REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM Warszawa)

  Przedświąteczne spacery czas zacząć! W najbliższy weekend Trakt Królewski stanie się deptakiem. Tak samo będzie w kolejne weekendy w okresie świąteczno-noworocznym. W sobotę startuje bożonarodzeniowa iluminacja!

  W grudniowe weekendy warto się wybrać na spacery Traktem Królewskim i poczuć magię świąt. W najbliższą sobotę ul. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamienią się w deptak. Będzie tak również w kolejne weekendy grudnia oraz przez blisko dwa tygodnie w okresie świąteczno-noworocznym, od 24 grudnia do 9 stycznia. Dzięki temu warszawiacy będą mogli spacerować i oglądać świąteczną iluminację.

  Świąteczna iluminacja

  W tym roku bożonarodzeniowa iluminacja upiększa pl. Zamkowy i ul. Krakowskie Przedmieście. Główną atrakcją jest oczywiście choinka ustawiona opodal Zamku Królewskiego.

  Imitująca świerk choinka ma 27 m wysokości i ok. 10 m średnicy. Jest sztuczna, złożona z modułów, których montowanie trwało kilka dni. Wisi na niej ok. 400 ozdób – bombek o średnicy 40 cm i 40-centymetrowych lampek imitujących zapaloną świecę. Opodal choinki znajdują się świąteczne rzeźby – „sprzedawca balonów” i „warszawska katarynka” - które będą szczególną atrakcją dla dzieci.

  Iluminacja wzdłuż Traktu Królewskiego w tym roku przeniesie nas w czasy przedwojennej stolicy baloniarzy, kataryniarzy i tramwajów konnych. Rozbłyśnie w najbliższą sobotę.

  Przy pomniku Mikołaja Kopernika spotkamy rozświetlony "tramwaj wodny", na skwerze ks. Jana Twardowskiego „figury szachowe”, a przy skwerze Hoovera aż trzy świąteczne instalacje - „obrotowa karuzela” „altana dla zakochanych” i „kartka z życzeniami”. Świąteczny wystrój zyskają też 123 latarnie i 63 drzewa.

  Rajd Barbórki na Karowej

  Odpalenie iluminacji to niejedyna atrakcja weekendy. W sobotę rozegrany zostanie również 59. Rajd Barbórka. Na ul. Karowej odbędzie się tradycyjne Kryterium Asów. Zobaczymy czołówkę klasyfikacji końcowej rajdu oraz kierowców zaproszonych do startu przez organizatorów. Tu zaprezentuje się tez czołówka Driftingowych Mistrzostw Polski, pełne klasy rajdowe Legendy i Krzysztof Hołowczyc na pokładzie słynnej „Babci”. Pokazy rozpoczynają się o godz. 17, a kryterium o 17:30. Impreza potrwa do 20:30. Na kryterium obowiązują bilety.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5027 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022