REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2021, 10:40 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KPRM)

  W poniedziałek otwarte zostaną przedszkola i żłobki. Na razie nie ma mowy o otwarciu szkół. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone o tydzień, do 25 kwietnia.

  - Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji o tydzień - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

  O dwa tygodnie - do 3 maja - przedłużone zostały restrykcje dotyczące hoteli. A więc w pierwszy weekend majowy nie będą one mogły przyjmować gości.

  Rząd postanowił otworzyć już od najbliższego poniedziałku przedszkola i żłobki. Na razie nie ma mowy o powrocie uczniów do szkół.

  - Przywracamy możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu - ogłosił minister zdrowia. To oznacza, że otwarte zostaną np. boiska. Limit osób uczestniczących w aktywności - 25 osób. 

  Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

  Obostrzenia przedłużone do niedzieli, 25 kwietnia 2021 roku:

  Handel – ograniczenia

  Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

  W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

  Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

  Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.

  Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

  Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dosc 8 miesiąc temuocena: 100% 

   Zapraszam Pana Ministra Czarka na osiedle Aleje Kasztanowa zeby zobaczyl jak wyglada nauka zdalna. Remont balkonow - halas przez caly dzien nie do wytrzymania. Co mowi Ministerstwo ? Radz sobie sam.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J 7 miesiąc temu

   Wierze w Boga Ojca. Wlasnego ojca nie mialem bo sie powiesil jak mialem dwa lata. Nic o nim nie pamietam. Czy jak bede wierzyc w Boga Ojca to zastapi mi on prawdziwego ojca?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ministranttt 6 miesiąc temuocena: 39% 

   Siłownie , hotele ok , bo można się zarazić ale dlaczego kościoly otwarte? Tam dopiero każdy ławek dotyka i brak jakiejkolwiek dezynfekcji, więc albo równo traktujmy wszystko albo zróbmy takie same ograniczenia jak w kościołach czyli w hotelach i siłowniach!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 5 miesiąc temuocena: 35% 

   No ale tam przecież wszystko jest wielce uświęcone i wirus ucieka, bo się wody święconej i kadzidła boi jak diabeł czegoś tam świętego. Zastanawiam się, jak to możliwe, że skoro to miejsca takich cudownych uzdrowień fizycznych i duchowych, to kościół nie wpadł jeszcze na pomysł kontraktowania świadczeń w ramach NFZ. Albo dlaczego duchowni korzystają z pomocy medycznej? Przecież na plebanii mogą leżeć i czekać na uzdrowienie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 miesiąc temuocena: 56% 

   Brawo. Utrzymać najlepiej na stałe! Ale życie toczy się dalej. Efekty już widać. Naprawdę nie ma problemu z pójściem do fryzjera. Tylko że "państwo" nie zobaczy z tego pójścia nawet złotówki. "Liczba osób na metr"? Przepraszam, ale i sklepy i ludzie mają to gdzieś. Wystarczy przejść się w piątek po południu albo w sobotę do większego spożywczaka. Siłownie? Duża część padnie i już nigdy się nie otworzy, bo nikt nie będzie ryzykował ponownego zainwestowania w coś, co mu "państwo" może z dnia na dzień rozwalić. Będzie problem z młodzieżą. I już nawet nie chodzi o to, że będzie niedouczona, chora z powodu braku ruchu i skrzywiona psychicznie. Młodzi jeszcze bardziej ugrzęzną w smartfonach i zdziczeją, bo się nie nauczą relacji z rówieśnikami (główne zadanie obecnej "szkoły"). Zapleśniałe owoce tych wszystkich szaleństw w postaci dramatu tysięcy przedsiębiorców, dramatu dzieci i całkowitego załamania zaufania do "państwa" będziemy zbierać latami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Remek 3 miesiąc temuocena: 38% 

   Jakaś prawda Irfy w tym jest- tylko pozostaje małe ale. Doczekać do wyszczepień, bo nigdy z tego syfu nie wyjdziemy, sklepy sklepami, sami możemy ocenić czy można wejść, a co z kościołami, czy księża troszczą się o zdrowie wiernych? czy przykładowo komunie muszą być wg nich na siłę i dosłownie po trupach. Nie można tj. rok temu przełożyć na wrzesień? A wtedy przecież było o niebo lepiej, chociaż i tak mając rok temu komunię widziałem jak te "niby" zabezpieczenia były zrobione-czytaj żadnych nie było

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 2 miesiąc temuocena: 58% 

   W większości się zgadzam, niestety. Co do siłowni, w wielu przypadkach szansa na zakażenie - przy intensywnym oddychaniu podczas treningu - jednak większa. Najgorzej z młodymi. Ci, którzy trenują wyczynowo jakiś sport mają lepiej, bo stały kontakt z grupą rówieśniczą jest zachowany. Tylko to raczej statystyczna mniejszość.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4677 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021