REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zbędne kilogramy dają się każdemu we znaki. Gdy o aktywność fizyczną trudno, coraz łatwiej tyjemy, a zrzucić nadwagę nie zawsze jest łatwo. Tym, którym nie pomogły różnorrodne diety i ćwiczenia może pomóc inny, sprawdzony sposób. Wielu zmagających się z nadwagą coraz częściej decyduje się na zabiegi, takie jak liposukcja ultradźwiękowa. Odpowiemy na pytanie, na czym polega zabieg odsysania tłuszczu z brzucha i jak się do niego przygotować. 

  Jak działa liposukcja?

  Liposukcja, inaczej odsysanie tłuszczu z brzucha jest to kosmetyczna operacja polegająca na usunięciu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Najczęściej odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Tłuszcz usuwany jest za pomocą kaniuli - plastikowej rurki zasysającej. 

  Zabieg liposukcji dzieli się na trzy rodzaje:

  • liposukcja ssąca
  • liposukcja ultradźwiękowa
  • liposukcja z podwójną kaniulą
  • liposukcja kawitacyjna
  • wodna liposukcja
  • liposukcja laserowa 

  W trakcie trwania jednego zabiegu usuwane jest między 3 a 4 litry tłuszczu. Czas trwania takiego zabiegu wynosi od dwóch do pięciu godzin w zależności od obszaru działania i ilości tkanki tłuszczowej. 

  Odsysanie tłuszczu z brzucha - jak się do niego przygotować? 

  Należy pamiętać, że zanim przystąpimy do zabiegu powinniśmy wykonać szereg niezbędnych badań. Wśród nich znajduje się morfologia, wskaźniki krzepnięcia krwi, OB, kreatynina, glukoza, mocz czy elektrolity. Osoby palące powinny zaprzestać palenia na około 2 do 4 tygodni przed zabiegiem, stosować zaleconą przez lekarza dietę i na bieżąco informować o ewentyualnych infekcjach i przeziębieniach.

  Odsysanie tłuszczu nie może być wykonywane u osób z chorobami przewlekłymi i autoimmuunologicznymi, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, cukrzycą, schorzeniami skóry oraz nerek.

  Odsysanie tłuszczu - wady i zalety 

  Liposukcja pozwala w stosunkowo łatwy sposób pozbyć się niechcianej nadwagi i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na jej korzyść z pewnością zadziała czas, w którym pozbywamy się aż do 4 litrów tłuszczu podczas jednego zabiegu! Jeśli chodzi o wady, należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania, które wymieniliśmy - odsysanie tłuszczu nie jest dostępne dla każdego.

  Po zabiegu trzeba też uzborić się w cierpliwość i przejść 4 do 6 tygodniową rekonwalescencję, podobnie jak ma to miejsce w większości zabiegów operacyjnych. 

  OT.CO Clinic - Recepcja

  Gdzie wykonać zabieg liposukcji?

  Wybierając klinikę, w której chcielibyśmy wykonać zabieg powinniśmy kierować się opiniami innych pacjentów i dokładnie zapoznać się z ofertą placówki. Nie inaczej jest z lekarzami, którzy w niej pracują. Popularne serwisy internetowe poświęcone medykom publikują oceny pacjentów i opinie na temat doktorów. Dobrze jest je przeczytać, aby czuć się w pełni komfortowo. 

  Zabieg odsysania tłuszczu obecnie wykonamy w większości polskich miast, np. w stolicy, takie usługi świadczy OT.CO Clinic, która poza liposukcją ma w swojej ofercie także zabiegi medycyny estetycznej, diagnostykę i terapię łysienia, zabiegi dla kobiet w ciąży, zabiegi dla mam czy badania laboratoryjne. Placówkę można znaleźć pod adresem: OT.CO Clinic ul. Bartycka 24B/U1, 00-716 Warszawa. 

  Dla innych miast świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, co umożliwi znalezienie opinii i recenzji pacjentów, którzy mieli już okazję skorzystać z oferty danej kliniki. Warto też mieć na uwadze zdanie znajomych, przyjaciół i rodziny, którzy nierzadko mogą polecić sprawdzone centrum zabiegowe.

  Artykuł załadowany: 0.2225 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020