REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2022, 09:20 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  siedziba SM

  siedziba SM "Przy Metrze" w budynku z Galerią Ursynów (SK)

  Prezes straci stanowisko za kontrowersyjne pomysły sprzedaży działek i chaos na walnym zgromadzeniu? Dziś rada nadzorcza spółdzielni "Przy Metrze" ma głosować nad odwołaniem szefa zarządu Marka Pykały.

  Marek Pykało to prezes SM "Przy Metrze" od stycznia 2013 roku. Po ostatnich burzliwych wydarzeniach w życiu spółdzielni może stracić to stanowisko. Na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej ma być głosowany wniosek o odwołanie prezesa.

  Jest większość

  Jak wynika z naszych informacji, jeden z popierających do tej pory prezesa członek rady zmienił zdanie, co otworzyło drogę do dyskusji nad wymianą szefa zarządu. Aby odwołać prezesa potrzebna jest bowiem odpowiednia większość.

  - Ten członek, który zmienił zdanie, zrobił to po ostatnim walnym, na którym prezes Pykało stwierdził, że "Zarząd jest na walnym tylko gościem" i nie odpowiada za bałagan na zebraniu, za wynajęcie zbyt małej sali. Wyglądało to na zrzucenie odpowiedzialności za ten chaos na radę nadzorczą, a przecież rada nie organizuje walnego - mówi nasz informator, pragnący zachować anonimowość.

  4 czerwca podczas zebrania w Szkole Podstawowej nr 340 brakowało miejsc siedzących, a w korytarzu kłębiła się kolejka chętnych do uczestnictwa w obradach. Do sali, w której może zmieścić się około dwustu osób, chciało wejść w sumie około 600. Zabrakło urządzeń do głosowań. Padały pytania o odpowiedzialność organizatorów. Ostatecznie wściekli mieszkańcy zdecydowali o przełożeniu walnego na wrzesień.

  Głowa za pomysł sprzedaży działek

  Ta nadzwyczajna mobilizacja nie wzięła się znikąd. Był to efekt ogłoszenia przez spółdzielnię kontrowersyjnego pomysłu sprzedaży deweloperowi 4 działek, w tym zielonego skweru w rejonie Mandarynki. Jak przekonywał prezes Marek Pykało, byłaby to "ochrona majątku spółdzielców", ponieważ "istnieje ryzyko, że miasto wypowie umowy użytkowania wieczystego". Dzielnica temu zaprzeczyła, ludzie zaczęli się organizować, by odrzucić projekt i pozostawić działki w spokoju.

  Rada będzie dziś decydowała o losie prezesa także z powodu jego sugestii, że jej członkowie popierają sprzedaż działek, choć jak mówią oni sami, takiego poparcia nie było. Rozstrzygnięcie wieczorem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 7 3 miesiące temuocena: 93% 

   Nie tylko tam szykuje się patologia deweloperska. Otóż pewien inwestor niedawno złożył wniosek o wydanie warunków zabudowy dla działki położonej na terenach zielonych STP na Kabatach. Che postawić tam dwa bloki o wysokości 25 metrów w odległości ledwie kilku metrów od obecnej linii zabudowy z jednej strony, a z drugiej zaś opartych o linię wysokiego napięcia przy stacji technicznej. Dziś o 20 na polance przy Polnej Róży 2/4 jest spotkanie mieszkańców w tej sprawie. Grozi nam więc zabudowa tych zielonych i rekreacyjnych terenów, które są też przecież buforem bezpieczeństwa dla stacji technicznej metra i linii energetycznej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby
  • ~Preczzprezesem 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   Z tego co czytałem dziś w Wyborczej to nie grozi nam. A różnica jest jednak taka że działka na przy Polnej Róży jest prywatna, a to jednak drobna różnica w stosunku do gruntu spółdzielczego gdzie jest kilka tysięcy "właścicieli"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 3 miesiące temu

   Jak działka należy do spółdzielni to właścicielem jest tylko i wyłącznie spółdzielnia, a nie żadne kilka tysięcy współwłaścicieli.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Preczzprezesem 4 3 miesiące temuocena: 75% 

   Radny Pomianowski będzie płakał bo kto mu za pieniądze spółdzielców ulotki rozniesie razem z informacją o czynszu? Trzymam kciuki za mądre decyzje rady nadzorczej!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby
  • ~lokator 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   Preczzpolitykami, którzy zaczęli się ostatnio kleić do "przy metrze", i to jak!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   Żebyśmy nie wpadli z deszczu pod rynnę! Politycy już się szykują na przejęcie naszej spółdzielni, szczególnie ten radny Skubiszewski. Słyszałem że chce wcisnąć do Rady Nadzorczej samych swoich kolesi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Do odwolania 1 3 miesiące temuocena: 94% 

   Powinni go odwołać. Ten pomysł z działkami to skandal. Dziwne, że komuś tak bardzo na tym zależy, a jednocześnie mówi, że nie chodzi o sprzedaż działek. Absurd!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.7512 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022