuocena: 38% 

   @~dziękuję - jeśli to nie była ironia, to o matko z córką!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 2 ponad rok temuocena: 25% 

   ja optymistycznie zakładam, że ~dziękuję posłużył(a) się sarkazmem. trzeba mieć jakąś nadzieję ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek..,,, 1 ponad rok temuocena: 57% 

   Dlatego wybory maja być przyspieszone i mają być w sierpniu bo jak PiS nie wygra to deszczu kasy nie będzie. Dziwne??? Typowa zagrywka przed wyborami.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3875 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021