REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Wnętrze XIX wiecznego filtra powolnego (Krzysztof Kobus, Travelphoto.pl (za zgodą MPWiK)))

  Zwiedzanie niesamowitej Stacji Filtrów bez wychodzenia z domu? Miejskie wodociągi już dziś wieczorem zapraszają na transmisję wycieczki po swoich zabytkowych obiektach. Przewodnicy opowiedzą ich historię i zdradzą kilka sekretów.

  Wycieczki po Stacji Filtrów przy ul. Koszykowej stały się warszawską tradycją. Każdego lata po wejściówki ustawiały się kolejki, a limity wejść szybko się wyczerpywały. W tym roku koronawirus przeszkodził w organizacji wycieczek. Na razie ich nie będzie, ale miejskie wodociągi przygotowały ciekawą alternatywę - wirtualne zwiedzanie Filtrów, w dodatku nocne!

  - Zapraszamy na wyjątkowy, nocny live, w trakcie którego przewodnicy MPWiK Warszawa opowiedzą historię obiektów znajdujących się na jego terenie, takich jak Muzeum Wodociągów i Kanalizacji czy wieża ciśnień. Nie zabraknie kilku słów o najwybitniejszych postaciach związanych z Wodociągami Warszawskimi jak np. William Lindley czy Sokrates Starynkiewicz, zajrzymy do wnętrza filtra powolnego i odwiedzimy Zakład Filtrów Pośpiesznych. To niepowtarzalna okazja zobaczenia na własne oczy miejsc na co dzień niedostępnych. Do tego zaserwujemy masę ciekawostek - mówi Marek Smółka, rzecznik MPWiK.

  Działające w samym sercu Warszawy filtry powolne - zaprojektowane przez wybitnego angielskiego inżyniera Williama Lindleya - to jedyny XIX-wieczny obiekt tego typu na świecie. Stacja, która uzdatnia wodę także dla Ursynowa, obchodzi w tym roku 134. urodziny. Dziś 36 filtrów powolnych zajmuje powierzchnię blisko 8 hektarów, czyli 10 boisk sportowych.

  Wirtualna wycieczka po Filtrach rusza już dziś, 17 czerwca, o godz. 21:00. Potrwa około godziny. Transmisja online prowadzona będzie na stronie: https://www.facebook.com/events/297984707898467/

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2451 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020