REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2020, 15:20 komentarzy 44

  (FB/Katarzyna Babis)

  Ursynowski Park Jana Pawła II zmienił nazwę na Park Ofiar Jana Pawła II. Nie tylko w realu, ale i w internecie. Ktoś zmienia nazwy obiektów miejskich związanych z papieżem Polakiem. Z tabliczki i głazu napisy już zniknęły, ale akcja przeniosła się do sieci.

  Obok kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN znajduje się park im. Jana Pawła II. W nocy z piątku na sobotę na tablicach z regulaminem obiektu oraz głazie poświęconym papieżowi pojawiły się naklejki z dopiskiem  „Ofiar”. Jest to reakcja na zamiatanie pod dywan przypadków pedofilii w kościele katolickim. Zdjęcia dokumentujące tę akcję pojawiły się na profilu społecznościowych aktywistki feministrycznej, autorki komiksów Katarzyny Babis, choć nie przyznaje się ona do ich autorstwa.

  Napisy zostały szybko zdjęte przez administratorów parku. Akcja weszła jednak na kolejny poziom i przeniosła się do internetu. Na mapach Google od dziś po południu Park im. Jana Pawła II widnieje jako Park im. Ofiar Jana Pawła II. Podobnie jest z kilkoma innymi miejscami w Warszawie.

  Jak to możliwe? Zmian nazw na mapach Google można dokonać, wysyłając sugestię. Po odebraniu przez Google większej liczby podobnych propozycji nazwa zostaje zmieniona, najprawdopodobniej automatycznie.

  Na Ursynowie nie brakuje takich przypadków. Od lat skwerek przy Zaruby na mapach w Google nazwany jest Skwerem Katarzyny Tomaszuk, nie jest to nazwa oficjalna.

  W weekend doszło do aktu wandalizmu w realu. Tym razem na kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. W weekend na fasadzie budynku ktoś spreyem namalował napis "Pedofile". Próbowano go zmazać, ale nadal jest widoczny.

  Akcja zmiany nazw rozpoczęła się po reportażu dotyczącym tuszowania pedofilii w Kościele katolickim. O udział w tym procederze oskarżeni zostali kard. Stanisław Dziwisz oraz pośrednio Jan Paweł II. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 111

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 44
   BRAK SŁÓW

  44Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~starysingiel 44 2 miesiące temuocena: 69% 

   Dużo jeździłem po świecie - Europa, Azja, Ameryka Środkowa i Północna. Tam Polska wielu ludziom kojarzy sie z Janem Pawłem II. Był to człowiek - jak wizytówka naszego kraju. Dla mnie ludzie, którzy plują na ten wizerunek to zdrajcy naszego narodu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 43 2 miesiące temuocena: 60% 

   Zdrajca narodu bo nie czci papieża? Nie zgadzam się z taką postawą. Papież jest szefem kościoła katolickiego. Jeśli ktoś jest katolikiem, to rób jak chcesz. Nie mnie to oceniać. Ale dla pozostałych JP2 był człowiekiem, jak każdy inny, jak Trump, Kaczyński czy Wałęsa. Ocena powinna być oparta na faktach i racjonalnych kalkulacjach oraz uwzględniać wszystkie aspekty jego życia i to jaki one miały wpływ na innych. To, że niewątpliwie ten wpływ był pozytywny na politykę w Polsce za czasów bloku radzieckiego, nie umniejsza szkód jakie najwyraźniej zaczynają się ujawniać. Ofiary są bardzo konkretne. To ludzie cierpiący całe życie wskutek ataków pedofilskich, to umarli na AIDS i niezliczone sieroty w biednych krajach afrykańskich, które wynikały ze sztywności ideologicznej Watykanu w kwestii używania prezerwatyw. Łączenie religijnego nakazu czczenia papieża z patriotyzmem polskim jest grube.. a już oskarżanie krytyków o postawę antypolską (zdradę) - kuriozalne

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarząbek Wacław 42 2 miesiące temuocena: 100% 

   Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 41 2 miesiące temuocena: 36% 

