REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  W niedzielne popołudnie rozpalili ogniska i serca ursynowian, aby wspólnym śpiewaniem podnieść na duchu mieszkańców hospicjum. Wolontariusze z Fundacji Hospicjum Onkologicznego liczą na to, że grudniowe kolędowanie stanie się kolejną dzielnicową tradycją.

  Latem na pikniku „Odczarowanie hospicjum” bawią się setki mieszkańców Ursynowa. Muzyka i śmiech rozchodzą się po ogrodzie przy Pileckiego. Są to dźwięki życia i radości, które są bardzo potrzebne podopiecznym FHO. A od sześciu lat zimą odbywa się tu Świąteczna Parada, która od zeszłego roku wzbogaciła się o wspólne kolędowanie.

  - Mamy nadzieję, że podobnie jak na „Odczarowaniu hospicjum” będzie nas z roku na rok coraz więcej. Chcielibyśmy, żeby wszyscy nasi sąsiedzi byli z nami, żebyśmy razem powitali święta – mówi prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne Dorota Jasińska. - Robimy to dla naszych pacjentów, którzy teraz leżą w pokojach i nie mogli się doczekać, kiedy wszystko się zacznie. Wyczekiwali pierwszej gwiazdki. Słuchają nas teraz i podobno są bardzo, bardzo zadowoleni – dodaje.

  Za wspólne kolędowanie odpowiadał ursynowski Chór Iuvenis, który nie tyko przygotował świąteczny repertuar, ale zachęcał zgromadzonych do śpiewania razem z zespołem. Nie zabrakło też upominków od Świętego Mikołaja.

  - Jesteśmy w takim miejscu, w którym powinniśmy przeżywać refleksję nad tym, co się dzieje, co będzie, co było… W okresie świątecznym powinniśmy się nie tylko cieszyć, ale też wspominać, myśleć o naszych najbliższych, ale także o tych, których nieznamy – mówi Piotr Zalewski, zastępca burmistrza Ursynowa, występujący w roli Świętego Mikołaja. – Tego państwu życzę, aby te święta były pełne refleksji, radości i spokoju, rodzinnej atmosfery, ale także myśli o tych, którzy potrzebują pomocy.

  Na kolędników czekały płonące ogniska oraz stół pełen pyszności – kiełbas gotowych do pieczenia nad ogniem i gorącej herbaty. W oknach pobliskich budynków było widać mieszkańców podglądających bajkowo oświetlony ogród. Może za rok spełni się życzenie pani Doroty i dołączą do sąsiedzkiego chóru?

  W GALERII ZDJĘCIA Z PARADY ŚWIĄTECZNEJ FHO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3589 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020