REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KPRM)

  Od poniedziałku rusza III etap odmrażania gospodarki. Otwarte będa mogły być salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz lokale gastronomiczne. Od 25 maja w szkołach dla uczniów klas 1-3 organizowane będą zajęcia edukacyjno-opiekuńcze.

  Rząd zapowiedział kolejny III etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że nie oznacza to zwolenienia z przestrzegania podstawowych rygorów, takich jak: zasada dystadsu społecznego czy zasłaniania twarzy i nosa.

  - Powrót do nowej normalności zależy od tego w jak zdyscyplinowany sposób będziemy się trzymać rygorów. Przed nami tygodnie, którą mają nam pozwolić w szerszym wymiarze powrócić do normalnego życia gospodarczego i społecznego - stwierdził Morawiecki.

  Od 18 maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i inne, ale mają działać "w rygorze sanitarnym". Wśród zaleceń dla salonów urody znalazły się m.in.: obowiązek noszenia przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala); używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe; przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub online. Klient nie może oczekiwać na usługę w poczekalni.

  Ruszają też lokale gastronomiczne

  18 maja częściowo otwarte będa mogły być także usługi gastronomiczne. - Zachęcamy wręcz do otwierania ogródków, tam gdzie warunki na to pozwalają. Jak mówią nam epidemiolodzy na wolnym powietrzu jest bezpiecznie - mówił premier.

  W barach, kawiarniach, klubach i restauracjach będzie można spożywać posiłki także przy stoliku w sali.

  Wśród wymogów i zaleceń dla gastronomii są m.in.: limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2); dezynfekcja stolika po każdym kliencie; zachowanie 2 m odległości między stolikami. Blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 metr pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami o wysokości minimum 1 metr ponad blat stolika; zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach; noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego. Goście restauracji mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

  Zmiany w komunikacji miejskiej i kościołach

  Od 18 maja zmienione zostaną zasady obowiązujące w komunikacji miejskiej. Do tej pory 50% miejsc siedzących musiało pozostać wolnych. Teraz można wprowadzić zasadę: 30% wolnych miejsc, ale wszystkich - zarówno tych siedzących, jak i stojących. Samorządy mogą też pozostać przy dotychczasowych współczynnikach.

  Zmniejszone zostaną również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli, 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2. Dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m2.

  Co ze szkołami i uczelniami?

  Już od niedzieli, 17 maja dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna. Od 25 maja możliwe będzie prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

  - To rodzice decydują o tym, czy dziecko będzie posłane na zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze. Utrzymujemy możliwość uzyskania zasiłku opiekuńczego - mówił Mateusz Morawiecki.

  Będą mogły się odbywać konsultacje (indywidualne lub w małych grupach) z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Od 1 czerwca ruszą też konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

  Od 25 maja rząd chce przywrócić możliwość prowadzenia na uczelniach zajęć dydaktycznych dla studentów ostatnich lat studiów oraz zajęć, które nie mogą być realizowane zdalnie. Uczelnie artystyczne będą mogły wrócić do zajęć indywidualnych, a ośrodki kultury do prób i ćwiczeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3561 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020