   Wiecie co! Przespałem się z tematem i zmieniam zdanie! Jak mogłem być wcześniej tak głupi i ograniczony swoimi poglądami. Może dlatego że nie miałem gdzie wyrobić swojego światopoglądu, bo nigdy dalej niż poza swoją miejscowość nie wyjeżdżałem (wycieczki do Egiptu się nie liczą), a może dlatego że mam olbrzymie kompleksy, nie wiem. I zamierzam też przestać chodzić do kościoła! Wkurza mnie to, że przekazujemy sobie znak pokoju, a tak naprawdę nienawiść do drugiego człowieka wylewa nam się uszami. Zamierzam się się zacząć ubierać inaczej niż na czarno i szarobure, a na twarzy zamiast smutku będzie uśmiech:)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pora39 40 2 miesiące temuocena: 83% 

   Czyli na wszystko można nasr.ć, jak mówi pewna dama. Tym sposobem można zmienić i obsmarować wszystkie nazwy, wszystkiego, z prawa i z lewa. A Słowackiego na placu Bankowym nawet nazwać Dzierżyńskim, itd.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 39 2 miesiące temuocena: 90% 

   Zamiast ignorować posty trolli to je karmicie do pełna. Przecież to ciągle te same osoby i te same teksty. Nie karmić trolli, same zdechną z głodu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rynna 38 2 miesiące temuocena: 22% 

   Dokładnie, jestem trollem. Trololololo. Nawet nie wiesz jaki mam ubaw jak czytam jak się niektórzy napinają! Pozdrawiam serdecznie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 37 2 miesiące temuocena: 55% 

   Lewactwo obrzuca łajnem prawdziwe autorytety , bo myśli że wprowadzi swoich "świętych" - Jurasa patrona przekręciarzy i gdańskiego "męczennika" patrona łapówkarzy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 36 2 miesiące temuocena: 49% 

   Wszystko jest lepsze niż patron pedofili.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 35 2 miesiące temuocena: 58% 

   gdyby rzeczywiście był patronem pedofili to lewacy by go wychwalali , bo za chwilę pedofilia dojdzie do katalogu zboczeń LGBTQIabcdefghijklmnoprstuv.........

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 29 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kto sieje wiatr .... 34 2 miesiące temuocena: 65% 

   Biblia mówi: "Kto sieje wiatr, ten zbiera BURZĘ". Kościół i jego funkcjonariusze kiedyś zasiali, a teraz zbierają. Dziwić się tylko można, że księża nie stosują się do zasad biblijnych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 33 2 miesiące temuocena: 35% 

   Summa summarum tego całego zacietrzewienia można sprowadzić do bardzo prostej propozycji, zanim nie powstaną w przyszłości prawne regulacje w Polskiej Konstytucji i innych powiązanych aktach prawnych, a mianowicie: Lesbijki (ona) i geje (on )biorą z sobą ślub i adoptują polskie dziecko np. z domu dziecka. Sąd rodziny lub ośrodek adopcyjny przyznaje im prawo adopcji i przenosi na nich wszelkie prawa rodzicielskie. Potem biorą rozwód i zgodnie podejmują decyzję komu przypadnie wyłączna opieka nad dzieckiem i ona lub on zrzeka się wszelkich roszczeń alimentacyjnych. Jak będą mieli dwójkę dzieci lub więcej, to z uśmiechem na ustach się nimi dzielą. Ona lub On cały czas mają inną swoją osobę ukochaną. Cały ślub to tylko pic na wodę i ….. Można ? Można ! I po co ten cały krzyk, że nie można tego czy owego. Można też oszukiwać i Urząd Skarbowy by nie płacić podatku od spadku, ale to już inna para kaloszy. Po prostu trzeba wykorzystywać istniejące instrumenty prawne, a nie krzyczeć 8***

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad 32 2 miesiące temuocena: 62% 

   A jak się ma ten komentarz do treści artykułu powyżej? Chyba pomyliłeś strony ze swoim ulubionym, prawicowym forum...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basta 31 2 miesiące temuocena: 48% 

   TU JEST POLSKA ! A pachołki Ministerstwa INTRYG z zagranicznej organizacji w akcji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do specjalisty 30 2 miesiące temuocena: 45% 

   do Basta: Proponuję zgłosić się do Ministerstwa ... Zdrowia. Na pewno polecą jakiegoś dobrego specjalistę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 29 2 miesiące temuocena: 46% 

