REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2019, 08:12 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Co miesiąc specjalny krwiobus staje pod ursynowskim ratuszem

  Co miesiąc specjalny krwiobus staje pod ursynowskim ratuszem (Krewki Ursynów)

  Zbiórka krwi na Ursynowie przypada w tym miesiącu akurat w Międzynarodowym Dniu Donacji i Transplantacji. - A bez krwiodawców żadna operacja się nie odbędzie – mówi Maciej Mackiewicz i zaprasza w sobotę pod ursynowski ratusz.

  Co miesiąc na parkingu za urzędem dzielnicy staje czerwony, duży autokar. To krwiobus, który jest mobilnym punktem krwiodawstwa. Za organizacją zbiórek stoi ursynowski Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”, który zawsze dba o dodatkowe atrakcje dla odwiedzających mieszkańców i zagrzewa kolejnych do dołączenia do szlachetnego grona.

  - W sobotę będą nas wspierać młodzi cudowni artyści z iM Rock Scena razem z ich opiekunką i mentorką - Małgosią Wiercińską z Domu Kultury "Imielin" – mówi Maciej Mackiwiecz z „Krewkiego Ursynowa”. - Jak zawsze zapraszamy dawców z dobrymi humorami, wypoczętych, dobrze nawodnionych, a my zapewnimy miłą atmosferę – dodaje.

  Zbiórka odbędzie się w sobotę 26 października w godz. 9:00-14:00 przy urzędzie dzielnicy Ursynów (al. KEN 61). Organizatorzy zachęcają również do przynoszenia nakrętek, które zostaną przeznaczone na rehabilitację Oli Kamińskiej – dziewczynki poszkodowanej w wypadku samochodym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Korbol 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Kilka cytatów z podobnych tematycznie wiadomości: "Obecnie jeśli mieszkaniec Ursynowa chce honorowo oddać krew musi jechać do innych dzielnic, albo czekać na ambulans, który przyjeżdża raz w miesiącu. A chętnych do dzielenia się krwią z innymi jest coraz więcej. Dlatego klub krwiodawców "Krewki Ursynów" walczy o oddział terenowy." "Na Ursynowie powinien powstać stały punkt poboru krwi, najlepiej w Szpitalu Południowym - tego chce klub honorowych dawców krwi "Krewki Ursynów". Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uważa, że to nieopłacalne. " "Na Ursynowie już teraz są dwie duże placówki medyczne, Centrum Onkologii i Instytut Hematologii, będzie jeszcze Szpital Południowy. Według "Krewkiego Ursynowa" również to przemawia za stałym punktem poboru krwi, a chętnych na pewno nie zabraknie." Ale łatwiej przytulić kaskę za chodnik, czy ścieżkę rowerową, niż takie cudo jak stały punkt poboru krwi - nigdy nie powstanie, bo dla władzy nic z tego nie skapnie, a tylko wydatki będą!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~talencio 1 8 miesięcy temu

   A może zamiast takich partyzanckich zbiórek utworzyć centrum krwiodawstwa w nowym szpitalu południowym lub w szpitalu onkologicznym. W chwili obecnej najbliższy stały punkt jest CSK MSWiA na Wołoskiej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3834 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020