REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 października 2020, 07:05 komentarzy 1

  (MSO)

  Teatr, iluzja, warsztaty i pokazy naukowe czekają na uczestników corocznego rodzinnego pikniku przy ulicy Pileckiego. Fundacja Hospicjum Onkologicznego po raz dziewiąty będzie odczarowywać swoją placówkę.

  Z kilkumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią ogród należący do Fundacji Hospicjum Onkologicznego ponownie otwiera się dla mieszkańców Ursynowa. Na kilka godzin zamieni się w prawdziwą magiczną krainę! Królować będą w niej teatr, muzyka, iluzja, ale też naukowe eksperymenty. Wszystko w szczytnym celu.

  - „Odczarowanie hospicjum” to wydarzenie przepełnione dobrą energią i życzliwością wielu serc. To świetna okazja do zabawy, ale też poznania naszej fundacji. Jego celem jest uświadamianie społeczności lokalnej, że ursynowskie hospicjum ​to nie umieralnia. To miejsce, w którym pomaga pacjentom cieszyć się każdą chwilą życia, aż po jego kres - informuje Maja Wiśniewska z FHO.

  Pandemia zmienia “Odczarowanie”

  Ze względu na pandemię fundacja zrezygnowała z tradycyjnych stoisk, a artyści będą odczarowywać hospicjum wyłącznie na scenie. Wystąpią na niej m.in. Teatr Katarynka, który wyjaśni młodych widzom czym jest ekologia. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach gry na harmonijce, które poprowadzi Bartek Łęczycki - najbardziej znany wirtuoz tego instrumentu w Polsce i Europie.

  Z kolei Krzysztof Wawrzyniak zabierze gości do Krainy Bębnów, gdzie nauczy ich podstaw gry na bębnach. Odwiedzający będą mogli również obejrzeć pokazy naukowe prosto z Centrum Nauki Kopernik. Na scenie nie zabraknie też iluzjonisty Szymona Krzysztoszka, czyli stałego gościa „Odczarowania”. 

  Organizatorzy pamiętali także o smakoszach, dlatego goście pikniku mogą liczyć na ciepłe przekąski oraz napoje. Wszyscy uczestnicy oraz artyści wspierają hospicjum charytatywnie, a wstęp jest bezpłatny.

  Charytatywna zbiórka

  Tegoroczne „Odczarowanie” to jedyne wydarzenie, podczas którego fundacja będzie mogła spotkać się ze swoimi przyjaciółmi oraz pozyskiwać środki na funkcjonowanie placówki w tradycyjny sposób. Z okazji 30. rocznicy powstania FHO w dniu pikniku rozpocznie się siedmiodniowa zbiorka, której celem jest pozyskanie 30 tys. złotych. Będzie się ona odbywać również online na stronie Fundacji.

  Udział w pikniku to również okazja, aby z bliska obejrzeć mural namalowany na ścianie stacji transformatorowej przy ulicy Pileckiego, symbolizujący bliskość drugiego człowieka i przyjacielskie, życzliwe relacje międzyludzkie, które panują w hospicjum.

  Charytatywny Piknik Rodzinny „Odczarowanie Hospicjum” odbędzie się 3 października w godz. 11:00 - 15:00 na terenie FHO (ul. Pileckiego 105). Patronem medialnym wydarzenia jest Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Agata73 1 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Trochę moment słaby. Tyle zachorowań. Nie wiem czy to jest bezpieczne. Szkoda, bo to dobra inicjatywa społeczna. Ja nie pojawię się, bo się boję tłumu. Redakcjo - wstawcie w treści artykułu numer konta do hospicjum - ludzie będą wpłacać kasę prędzej

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3588 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021