   Tego, czy JP2 wiedział o pedofilii i ją tuszował nie ma sensu nawet roztrząsać. Wystarczy spojrzeć na daty. 27 lat pontyfikatu! Przez ten czas papież żył w kumplowskiej komitywie z takimi odrażającymi pedofilami jak Marcial Degollado. Jednocześnie należy pamiętać, że Kościół to absolutystyczna monarchia. Papież jest praktycznie nieusuwalny a swoich decyzji, w tym personalnych, nie musi konsultować z żadną "radą ministrów" ani "parlamentem". Dlatego absolutnie nic nie stało na przeszkodzie, żeby wszystkich kościelnych pedofilów zsyłać do specjalnych klasztorów, zbudowanych na przykład za kołem podbiegunowym, na specjalnie w tym celu wynajętych terenach. Mówienie o "niewiedzy" takiego absolutnego władcy na temat wybryków swoich, mianowanych przez siebie ludzi jest albo kiepskim żartem, albo jawne przyznawanie, że JP2 był niedorozwiniętym głąbem. Ponieważ powszechnie wiadomo, że nim nie był, reszta jest całkowicie oczywista.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiedza 28 2 miesiące temuocena: 50% 

   A ty z kim żyłeś przez całe życie, pewnie też kolegów pedofilów miałeś. I ktoś ci to wytyka?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 27 2 miesiące temuocena: 55% 

   Ci którzy z taką łatwością, ochotą, zaangażowaniem oskarżają Świętego Jana Pawła II o ochronę pedofilów, dobrze wiedzą że mówią i piszą kłamstwa. Ale nastał u nas, pod tym wzgledem czas podobny jak po zwycięstwie niejakiego Adolfa. Wtedy zaczeto kłamstwami szczuć przeciw żydom. A u nas teraz przeciwko wierze katolickiej katolikom i duchownym. Wiedząc kim dla polskich katolików, dla Polski i świata był JPII próbuje się mu przykleić zarzut ochrony pedofilów. W kościele jak w żadnym innym środowisku zbrodnia ta jest odkrywana. To prawda że wolno, ale jest. A co z innymi środowiskami. Artystycznym: obrona Polańskiego bo to wielki artysta, psychologa Samsona przez innych psychologow bronionego do upadłego. A środowisko gdanskich prominentów z Tuskiem, Adamowiczem i tym długowłosym z Sopotu nie wiedziało co się dzieje w przybytku przy plaży? Do dzisiaj idą w zaparte. Tylko pedofilia wśrod nielicznej grupy duchownych jest przypisywana wszystkim. Zwykla ordynarna lewacka nagonka i tyle.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rynna 26 2 miesiące temuocena: 37% 

   O tak! Nawet nie wiesz jak wielka mam ochotę mu to przypisywać. Nie wiem czy się wpisuje w twój rys lewaka, bo w zasadzie nie wiem jaka jest jego definicja? Może fakt, że segreguje śmieci, dbam o środowisko i nie jem mięsa upoważnia mnie do przynależności do tej grupy? Płacę na kościół (wbrew własnej woli) ze swoich podatków więc uzurpuje sobie prawo do jego krytykowania! Czy ci się to podoba czy nie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 25 2 miesiące temuocena: 51% 

   Drogi Obserwatorze - bredzisz i rozmywasz sedno tematu. Mowa tu bowiem o w zasadzie zorganizowanym przemyśle tuszowania pedofilii w obrębie kościoła, przemyśle sterowanym z samej góry, gdzie góra w zasadzie przyzwalała na to, żeby dzieci były gwałcone, a zwyrodnialcy ukryci w sutannie bezkarni. To jest sedno problemu, a nie sięgająca już granic komizmu i autokompromitacji, "wina Tuska". Jeżeli uważasz, że domaganie się ukarania winnych pedofilii - zarówno gwałcicieli, jak i osób ich chroniących - jest jakąś lewacką nagonką (cokolwiek taki bzdet znaczy), to znaczy, że z tobą jest coś fundamentalnie nie tak.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rynna 24 2 miesiące temuocena: 29% 

   Kierowcy mają swojego św. Krzysztofa, a pedofile św. Jana Pawełka II. Nareszcie się doczekali swojego patrona.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiedza 23 2 miesiące temu

