REKLAMAA1-Magical-MONTESSORI--27-10----26-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  Od dziś po odbiór dowodu osobistego można zgłosić się do ratusza bez wcześniejszego umawiania wizyty przez Internet lub telefon. Większych zmian nie widać jeśli chodzi o zarejestrowanie auta. To wciąż droga przez mękę. Dzielnica naciska na miasto, aby przydzieliło dodatkowego pracownika do obsługi mieszkańców.

  W ursynowskim urzędzie dzielnicy powoli zaczyna się "odmrażanie" bezpośredniego kontaktu z petentami. Na razie tylko niewielka zmiana, ale bardzo istotna dla tych, którzy muszą wyrobić dowód osobisty. Aby go odebrać, od czwartku, 24 września nie trzeba już wcześniej dzwonić, ani rejestrować się internetowo.

  Taką zmianę wprowadziła delegatura miejskiego Biura Administracji i Spraw Obywatelskich na wniosek ursynowskiego ratusza. Po odbiór dokumentu można zgłaszać się do wejścia od strony ul. Gandhi.  

  To na razie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców borykających się z trudnościami jakie pociągnęło za sobą pandemiczne zamrożenie urzędów. Poza składaniem pism i wniosków w biurze podawczym i zgłaszaniem zgonów, które można załatwić bez uprzedniego umówienia się, pozostałe formalności trzeba wcześniej rezerwować zdalnie. A z tym są problemy.

  W ostatnich miesiącach największe trudności mają osoby, chcące zarejestrować samochód lub inny pojazd. Kłopotem są nie tylko odległe terminy, ale też trudności z dodzwonieniem się do urzędu. 

  Potrzebny kolejny urzędnik do rejestracji

  Za rejestrację pojazdów odpowiada urząd miasta, który w dzielnicach ma swoich urzędników zatrudnionych w delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich. Przed pojawieniem się koronawirusa, w ursynowskim ratuszu obsługiwali oni około 1500 osób miesięcznie.

  Po wybuchu pandemii i decyzji, że można rejestrować tylko fabrycznie nowe pojazdy, liczby te spadały: w marcu do tysiąca, a w kwietniu do zaledwie trzystu osób. I choć ograniczenie po pięciu tygodniach zostało cofnięte, to taki drastyczny spadek załatwianych spraw spowodował zator, z którym urzędnicy nie mogą sobie poradzić do dziś.

  Pomimo około dwóch tysięcy dodatkowych osób oczekujących na załatwienie swoich spraw, miasto nie zgodziło się na wydłużenie czasu pracy ursynowskiej delegatury w dni powszechne do 18:00 oraz na wprowadzenie dodatkowych godzin w sobotę. I chociaż w sierpniu udało się zarejestrować najwięcej pojazdów w tym roku, to wciąż za mało. Zdaniem ratusza, jedynym wyjściem jest… zatrudnienie kolejnego pracownika do obsługi mieszkańców.

  - Dzielnica poparła prośbę dyrektora Biura Administracji i Spraw Obywatelskich o przydzielenie kolejnego urzędnika, aby przyspieszyć proces rejestracji - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Dopóki się to nie stanie, a kolejki nadal będą kilkutygodniowe, część mieszkańców ratunku będzie szukać w internecie. Na lokalnych grupach facebookowych znaleźć można ogłoszenia osób, które ze względów osobistych muszą zrezygnować z wyznaczonego im terminu i swoje miejsce oferują innym. 

