REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MZ)

  Od poniedziałku 28 marca nie będzie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zniesiona zostanie także izolacja domowa oraz kwarantanna domowa dla współdomowników i wszystkie kwarantanny związane z wjazdem do Polski.

  Prawie 9 tys. nowych zachorowań na Covid-19 odnotowało Ministerstwo Zdrowia minionej doby. Jak powiedział minister od czterech dni liczba zakażeń coraz szybciej spada, dlatego można wprowadzać kolejne poluzowania w ograniczeniach pandemicznych.

  Po pierwsze, już od poniedziałku 28 marca zniesiony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Jak zaznaczył minister obowiązek noszenia maseczki nadal będzie dotyczył szpitali, przychodni czy innych podmiotów leczniczych.

  - Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich - zaznaczył Adam Niedzielski.

  Po drugie, także od 28 marca zniesione zostaną: izolacja domowa nakładana na chorego na koronawirusa oraz kwarantanna na jego współdomowników i osoby, które miały kontakt z zakażonymi. Nie będzie też kwarantanny po przekroczeniu granicy. Od poniedziałku w przypadku zachorowania na Covid-19 pacjent dostanie zwykłe zwolnienie lekarskie i sam będzie się izolował w domu, Sanepid nie będzie już nakładał takiego obowiązku.

  Zmieni się także polityka testowania. - Od 1 kwietnia testy będą wykonywane tylko i wyłącznie na zlecenie lekarskie, co będzie oznaczało, że lekarz zawsze będzie uczestniczył w tym procesie. Po pozytywnym wyniku lekarz będzie decydował o zwolnieniu lekarskim - powiedział minister zdrowia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 61

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asia5 6 4 miesiące temuocena: 43% 

   Niestety skutki lockdawnów zrujnowały polską gospodarkę a ludziom zgotowały los nędzarzy. Pozbawiony wydolnej służby zdrowia do tego z wyniszczonymi strukturami jesteśmy teraz narażeni na prawdziwe zagrożenie i zupełnie spłukani.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~reaktion 5 4 miesiące temuocena: 53% 

   Niestety, nie znamy skutków zarażenia kolejnymi wariantami covida. Skutki zarazenia sie poprzednimi wychodza najwcześniej kilka miesiecy później, gdy naukowcy polacza - na podstawie tysiecy przypadkow - zarazenie sie covidem z jakas choroba. Dzis wiadomo, ze covid uszkadza mozg (choroby psychiczne i neurologiczne,), nerki, płodność i prostatę u mężczyzn, przyspiesza demencje, itd. nie ma miejsca by wszystko wymienic. Maski chronią przed zarażeniem. Zdjęcie masek we wnętrzach jest szczytem głupoty. W miejscach gdzie przebywa wielu przypadkowych ludzi, maski powinny obowiązywać jak najdłużej. Warto dodac, ze Chiny wiedza o tym wirusie wiecej niz ktokolwiek na świecie i od dwoch lat bezwzględnie stosują politykę "zero covid". Jedno jedyne zarażenie - cala szkola jest zamykana w chwili , gdy dociera wynik, natychmiast, w połowie lekcji. Dwa przypadki - cale miasto, np. 9 mln, idzie na kwarantanne. Co wiedza ich naukowcy??

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy obserwator 4 4 miesiące temuocena: 62% 

   Nieodpowiedzialność

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swoj 3 4 miesiące temuocena: 36% 

   Szykuje się ostra jazda w komentarzach. lece po popcorn! Czekam na mojego ulubieńca i głównego specjalistę dot. wszystkiego: boom!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~noswmasce 2 4 miesiące temuocena: 33% 

   Ciekawe czy ciągle będziemy spotykać nosaczy. To byłoby naprawdę zabawne - wadliwe, nieskuteczne "noszenie" maseczki, gdy nie ma już obowiązku. Chyba wszyscy znamy odpowiedź na to pytanie...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3115 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022