   To do których ty należysz? Przecież jesteś niewierzący. Jeszcze można modlić się do LGBT i tutaj cię mamy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kto sieje wiatr .... 22 2 miesiące temuocena: 59% 

   Biblia mówi: "Kto sieje wiatr, ten zbiera BURZĘ". Kościół i jego funkcjonariusze kiedyś zasiali, a teraz zbierają. Dziwić się tylko można, że księża nie stosują się do zasad biblijnych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 21 2 miesiące temuocena: 48% 

   Dziwię się, że ostatnimi tygodniami portal Halo Ursynów bryluje w promowaniu przygłupów różnej orientacji seksualnej, politycznej i dziennikarskiej. Cieszą się dzieciaki, które jak pelikany łykają te dziennikarskie „śmiecie” i popisują się dalszą głupotą w celu podjarania aktywistek LGBT i lewicowych zadymiarzy. I tak mamy wet za wet. My wam napisy i wyzwiska, to my wam podobnie. Jeden nakręca drugiego i tak w koło….panie piedoło. A redakcja zaciera ręce, bo wzrasta ilość ogłoszeniodawców, którzy szerokim łukiem omijali ten portal gdy był nie zaangażowany politycznie. I gra gitara. Wiec po co ignorować przygłupów skoro interes się kręci. A swoja drogą, czy ktoś wiele ile małych dziewczynek dotykała Lempart i Wielgus ? A ilu małych chłopców Biedroń i ten/ta …no Margot ? Bo ja nie wiem, a ludzie na mieście mówią, że ….. Ha ha ha.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 20 2 miesiące temuocena: 53% 

   witamy kolejnego debila nakręcającego klikalność jestem pod wrażeniem błyskotliwej i pełnej analizy sytuacji. Czuję, że łatwo stąd nie znikniesz :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uśmiech 19 2 miesiące temuocena: 55% 

   @Rechot - zmuszasz wielu do rechotu, serio. Puknij się w tę swoją pacynkę. To, że ktoś o czymś pisze i informuje, nie oznacza że to propaguje czy jest „za”. Ja wiem, że chciałbyś wszędzie standardów TVPIS - tam albo o czymś mówi się dobrze, gdy jest się „za”, albo coś krytykuje, gdy co kolwiek nie jest po linii władzy albo wogole o czymś nie mówi bo wtedy wg TVPiS tego po prostu nie ma.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 18 2 miesiące temuocena: 56% 

   Do osoby używającej nicku "Uśmiech" ----> Po przeczytaniu Twojego wpisu , na mym obliczu pojawił się uśmiech. Uśmiech, bo wzięcie w obronę portalu HU, jest ewidentnie przejawem typowego klakierstwa i odwracanie kota ogonem. Taka tania sztuczka na użytek "nowoczesnych i młodych pelikanów z LGBT i lewicy". Ponieważ wyrażasz ( nick-Uśmiech) swój pogląd, to proponuję wpierw zaciągnąć opinii u medioznawców i wówczas zrobi się jaśniej. Samo plucie na lewo i prawo niczego nie sprawia. Do tego trzeba pluć "trafnie", a to niewielu tu wychodzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:-) 17 2 miesiące temuocena: 65% 

   @Rechot - ale dlaczego uważasz, ze jedynym słusznym poglądem jest twój? A po drugie: jeśli tv / portal / Gazeta dostaje o czymś zgłoszenie czy coś widzi, ma o tym nie pisać bo tobie to nie w smak? Przecież zaraz odezwie się druga strona, ze to szczujnia PiS co nieraz tez tu obserwowałem. Media musza pisać o wszystkim: o akcie wandalizmu, o proteście, o procesji na Boże Ciało itp bo ludzi to interesuje i dzieje się tutaj. Zrozumiałeś?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:-) 16 2 miesiące temuocena: 61% 

   A jeszcze apropos plucia Rechot - widzę, że masz tu potencjał, serio.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 15 2 miesiące temuocena: 40% 

