REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2021, 07:54 komentarzy 2

  (szlachetnapaczka.pl)

  Ursynowski oddział Szlachetnej Paczki pilnie poszukuje darczyńców. Wciąż rośnie liczba rodzin, która potrzebuje naszej pomocy. W tym tygodniu może się znaleźć aż 10 rodzin bez wsparcia!

  Szlachetna Paczka działa na Ursynowie już ponad 10 lat. Fundacja wyszukuje potrzebujące rodziny, które prezentują aktywną postawę, wykazują chęć pracy i współpracy.

  - Pomagamy naszym sąsiadom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Wyznajemy ideę mądrej pomocy. Chcemy im dać wędkę, która pomoże im długodystansowo - mówi Piotr Drewnik, lider Szlachetnej Paczki na Ursynowie.

  Sytuacja z naszego podwórka

  Naszymi sąsiadami, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, są m.in. pani Anna i pan Michał wraz z dwójką dzieci. Wiedli normalne życie - oboje byli zatrudnieni na umowę o pracę, dzięki czemu wystarczało środków na codzienność. Nieszczęścia, niestety, chodzą parami i w ich przypadku sytuacja stawała się z dnia na dzień coraz trudniejsza.

  7 lat temu u pana Michała pojawiły się depresja oraz stany lękowe, które uniemożliwiły mu pracę. Kilka miesięcy temu okazało się, że syn Mikołaj ma autyzm. Pani Anna musiała zrezygnować z pracy, aby móc w pełni zająć się dzieckiem. Obecnie rodzina utrzymuje się z dorywczych prac pana Michała, 500+ oraz zasiłku. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leki rodzinie zostaje na życie 300 zł na osobę miesięcznie.

  W tej chwili pomocy w naszej dzielnicy szuka 7 rodzin w podobnie trudnej sytuacji. W ciągu kilku dni do akcji Szlachetna Paczka dojdą kolejne trzy rodziny. Wszyscy czekają na darczyńców, którzy pozwolą im odczarować te święta i pomóc w dalszym rozwoju. Nie ma na to dużo czasu - w połowie miesiąca akcja się kończy.

  - Liczymy na Państwa pomoc! Wszystkie te rodziny powinny znaleźć swoich darczyńców najlepiej jeszcze w tym tygodniu, abyśmy zdążyli skompletować paczki na kolejny weekend - dodaje lider ursynowskiej zbiórki.

  Jak dołączyć?

  Ursynowskie rodziny i ich historie znajdziemy na stronie szlachetnapaczka.pl. Po wybraniu kategorii Warszawa - Ursynów znajdziemy naszych sąsiadów w potrzebie. W tej chwili jest to kilka rodzin, jednak ich liczba wciąż się powiększa.

  Głównymi potrzebami tych rodzin są wersalki, odzież, obuwie czy pościel. Dzieci również czekają na gest świętego Mikołaja, który ubarwi ich święta drobnymi prezentami - materiałami szkolnymi, klockami i innymi zabawkami. Akcja trwa do weekendu 11-12 grudnia, jednak warto zgłosić się wcześniej, aby zdarzyć ze skompletowaniem paczki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asti 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A dlaczego nie można kupić pojedyńczych rzeczy aby wesprzeć rodzinę tylko trzeba wybierając rodzinę kupić wszystko? Nie wszysrkich stać na zakup wszystkiego, może warto byłoby zmienić sposób zbierania darów, jednego stać kupić komuś pralkę a innego np tylko na produkty higieniczne.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   ta organizacja jakoś dziwnie organizuje zbiórki. Czasem odnoszę wrażenie, że rodziny, które proszą o pomoc mają bardzo wygórowane żądania. Wielu z nas chciałoby np. wymienić stary sprzęt domowy na nowiutki i kupić lepszy komputer, zrobić zapas proszku do prania itd, ale musimy na to zarobić, a nie dostać.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5341 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022