REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2021, 15:39 komentarzy 13

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KPRM)

  Od poniedziałku w województwie mazowieckim uczniowie klas I-III wracają do nauki w szkołach. Odbywać się będzie nauczanie w trybie hybrydowym. Także od poniedziałku otwarte zostaną salony urody, fryzjerskie, kosmetyczne.

  Minister zdrowia ogłosił luzowanie restrykcji w Polsce, poza pięcioma województwami, gdzie sytuacja pandemiczna jest najgorsza. To pięć województw: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.

  - Jeśli chodzi o województwa, gdzie mamy trudną sytuację, to w tych województwach utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia - powiedział minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

  W pozostałych województwach - czyli m.in. w mazowieckiem - część restrykcji zostaje od poniedziałku zniesiona. Do szkół od 26 kwietnia wracają klasy I-III, ale będzie to nauka hybrydowa, czyli klasy naprzemiennie będą chodzić do szkoły i uczyć się w domu.

  - W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan, na cały maj, który obejmie między innymi branżę hotelarską czy gastronomiczną. Zapowiemy także plany co do wesel czy tym podobnym uroczystości - poinformował minister zdrowia.

  Minister potwierdził, że po weekendzie majowym - jeśli liczba zachorowań nie wzrośnie - będą mogły zostać otwarte placówki kultury.

  Andrzej Niedzielski skomentował też doniesienia o możliwym znoszeniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. - Dyskutujemy o tym. Głównym kryterium, które będzie decydowało o tym, jest częstotliwość zakażeń. Odniesiemy się do tego w przyszłą środę. Ale na dzień dzisiejsze zniesienie tego obowiązku jest nieakceptowalne - powiedział minister.

  Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone

  Handel – ograniczenia

  Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

  W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

  Kult religijny 

  W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2.
  Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

  Edukacja 

  Uczniowie klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie. Uwaga! W 11 województwach, w których są luzowane obostrzenia, dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, od 26 kwietnia będą uczyć się w systemie hybrydowym. 
  Żłobki i przedszkola funkcjonują normalnie.

  Kultura 

  Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

  Hotele 

  Pozostają zamknięte do 3 maja.
  Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

  Sport

  Możliwe uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

  Możliwe jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).

  Działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności.

  Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 179

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 21
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 25
   OBOJĘTNY
  • 14
   NIEPRZYDATNY
  • 45
   WKURZONY
  • 43
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Beatak 13 22 dni temuocena: 100% 

   Szkoła staje się coraz bardziej bezużyteczna. Nic by się nie stało, gdyby w ogóle zlikwidowano placówki oświatowe na szczeblu podstawowym. Dzieci spokojnie nauczą się podstaw od rodziców i będą mogły decydować z kim się kolegują. Tradycyjna szkoła to archaizm.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taylor 12 26 dni temuocena: 100% 

   Wypowiedź Pana ministra, w stylu "nad wszystkim panujemy, macie nas tylko słuchać, a będzie dobrze". Ok. Ale nasz kraj ma aktualnie najwyższy wskaźnik umieralności w Europie, drugi na świecie po wielkich Indiach. To tak, jakby nie było sprawy????

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~420 11 25 dni temuocena: 100% 

   Tak jest jak rząd za rządem nieważne czy z PO PSL SLD czy teraz PiS. Każdy dawał miliardy na kościół i na świątynie opaczności w Wilanowie. Służba zdrowia z roku na rok upada.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I 10 26 dni temuocena: 53% 

   Jednej rzeczy nie pojmuje: po co ktos zaklada maseczke wychodzac z psem na spacer o 22:00? Idzie sam, pies biega, moze inny czlowiek w oddali sie pojawi, moze nie. Ale maska jest. Czy tak nas juz przekrecili, ze krytyczniey myslec nie potrafimy?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 9 26 dni temuocena: 50% 

   Ale mandacik można dostać !

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Litości 8 25 dni temuocena: 80% 

   Niestety tak. Podobnie jak kierowca w masce, który sam jedzie swoim samochodem, starsza osoba, siedząca w ciepły dzień sama na ławce w parku w masce pod oczami i gumowych rękawiczkach na rękach, rodzic prowadzący zamaskowane 2-3 letnie dziecko, itp. Przykładów można mnożyć.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adddam 7 25 dni temuocena: 22% 

   A może najpierw jedzie winda? A może przechodzi przez klatkę? A może wchodzi do smietnika wynieść śmieci? Wszędzie to małe powierzchnie...

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 25 dni temuocena: 88% 

   Idę w miarę pustą ulicą do Lasu Kabackiego mając na twarzy maskę. Wchodzę do lasu, zdejmuję maskę, a tam ruch pieszych i rowerzystów jak na Marszałkowskiej. Wychodzę z lasu i znowu zakładam maskę. Logiczne, nie?

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 5 26 dni temuocena: 65% 

   Za trzy tygodnie czwarta fala !

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 26 dni temuocena: 65% 

   Teraz to mnie to już nie obchodzi, bo wszedłem w tryb samowystarczalności. Fryzjerzy? Większość działała, tyle że na czarno. Jak dla mnie może tak zostać, przynajmniej więcej zostanie im w kieszeni. Kosmetyczki to samo, choć nie korzystam. Knajpy? Odzwyczaiłem się. Zresztą jak koniecznie chcę coś z knajpy, to się umawiam ze znajomymi i dowożą. Albo gotujemy w domu. Siłownie? Uniezależniłem się od nich. Mam nawet system miejsc do trenowania sztuk walki "pod chmurką" i w okresie jesień/zima, jak te debile znów zamkną "Orliki". Sklepy meblowe? Ikea dowozi, inni też. To samo z całą resztą sklepów, włącznie z ciuchami. Jak nie pasuje, zawsze można zwrócić. Basenu trochę żal, ale w zasadzie mała strata. We wrześniu i tak znów wszystko zamkną. Tylko dzieciaków szkoda, ale usiłuję im zapewnić tyle spotkań z rówieśnikami, ile się da. I ćwiczą też ze mną. Więc temu ministrowi mówię - wal się i pokazuję środkowy palec.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 3 25 dni temuocena: 100% 

   Jak ci dowalą dodatkowe podatki i powiedzą, że to przez to żeby zrekompensować mniejsze wpływy do budżetu, to zacznie obchodzić. Kupa ludzie przez te debilizmy nie może normalnie pracować i zarabiać. Komuna+ będzie miała używanie, zaraz wprowadzą podatek "solidarnościowy", będzie nie tylko dla tych, którzy są niby bogaci, ale pewnie też dla ludzi, którzy jeszcze chwilę temu uważali, że zarabiają przeciętnie.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 2 26 dni temuocena: 59% 

   Idz pan w ch... z tymi ograniczeniami juz. Wiosna jest tysiace ludzi na ulicach.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziutek 1 26 dni temuocena: 100% 

   Tyż prawda. W sobotę jechałem obok bulwarów nad Wisłą. Tłumy.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4088 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021