   A więc na Ursynowie mamy domorosłych następców bezbożnikow z rewolucji pażdziernikowej lub hunwajbinów z rewolucji maoistycznej. Szkoda że znajdują poparcie u niektórych politykow i w niektórych mediach. Ten bakcyl rewolucyjny wciaż chce wrócić i ponownie niszczyć. Już to przerabialiśmy przez 40 lat.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ImięOfiar 14 2 miesiące temuocena: 69% 

   Tak, no rzeczywiście, krytyka krycia pedofilii to komunizm. Ciekawe jak doszedłeś do tego wniosku, mały rozumku? Rozumiem, że jedyna słuszna postawa to akceptowanie obmacywania dzieci przez jednych, i krycia tego przez drugich?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 35 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiedza 13 2 miesiące temu

   Powiem tak, niech nikogo nie dziwi kto na Ursynowie miesza. Są całe bloki prokuratorów, sędziów milicji, które dostawali za darmo. Teraz następne pokolenie pokazuje na co stać było ich rodziców za komuny. Temu nikt nie zaprzeczy. I efekty mamy na ulicach. Niech sobie mażą, rysują i plują. Era gimnazjum wydała właśnie owoce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klara37 12 2 miesiące temuocena: 41% 

   No fajnie, niedługo wszystkie ważniejsze historyczne osoby zostaną sponiewierane. Był Wałęsa i co zostało? Teraz JPII. Przykre to wszystko

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 11 2 miesiące temuocena: 57% 

   czy historyczne postacie powinny zostać święte? nieważne czy z prawej czy z lewej, z czarne czy czerwonej. jak kto był swięty potem dziwką lub odwrotnie, to co? Ma zostać świętym? jesteśmy tak prymitywnym narodem, że świętych nam brak? Musimy na siłę szukać nowych, współczesnych?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 2 miesiące temuocena: 60% 

   JPII ma bardzo wiele za uszami. Ja wiem, że w kraju dla wielu jest świętością (a ja sam mu sporo zawdzięczam), ale fakty powoli będę wylewały się na światło dzienne. Wiele osób w Polsce i Watykanie będą chciały to zatuszować, więc dochodzenie do prawdy zajmie dekady. A szkoda, bo to nie papież był winny osobiście tylko jego zaniedbania i słabości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiedza 9 2 miesiące temu

   "ma wiele za uszami" , ale co że nie popierał lewaków? Przecież lawendowi od was wkradli się do seminariów, dalej po cichu awansowali na księży, tak to wasi!, ba, nawet zostali biskupami, po cichu wciągając następnych lawendowych. Można powiedzieć , że LGBT jak 5ta kolumna obsiadła już Watykan. Więc tak naprawdę plujecie na swoich. Zgadzam się takich wszystkich lawendowych wytępić jak zarazę. Ale czy wy pomożecie? Swoich?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jolka 8 2 miesiące temuocena: 41% 

   Lewactwo grasuje...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 7 2 miesiące temuocena: 67% 

   szatany, zło wcielone zamachują się na prastarą wiarę naszych ojców (i babek). A że wielebny lubi sobie pogmerać w czyich gaciach, to co to komu szkodzi. NIE???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 41 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 2 miesiące temuocena: 71% 

   Wolę być nazywany lewakiem niż popierać pedofilię.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 47 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ImięOfiar 5 2 miesiące temuocena: 74% 

   @jolka - pewnie debil w brunatnej koszuli rzucający petardę na balkon normalnego człowieka ci nie przeszkadza, hipokrytko. Zapewne ksiądz gmerający przy dziecku - i biskup to ukrywający - także nie. Zło jest dobre, o ile chodzi na czarno (lub brunatno).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 39 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazur 4 2 miesiące temuocena: 23% 

   Jolka, daj spokój, niech sobie poużywają. Tylko tyle im zostało. Wyją, to bardzo dobrze.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 2 miesiące temuocena: 66% 

   @kazur - to wycie które słyszysz nie pochodzi z lewej strony. to uciśnięte prawactwo, które traci grunt pod nogami. niektórzy już wiedzą, że lewicowe bojówki zajmą się nimi w pierwszej kolejności. A ty, który jesteś na liście, kotku?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KKK 2 2 miesiące temuocena: 71% 

   Wyć to zacznie niedługo kościół. I będzie tak jak w Czechach - tam w opuszczonych kościołach są dziś galerie, magazyny itp.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 32 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2339 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021