REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2021, 12:16 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  ZTM znów zmienia nazwy przystanków przy Szpitalu Południowym. W grudniu, przy okazji korekty trasy autobusu 179, już raz ją zmieniono. - Po co tyle kręcenia? - zastanawiają się pasażerowie.

  Od soboty przystanki przy skrzyżowaniu ulic rtm. Pileckiego i Indiry Gandhi będą nosiły nową nazwę: "Szpital Południowy". To logiczna i sensowna nazwa dla tego zespołu przystankowego. Tuż przy tej ważnej krzyżówce od niedawna działa nowa miejska placówka medyczna, który góruje nad okolicą. Na razie przyjmuje tylko pacjentów covidowych i szczepi przeciwko koronawirusowi, ale jeszcze w tym roku - jeśli pandemia ustąpi - zostanie otwarty dla wszystkich.

  "Kręcą tymi nazwami zupełnie niepotrzebnie"

  Choć zmiany są sensowne (wycofaną w grudniu nazwę "Instytut Hematologii" dostał przystanek w nowej części ul. Gandhi, na wysokości tej placówki), to tryb i sposób ich wprowadzenia budzi wątpliwości. Bo zaledwie dwa miesiące temu zarządcy komunikacji miejskiej wprowadzili już w tej okolicy nowe porządki, związane z krytykowaną na Ursynowie zmianą trasy linii 179.

  Starą nazwę przystanków, do której mieszkańcy zdążyli się przyzwyczaić - "Instytut Hematologii" - zamieniono na "Marco Polo", która obowiązywała tu przed laty. Nazwę - dodajmy - mylącą, bo Marco Polo to maleńka osiedlowa uliczka w kwartale ulic Gadnhi-Pileckiego-Ciszewskiego i Dereniowej. Niewidoczna dla pasażerów komunikacji miejskiej.

  Dlaczego od razu zespołu w tak ważnym punkcie dzielnicy nie przemianowano na "Szpital Południowy", którego budynek stoi od prawie dwóch lat?

  - Kręcą z tymi nazwami zupełnie niepotrzebnie. Generują tylko niepotrzebne koszty - komentuje nasz czytelnik, pan Jan. - Mogli od razu zmienić na "Szpital Południowy", by ludzie się przyzwyczajali. Może trudno w to uwierzyć, ale wielu ludzi nawet z Ursynowa, nie wie gdzie jest nowy szpital - dodaje.

  "Medyczne" przystanki już w komplecie

  ZTM ma inny punkt widzenia. Zarządowi, nazwanie przystanku przed formalnym otwarciem szpitala ursynowskiego, wydawało się mylące.

  - Zdecydowaliśmy, aby nie wprowadzać pasażerów w błąd. Do momentu uruchomienia szpitala będzie obowiązywała nazwa "Marco Polo", a nazwa "Szpital Południowy" ma być nadana z chwilą otwarcia tej placówki medycznej - odpowiadał w grudniu na nasze pytania Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. 

  Wszystko wskazuje zatem na to, że w sobotę, 20 lutego nastąpi ostatnia zmiana nazwy przystanków w okolicy ursynowskiego "zagłębia medycznego". Każda z dużych placówek medycznych będzie miała swoje przystanki: Centrum Onkologii, Szpital Południowy oraz Instytut Hematologii. To duże ułatwienie dla pacjentów, zwłaszcza tych, którzy przyjedżdżają się do nas leczyć spoza Warszawy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kubak 4 14 dni temuocena: 0% 

   ale wy macie problemy ..... szpital działa od poniedziałku 15 lutego, wcześniej był w budowie

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karolek 3 14 dni temuocena: 50% 

   ZTM ma dezinformację zakodowaną w skrytym planie działania . Np. przystanek Ursynów Płd, to jak myślicie gdzie jest ? Ale nie tylko ZTM tak kręci. Nazwa Szpital Południowy - Szpital Solec sp. z o.o., to jest też numerek !

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Proste 2 14 dni temuocena: 67% 

   Biurwy muszą jakoś uzasadniać rzekomą potrzebę swojego istnienia.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 1 15 dni temuocena: 63% 

   Kiedyś 179 zabierało z Metra Imielin dużo pasażerów w kierunku przystanku Pileckiego. Teraz zabiera powietrze. Zmiana trasy 179 jest jak najbardziej zła!

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3792 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021