  Ale przypomnijmy, aby ubezpieczyć pojazd, nie trzeba go wcześniej rejestrować, a od połowy marca - w związku z ograniczeniem pracy urzędników - odstąpiono od karania za przekroczenie 30-dniowego terminu rejestracji pojazdu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jan Bibuła-Powielacz 10 miesiąc temuocena: 20% 

   Ursynów traci pieniądze. Osoby posiadające tytuł własności do nieruchomości w innych miastach i gminach, rejestrują tam pojazd bez kolejek. Nikt kto ma nieruchomość poza Warszawą nie będzie czekał miesiąca lub więcej na rejestracje pojazdu na Ursynowie. Niech UM St. rozwiąże tą sytuację systemowo i skutecznie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 miesiąc temuocena: 71% 

   A co ma wspólnego posiadanie nieruchomości z rejestracją pojazdu? Pojazd można zarejestrować w miejscu zamieszkania, a nie tam gdzie się posiada nieruchomość.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 8 miesiąc temuocena: 67% 

   Można rejestrować pojazd nawet na umowę najmu lokalu mieszkalnego w obcym mieście, akt własności czy nawet PIT z lokalnego urzędu (art. 73 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz art. 25 Kodeksu Cywilnego). Bardzo wielu Ursynowian z tego korzysta co widać po tablicach rejestracyjnych na parkingach. Nikt rozsądny nie będzie tracił miesiąca czasu na rejestrację pojazdu w źle zorganizowanym WOM Ursynów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazimierz 7 miesiąc temuocena: 89% 

   To jest żenujące! Wszędzie w Biedronkach, Lidlach, Auchan, placówkach bankowych i innych mogą normalnie pracować a Urząd Gminy Ursynów królestwo! Zapisy, umawianie wizyt, kontrole przy wejściu i chamskie zachowanie pracowników informacji i przy drzwiach. "Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi"! Odnoszę wrażenie, że ta pandemia im tylko na rękę na jeden dokument czekania kilka miesięcy, zarejestrowanie auta to jak wejście na szczyt powyżej 8 tys. bez tlenu. Przecież to jest jakiś dramat i kpina z nas normalnie pracujących! Jaśnie państwo w urzędach wyznaczyli sobie kalendarz przyjęć i najbliższe terminy za 30 dni! Jak miałem o naszym urzędzie gminy całkiem dobre zdanie to zmieniłem je o 180 stopni. Żenada!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Covid 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Tam gdzie naprawdę trzeba zarobić pieniądze - pracuje się normalnie. Tam gdzie i tak będą pobory wypłacone i nie ma prawdziwego pracodawcy trwa covidove nic nierobienie. W tej drugiej grupie brylują urzędy, spółdzielnie mieszkaniowe, lekarze rodzinni opłacani z NFZ itp.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Niestety, ale zostały takie bastiony w których niczego się nie załatwi. Sądy ledwo pracują, nie wykonano jeszcze wpisów do ksiąg wieczystych złożonych od stycznia, w innych gminach także nie sposób coś załatwić, bo po prostu nie odbierają telefonów. Do lekarza też trzeba iść prywatnie, bo mając skierowanie do specjalisty dowiaduję się, że po prostu nie pracują. Dzięki za taką opiekę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rof 4 miesiąc temuocena: 75% 

   Od miesiąc próbuje zarejestrować samochód. Na stronie urzędu ma próżno szukać wolnych terminów do końca kolejnego miesiąca, telefonów nikt nie odbiera. Nowe grafiki jeżeli się pojawiają znikają w ciągu kilku min. Urząd jest sparaliżowany przez beznadziejną organizację interesantów, którzy teoretycznie powinni wchodzić do urzędu pojedynczo Umówieni na konkretną godzinę a na krzesłach przed okienkami siedzi min. 15 osób. Nie wiem czemu na służyć taka organizacja. W innych urzędach spokojnie można umówić spotkanie z tygodniowym wyprzedzeniem a na Ursynowie cyrk na kółkach. Jedna wielka porażka.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Nie wiem, w których urzędach można się umówić na za tydzień. Na Targówku po kilku miesiącach prób umówienia się na wymianę dowodu rejestracyjnego, wczoraj szczęśliwie udało mi się złapać termin już na 20 listopada. Wprawdzie muszę się zwolnić z pracy, ale i tak się cieszę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Ale grunt, że burmiszczowie w czelendżach przysiady robio...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 1 miesiąc temuocena: 100% 

   To moze zniesc obowiazek rejestracji aut?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3169 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020