REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  14 ursynowskich podstawówek wzięło udział w dzielnicowych eliminacjach programu "Od zabawy do sportu". Najlepszym refleksem i zespołowym zgraniem popisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 319. Zwycięzcy powalczą w miejskich półfinałach już 1 grudnia - zmierzą się ze szkołami z 8 dzielnic. 

  "Od zabawy do sportu" to program, dzięki któremu najmłodsi uczniowie dbają o sprawność fizyczną. Aktywność nie jest jedynym celem cyklicznej imprezy - dzieci poznają smak zwycięstwa, ale i gorycz klęski. Uczą się, że czasem od indywidualnego wyniku ważniejsza jest współpraca, która gwarantuje sukces całego teamu. 

  - Przyjechaliśmy jak co roku, z reguły udaje nam się wejść na podium, więc liczymy, że teraz nie będzie gorzej. Najbardziej pasują nam konkurencje szybkościowe i zręcznościowe, jak nabijanie tuby czy przekazywanie piłeczek. Staramy się i walczymy jak zawsze! - mówi Przemysław Jankowski, nauczyciel wychowania fizycznego z SP 96 przy Sarabandy.

  Uczniowie klas II-IV zmierzyli się w dziesięciu zróżnicowanych konkurencjach. Organizatorzy postanowili sprawdzić nie tylko szybkość, ale i możliwości motoryczne, refleks, zgranie drużyny i sportową inteligencję młodych zawodników. Była skakanka, podawanie piłki nad głowami i pod nogami, przeciąganie szarfy czy tzw. bieg kelnera, w którym kluczowa była spokojna ręka i zimna krew. 

  Dzieci nie odpuściły czysto sportowej rywalizacji, choć w ich spontanicznym i szczerym zachowaniu zdecydowanie dominowała chęć zabawy. 

  - Ja najbardziej chciałbym zagrać mecz piłki nożnej, np. szkoła na szkołę. Bardzo lubię Lewandowskiego i Vidala, ale te konkurencje też mi się podobają. Najtrudniej było ze skakanką, to chyba dla dziewczyn bardziej - mówi Patryk z SP 100 przy Tanecznej.

  Wyniki dzielnicowych eliminacji ważyły się do samego końca. Trzy szkoły miały szansę na zwycięstwo, jednak w ostatniej konkurencji najlepiej wypadli uczniowie z SP 319 przy ul. ZWM (ul. Romockiego "Morro") i to oni sięgnęli po ursynowskie złoto. Zresztą to dla nich żadna nowość.

  - Cieszymy się, bo udało nam się obronić tytuł. Rok temu również byliśmy najlepsi w tych fantastycznych zawodach. W pierwszych konkurencjach mieliśmy poważne problemy i traciliśmy sporo do lidera, ale później drużyna pokazała mocny charakter i odrobiła straty. Najważniejsza jest jednak atmosfera tych rozgrywek - tu nie ma przegranych - chwilę po zwycięstwie swojej drużyny mówił Mateusz Gontarz, nauczyciel wychowania fizycznego z SP 319. 

  Młodych sportowców dopingował niezawodny Miś Ursynek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci - każdy chciał się przytulić i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z dzielnicową maskotką. W przerwie uczniowie zobaczyli układ taneczno-gimnastyczny, który wykonały ich rówieśniczki. 

  Już za kilka dni uczniowie zwycięskiej szkoły wezmą udział w rozgrywkach stołecznych. Będą to zawody półfinałowe, w których dzieci zmierzą się z podstawówkami z 8 innych dzielnic. Dziecięce zawody odbyły się w hali sportowej "Hawajska" przy ul. Dereniowej 48. Organizatorem cyklu "Od zabawy do sportu" jest dzielnica oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. 

  Klasyfikacja podstawówek po rozgrywkach dzielnicowych programu "Od zabawy do sportu":

  1. SP 319 - 110 pkt, 2. SP 303 - 101 pkt, 3. SP 322 - 96 pkt, 4. SP 336 - 84 pkt, 5. SP 100, SP 310, SP 313 - 83 pkt, 8. SP 318, SP 343 - 76 pkt, 10. SP 330 - 75 pkt, 11. SP 96 - 67 pkt, 12. SP 340 - 55 pkt, 13. SP 323 - 35 pkt, 14. SP 81 - 26 pkt.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2797 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019