REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 grudnia 2017, 09:22 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. organizatora)

  REKLAMA

  Darmowa choinka w zamian za oddanie elektrośmieci do punktu zbiórki? Brzmi zachęcająco. Właśnie taka akcja rusza już dziś dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Wystarczy zebrać elektrośmieci i pojechać do jednego z PSZOK-ów.

  PSZOK-i czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów to specjalne miejsca, w których zbierane są żużyte sprzęty elektryczne, elektroniczne oraz odpady kłopotliwe i niebezpieczne. W Warszawie są dwa takie miejsca: przy ul. Zawodzie 16 na Wilanowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce. Z Ursynowa oczywiście najbliżej na Zawodzie - około 25 minut podróży autem.

  Warszawiacy, którzy w najbliższą sobotę 9 grudnia odwiedzą stacjonarne punkty PSZOK, w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają świąteczne choinki w doniczkach. Będzie to również okazja do włączenia się w akcję charytatywną.

  Podczas wydarzenia rozdanych zostanie 1600 choinek, ich wielkość będzie uzależniona od ilości i wielkości przyniesionego sprzętu. W tym roku wymagania są nieco większe niż w latach poprzednich. 

  Na przykład za mały sprzęt - 3 sztuki - np. suszarki, mikser otrzymamy 1 kupon. Za oddanie sprzętu średniej wielkości (np. mikrofala, telewizor, odkurzacz, komputer) - 1 kupon. Sprzęt duży typu lodówka czy pralka to już 2 kupony. Z kolei 50 sztuk zużytych baterii pracownicy PSZOK przeliczą na 1 kupon. Szkło opakowaniowe - za każde 20 sztuk  - 1 kupon, papier pełne pudełko - 1 kupon, każde następne pudełko - 2 kupony). Szczegóły prezentujemy w poniższej tabeli. Oczywiście liczba kuponów się sumuje, ale maksymalnie można dostać ich 8.

  Za dwa kupony dostaniemy małą choinkę w doniczce - od 60 do 100 cm. Za cztery większe drzewko - 100-140 cm.

  Również w tym roku, będzie to okazja do włączenia się w akcję charytatywną. Dochód przeznaczony zostanie na doposażenie pracowni komputerowej dla Seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

  Organizatorzy akcji zapraszają w sobotę, w godz. 10:00-14:00  do jednego z dwóch stołecznych PSZOK-ów. Choinki będą wydawane do wyczerpania sadzonek.

  Dla niezmotoryzowanych uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe ze stacji metra Wilanowska (908) i Młociny (926).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~issa 1 2 miesiące temuocena: 50% 

   w prawie 3 mln miescie AŻ dwa miejsca zbiórki? I będa uruchomione autobusy...łał...ze zbędna pralką to jak znalazł... nie, no pralka to przesada ale mam zbędny telewizor, zbedny odkurzacz, czajnik, i wiecie co? wyrzuce to wszystko do smietnika, na pewno nie będe tłukła sie przez pół miasta

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.117 sekundy
  REKLAMA