REKLAMAA1 AUTO WIMAR 02.03.2021 - 01.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2021, 14:15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Pogoda potrafi zaskoczyć każdego z nas. Opady deszczu czy śniegu mogą spowodować, że nawierzchnia, po której się poruszamy staje się śliska. Jak przygotować auto do bezpiecznej jazdy w niesprzyjających warunkach? Jak poruszać się bezpiecznie po drogach?

  Jedną z podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać jest zmiana opon na zimowe. Dostosowane są one do poruszania się po zimowych drogach poprzez lepszą przyczepność i skuteczniejsze odprowadzanie wody i śniegu. Pozwala to skrócić drogę hamowania ale też minimalizuje prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg - radzi Ireneusz Zakrzewski, właściciel firmy oferującej pomoc drogową i holowanie.

  pamiętaj o odpowiednim doborze bieżnika

  Kolejną ważną rzeczą są hamulce. To dzięki nim możemy zatrzymać auto i uniknąć niebezpieczeństwa związanego z kolizją czy wypadkiem. Sprawne hamulce dają nam większą gwarancję, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

  sprawdź je u mechanika

  Zima to jedna z pór roku, która przysparza kierowcom wiele problemów. Każdy zna to uczucie gdy w mroźny poranek nie może otworzyć drzwi z powodu przymarzniętych uszczelek lub zamka, odpalić auta czy odśnieżać szyby. Oto kilka rad aby zapobiec takim przypadkom i bezpiecznie dojechać w pożądane miejsce na czas:

  1. Nie smarować zamków oraz zadbać o uszczelki w drzwiach.

  2. Sprawdzić poziom i stan płynów eksploatacyjnych.

  3. Zadbać o prawidłowe działanie akumulatora oraz alternatora.

  4. Sprawdzenie stanu wycieraczek.

  zadbaj o dodatkowe wyposażenieAby w bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu drogowym należy również pamiętać o światłach. Odpowiednia regulacja, czystość lamp oraz sprawne żarówki pozwolą na dostrzeżenie przeszkód i lepszą widoczność drogi i znaków.

  pamiętaj aby regulacją zajął się specjalistaZastosowanie powyższych rad to dobry początek, aby przygotować się do nadchodzącej zimy i zachowania bezpieczeństwa. Należy pamiętać też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drodze. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej https://zakrzewski-holowanie.pl gdzie znajdą Państwo więcej informacji oraz będą mogli skorzystać z naszych usług.

  Holowanie Pojazdów Ireneusz Zakrzewski

  • ul. Stanisławowska 5/61
  • 03-832 Warszawa (Praga-Południe)
  • telefon: 604 557 446 (czynny całą dobę)
  Artykuł załadowany: 0.2581 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021