REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2019, 07:45 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Masz zbędne, ale niezniszczone ciepłe swetry, kurtki, szaliki, czapki, rękawiczki i buty? Nie wyrzucaj – oddaj potrzebującym. A może po prostu kupisz coś nowego i podarujesz? Wystarczy uprane lub nowe ubrania przynieść do spółdzielni „Jary”. Akcja trwa do końca października.

  Mieszkańcy Ursynowa często pytają, gdzie mogą oddać ubrania. Zazwyczaj nie wiedzą, gdzie mieszczą się organizacje pomagające potrzebującym, ani co dokładnie może się przydać. Teraz mają okazję, żeby zrobić przegląd szafy lub kupić coś i pomóc osobom w kryzysie bezdomności.

  Ursynów pomaga!

  To już drugi raz kiedy w spółdzielni „Jary”, na prośbę Tomka Kaczyńskiego – społecznika pomagającego osobom w potrzebie – odbędzie się zbiórka ciepłych ubrań.

   - W ubiegłym roku zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać ok. 190 worków po 120 litrów! – opowiada Tomek, za którego pośrednictwem na nogi stanęło już 12 osób borykających się z bezdomnością.

  Od poniedziałku, 14.10 w spółdzielni „Jary” będzie można zostawiać ciepłą odzież, która zostanie przekazana przed pierwszymi mrozami do pensjonatu św. Łazarza w Ursusie. W sezonie wiosenno-letnim przebywa tam ok. 80 mężczyzn, gdy robi się chłodniej potrafi tu mieszkać nawet 130 osób potrzebujących pomocy.

  - Dzięki uprzejmości prezesa spółdzielni mamy lokal, w którym można zostawić ubrania o dogodnej porze. To naprawdę bardzo ważne – podkreśla Tomasz. - Nastawiamy się na zbiórkę ciepłych ubrań męskich – dodaje.

  To jest potrzebne

  Najbardziej potrzebne są swetry, spodnie, ciepłe kurtki, czapki, buty i nowa bielizna. Ubrania należy przynieść spakowane do worka. Jeśli ktoś będzie chciał przynieść inne rzeczy np. damskie lub dziecięce, koniecznie trzeba podpisać worek.

  Ubrania można zostawić w punkcie zgłoszeń w siedzibie spółdzielni „Jary” przy ul. Surowieckiego 12, od poniedziałku do piątku, w godz. 7:00 - 19:00. Zbiórka trwa do 31 października.

  W listopadzie i grudniu planowane są dwie kolejne zbiórki – dla zwierząt w schronisku oraz świątecznych paczek dla bezdomnych. Te ursynowska akcje współorganizują z Tomkiem aktywnie działający na terenie dzielnicy społecznicy: Teresa Grycuk i Maciej Mackiewicz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Silo 1 11 miesięcy temu

   Ja proponuję takie zbiórki przeprowadzać przy sprawdzonej fundacji. Ja jak mam coś wartego do oddania to kieruje swoje kroki do Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom. Bardzo solidna organizacja, którą warto wspierać.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3733 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021