REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Teatr, warsztaty, stoiska i pokazy czekają na ursynowskie rodziny przy ulicy Pileckiego. W sobotę po raz dziesiąty Fundacja Hospicjum Onkologicznego będzie odczarowywać swoją placówkę.

  Hospicjum otwiera się na mieszkańców Ursynowa. Wystąpi teatrzyk, kwartet muzyczny, naukowcy z Centrum Nauki Kopernik, a także iluzjonista i... brzuchomówca! Ma być kolorowo, wesoło i rodzinnie. To miejsce życia, a nie śmierci - mówią organizatorzy X Charytatywnego Pikniku Rodzinnego „Odczarowanie Hospicjum”. 

  - To świetna okazja do zabawy, ale też poznania fundacji. Celem pikniku jest uświadamianie, że ursynowskie hospicjum to miejsce życia, w którym najważniejszy jest drugi człowiek i jego potrzeby. Zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi, bo uważamy, że takie wartości warto zaszczepiać od najmłodszych lat  - mówi Maja Wiśniewska z Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

  Muzyczne i artystyczne odczarowanie

  Muzycznie odczaruje i oczaruje duet z Kwartetu „Szafa Gra”. Beata Wyrąbkiewicz wraz z Wojciechem Dmochowskim znani z Studio Buffo - jednego z najlepszych teatrów muzyczny w stolicy - przeniosą uczestników pikniku do świata piosenek, które łączą pokolenia.

  Na stoisku Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie” będzie można wziąć udział w warsztatach „Las w Słoiku” oraz przejść się leśną ścieżką zmysłów. Nie zabraknie także szponiastych ptaków i ich opiekunów sokolników. Dzieci będą miały okazję namalować coś na drewnie, a także stworzyć swoją własną płócienną ekotorbę. W tym roku chwile zaskoczeń i zachwytu zapewni również czarujący Bartosz Madej, który da na scenie interaktywny pokaz iluzji.

  Miłośnicy latynoskich rytmów mogą wpaść na występ zespołu Samba Art z Loocas Dance Center. To brazylijska grupa taneczna, w skład której wchodzą tancerki z Polski, Brazylii, Kuby i Kolumbii. Zespół działa od 10 lat. Jeżdżąc po całej Polsce, prezentuje tańce brazylijskie.

  Pod opieką hospicjum, poza pacjentami, są także pszczoły. O tajnikach życia tych pracowitych owadów opowie Wojtek Domański na stoisku z Pasieka Miody Domańskich. Pan Wojtek jest certyfikowanym pszczelarzem, który w ramach wolontariatu założył w FHO pasiekę i od kilku lat przez cały rok dogląda jej mieszkańców. W ten sposób przy hospicjum powstaje 200 kg miodu rocznie!

  Najmłodsi uczestnicy dowiedzą się jak dbać o środowisko podczas spektaklu edukacyjno-profilaktycznego w wykonaniu Teatr Katarynka - Bajki Stają Się Rzeczywistością. Nie zabraknie także wiedzy o ekologii i recyklingu. W finale dzieci razem z aktorami zbudują na scenie instrument z rur PCV i zobaczą, jak z pozoru niepotrzebnych rzeczy można stworzyć coś wartościowego - a wszystko w kabaretowo-musicalowej formie.

  Jak pomóc?

  Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa od 31 lat niesie pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej potrzebują troski, wsparcia i uśmiechu. W skali roku fundacja ma około 2500 pacjentów. Każdy, kto zdecyduje się wspomóc fundację podczas pikniku, może w zamian uzyskać różne bibeloty, zabawki dla dzieci czy miody. 

  X Piknik Charytatywny „Odczarowanie Hospicjum” odbędzie się w sobotę (25 września) w godz. 12-16 przy  hospicjum onkologicznym przy ul. Pileckiego 105. Wstęp jest bezpłatny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Prośba 1 29 dni temuocena: 100% 

   tylko gorąco prosimy wspierajcie to miejsce a nie promujcie się kosztem biednych podopiecznych chorych

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3322 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021