REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  REKLAMA

  Sektor pozabankowy cały czas się rozrasta. Pożyczkodawcy starają się dopasować do potrzeb klientów, oferując im coraz atrakcyjniejsze produkty finansowe. Niestety nie każdy wniosek o pożyczkę zostanie zaakceptowany. Czasami składając aplikację, musimy liczyć się z możliwością otrzymania negatywnej odpowiedzi. Z jakich przyczyn instytucja pozabankowa może nie wyrazić zgody na przyznanie nam dodatkowych środków?

  Figurujesz na liście dłużników

  Głównym powodem jest figurowanie na liście dłużników. Każdy pożyczkodawca, który działa zgodnie z prawem i na pierwszym miejscu stawia dobro klienta, musi zweryfikować jego historię kredytową. Może posłużyć się jedną z dostępnych baz, w tym bazą BIK, ERIF czy KRD. Znajdzie tam wszystkie niezbędne informacje, a przede wszystkim dowie się, czy pożyczkobiorca nie miał do tej pory żadnych problemów z regulowaniem należności. Jeśli tak było, firma niestety nie wyrazi zgody na kolejne zobowiązanie. Klient nie jest usatysfakcjonowany z takiego obrotu sprawy. Lecz z drugiej strony – musi zrozumieć, że w ten sposób pożyczkodawca chce go uchronić przed niepotrzebnymi problemami, w tym przed spiralą zadłużenia.

  Uzyskujesz zbyt niskie dochody

  Pożyczkodawca może odrzucić naszą aplikację, kiedy mamy zbyt niskie dochody. Przyznanie pożyczki byłoby dużym błędem. W jaki sposób z dodatkowym zobowiązaniem na głowie klient mógłby mieć pieniądze na bieżące wydatki i rachunki, nie mówiąc już o dodatkowych potrzebach? Rozwiązaniem byłaby podwyżka bądź znalezienie lepszej posady. Łatwo się mówi, lecz dużo trudniej jest to zrealizować. Odrzucenie naszego wniosku, tak jak w poprzednim przypadku, nie ma na celu wyrządzenia nam krzywdy. Wręcz przeciwnie – odmowa firmy pożyczkowej może być dla nas inspiracją do lepszego zarządzania budżetem.

  Nie mieścisz się w przedziale wieku

  Nie składaj wniosku o internetową pożyczkę pozabankową, jeśli nie mieścisz się w wymaganym przedziale wiekowym. Zazwyczaj pożyczkodawcy wyznaczają pewne granice wieku. Niektórzy udzielają pożyczek już po uzyskaniu pełnoletności, wiele instytucji pozabankowych jednak każe poczekać aż do ukończenia 21 roku życia. Ruchoma jest także górna granica wieku – wielu pożyczkodawców pozwala starać się o wsparcie finansów do 65. roku życia, inni ustalają granicę nawet na 75 lat. Niejednokrotnie instytucja pozabankowa nie stawia żadnych ograniczeń, o ile uzyskujemy dochód, również w postaci renty czy emerytury.

  Pojawiły się nieścisłości w złożonym wniosku o pożyczkę

  Uzupełniając wniosek, powinniśmy skupić się na wykonywanej czynności. Wszelkie błędy, które w nim popełnimy, mogą przekreślić naszą szansę na pożyczkę. Wystarczy literówka czy przestawienie liczb w numerze telefonu komórkowego albo numerze rachunku bankowego. Dla pożyczkodawcy to niezwykle istotne dane. Przez taki drobny bądź nieco większy błąd nie mogą zweryfikować klienta, a tym samym przyznać mu dodatkowych środków. Dlatego dwa razy sprawdźmy formularz, zanim zdecydujemy się na jego wysłanie. Tylko wtedy zyskamy pewność, że nie pojawiły się w nim żadne nieścisłości. Inną sytuacją jest, kiedy specjalnie podajemy fałszywe dane. Zatajając wysokość dochodu bądź podnosząc wynagrodzenie na swoją korzyść, również nie zajdziemy daleko. Prędzej czy później pożyczkodawca zweryfikuje tę informację i może się okazać, że w przyszłości nikt nie zechce udzielić nam pożyczki.

  Masz aktywne zobowiązania finansowe

  Powodem, dla którego instytucja pozabankowa może nie przyznać nam pożyczki, są również aktywne zobowiązania finansowe. Szczególnie, jeśli mamy zaległe należności w firmie, w której ponownie złożyliśmy wniosek. Praktycznie każdy pożyczkodawca nakazuje spłatę bieżących świadczeń w celu uzyskania zgody na wysłanie wniosku o kolejne środki. Jeżeli pożyczka bądź kredyt zaciągnięte są w innej firmie, wszystko zależy od tego, w jaki sposób prezentuje się nasza zdolność kredytowa.

  Nie wykonałeś przelewu weryfikacyjnego

  Kolejną przyczyną odmowy pożyczki jest brak przelewu weryfikacyjnego. To jeden ze sposobów na potwierdzenie tożsamości przez klienta. Jest prosty i szybki, dlatego też pożyczkobiorcy najczęściej z niego korzystają. Kiedy jednak nie przelejemy 0,01 grosza bądź 1 zł, pożyczkodawca nie będzie mógł nas zweryfikować, a zatem – również przyznać nam pożyczki. Pamiętajmy, że to istotny krok, dlatego jak najszybciej go zrealizujmy, jeśli zależy nam na błyskawicznym przelewie.

  Odmowa pożyczki – co zrobić?

  Firmy pożyczkowe odnoszą coraz większy sukces i cały czas powstają nowe instytucje pozabankowe. Dlatego nawet jeśli otrzymałeś negatywną decyzję, zawsze możesz złożyć wniosek u innego pożyczkodawcy. Nie jest powiedziane, że uzyskasz dodatkowe środki, ale być może ta firma stawia inne wymogi i będziesz mieć szansę na realizację swoich planów. Pamiętaj, aby nie popełnić żadnego z wyżej przedstawionych błędów, a prawdopodobieństwo przyznania pożyczki zdecydowanie wzrośnie.

  (artykuł partnera)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.0703 sekundy
  REKLAMA