REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2020, 08:54 komentarzy 1
  Biblioteka przy ul. Koński Jar

  Biblioteka przy ul. Koński Jar (SK)

  To była bardzo długa przerwa. Po prawie dwóch miesiącach w Warszawie znów będzie można wypożyczać książki. Biblioteki otwierają się dla czytelników, ale z wieloma obostrzeniami z powodu epidemii. Placówki Ursynoteki są gotowe do pracy i wyposażone we wszystkie środki ochrony.

  Biblioteki w całej Polsce z powodu epidemii zostały zamknięte w połowie marca. Rząd pozwolił je otworzyć od 4 maja, ale ostateczną decyzję w tej sprawie pozostawił samorządom. Władze Warszawy uznały, że bezpiecznie będzie to można zrobić po przygotowaniach. I postanowiły otworzyć wszystkie oddziały i filie od 11 maja.

  W naszej dzielnicy w poniedziałek zostaną otwarte wszystkie placówki Ursynoteki, poza Czytelnią Naukową przy ul. Lachmana 5. Czytelnie zostaną bowiem otwarte dopiero w IV etapie odmrażania gospodarki. Wypożyczanie książek w wypożyczalniach będzie wyglądało inaczej niż przed wybuchem epidemii. W bibliotekach wprowadzono wiele ograniczeń:

  • w bibliotece (w zależności od powierzchni) mogą przebywać maksymalnie 4 osoby,
  • nie będzie wolnego dostępu do półek, zaleca się rezerwowanie zbiorów on-line i telefonicznie,
  • zawieszone jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych na miejscu,
  • zawieszone jest korzystanie ze stanowisk komputerowych, robienia wydruków i xero,
  • ogranicza się wykorzystywanie multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem.

  Nowości w Ursynotece

  Pomimo tych obostrzeń dyrekcja Ursynoteki spodziewa się dużego ruchu już pierwszego dnia i, jak zapewnia, jest do tego bardzo dobrze przygotowana. 

  - Dzięki temu, że czytelnicy odpowiedzieli na nasz apel i zwrócili książki do biblioboksów, są one już po kwarantannie, gotowe do kolejnego wypożyczenia. Mamy też dużo nowości. Bardzo się stęskniliśmy za naszymi czytelnikami i mam nadzieję, że oni również za nami. Zapraszamy do rezerwacji i zapewniamy, że mamy wszystkie środki zabezpieczenia przed koronawirusem - mówi Anna Wolska, dyrektor Ursynoteki. 

  W każdej bibliotece będą oddzielne stanowiska do zwrotu i do wypożyczania książek. Każda oddawana pozycja będzie przechodzić obowiązkową trzydniową kwarantannę. Czytelnicy będą musieli zakładać rękawiczki i maseczki oraz zachować bezpieczny dystans od innych. Z kolei pracownicy będą chronieni przez szyby pleksi lub przyłbice. Dla wszystkich dostępne będą środki odkażające. Godziny pracy pozostają bez zmian.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Czytelnik 1 14 dni temu

   Godziny pracy pozostają bez zmian? To dlaczego na ZWM są godziny otwarcia jak w wakacje? :)

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3478 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--25-04---25-05-2020