REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kolejna zbiórka elektroodpadów już w tę sobotę. Za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mieszkańcy Ursynowa będą mogli otrzymać sadzonki kwiatów. Na parkingu przed DOK na Kajakowej będą czekały tysiące roślin.

  Starą pralkę, lodówkę, suszarkę czy gromadzone od lat baterie będzie można wymienić na kwiaty. Kontener na elektroodpady stanie pod ursynowskim domem kultury przy Kajakowej w sobotę w godz. 11-14.

  Cel jest taki, aby te elektroodpady nie trafiły do kosza bez selektywnej zbiórki. Jest zakaz pozbywania się tych śmieci w ten sposób. My chcemy w ten sposób ułatwić pozbycie się tych rzeczy i uświadomić mieszkańców - tłumaczy Anna Baściuk z organizacji odzysku sprzętu Asekol.

  Co można przynieść?

  Zbiórce podlegają urządzenia ze znakiem przekreślonego kosza, kompletne i niezdemontowane, takie jak: monitory, czajniki, myszki, klawiatury, telewizory czy pralki.

  Za każdy mały sprzęt będzie można dostać jedną sadzonkę, za średni dwie, natomiast za duży sprzęt, taki jak np. lodówka - aż trzy sadzonki. Wymienić można również baterie. Za 30 sztuk każdy mieszkaniec otrzyma jeden kupon na kwiatek - maksymalnie może ich dostać cztery. Organizator jest naszykowany na wydanie 2,5 tys. sztuk roślin.

  Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające na energię elektryczną lub na baterie, np. zepsute komputery, stare telefony, zabawki oraz gadżety elektroniczne, pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki i LEDy.

  Zbiórka "EKODOK cały rok" odbędzie się w sobotę, 4 września na parkingu przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b od 11 do 14.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 85

  • 65
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4533 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022