REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Akcja strażników z użyciem wytwornicy dymu

  Akcja strażników z użyciem wytwornicy dymu (Straż Miejska)

  REKLAMA

  Fosa zabytkowego Fortu Służew jest notorycznie zanieczyszczana ściekami i odpadami. Taką informację dostali strażnicy miejscy ze specjalistycznego oddziału ochrony środowiska. Brawurowa akcja strażników doprowadziła do ustalenia sprawców.

  XIX-wieczny, zabytkowy Fort Służew to od lat zaniedbany teren. Wkrótce obiekt ma odzyskać swój dawny blask dzięki deweloperowi, który obok prowadzi swoją nową inwestycję mieszkalno-usługową. Wokół fosy Fortu znajduje się wybudowane w latach 90. XX wieku osiedle domów oraz ogródki działkowe.

  W poniedziałek na miejscu pojawili się strażnicy miejscy. Okazało się, że ktoś notorycznie zanieczyszcza fosę fortu odpadami sanitarnymi. Sprawcy używali starych, nielegalnych instalacji do zrzutu nieczystości. Około 9:00 na terenie przyległym do dawnego carskiego fortu sensację wzbudził smogowóz straży miejskiej, które postanowiono użyć do zlokalizowania źródeł nieczystości. Pojazd wjechał wąskimi alejkami na teren ogródków działkowych.

  - Ależ my tutaj niczego nie zrzucamy do fosy! – przekonywał pracownik zarządu POD "Ursynów". - To mogą być stare instalacje, ale musimy ustalić dokąd prowadzą – wyjaśniali strażnicy miejscy.

  I ochoczo wzięli się do znoszenia w dół, po stromym brzegu fosy, agregatu prądotwórczego i wytwornicy dymu. Koniec przewodu z wytwornicy podłączano kolejno do odnalezionych wcześniej rur wystających ze zbocza.

  - Działania prowadzimy przy użyciu specjalnej wytwornicy dymu. Pozwala to ustalić miejsce skąd prowadzony jest zrzut nieczystości – mówi Piotr Mostowski, zastępca naczelnika Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej w Warszawie. 

  Po podłączeniu do otworu przewodu i włączeniu wytwornicy, kłęby dymu buchnęły z pobliskiego domku na działce pracowniczej. Po chwili kolejny przewód i znów dym pokazuje się w altance. 

  - Sprawdziliśmy kilkanaście przewodów. Większość z nich to nieużywane przewody, ale kilka przewodów prowadzi do posesji i służy do zrzutu nieczystości. Informacje o tym przekazujemy do zarządcy Fortu – mówi Piotr Mostowski.

  Nielegalne odprowadzanie ścieków to przestępstwo, za które można iść do więzienia. Najczęściej zapadają jednak wyroki grzywny - do 10 tys. złotych. Straż Miejska zapowiada kolejne tego typu interwencje. Podejrzanych miejsc zrzutu nieczystości w mieście nie brakuje.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 96

  • 44
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~olo 11 9 miesięcy temuocena: 71% 

   deweloper wyciął większość drzew czyli zniszczył kawał zieleni. następnie przez prawie 3 tygodnie palili gałęzie w fosie nie patrząc na smog. tutaj straży miejskiej nie było, teraz się znalazła ciekawe. Deweloper ma problem - kończy inwestycję, żeby ją odebrano musi oddać fosę do zwiedzania dla wszystkich. Jednak pierwotne wejście z jego inwestycji zostało wykorzystane na parking. Poszukuje sposobu wyjścia z tej opresji - może wejście do parku przez działki ? Czemu nie - miasto już przebiera nogami - dewelopera stać na wiele gratuluję artykułu - jak to się nazywa - link sponsorowany czy też lokowanie produktu Szkoda wielka wykarczowanej zieleni i zrujnowanej przez dewelopera fosy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 10 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Jaki parking?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mysiek666 9 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie ma jak chamska reklama kolejnego dewelopera niszczącegojedbe z ostatnich zielonych płuc W-wy. Pod płaszczykiem przywrócenia świetności fortu, przy okazji poparcia likwidacji ogródków działkowych

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kronik 8 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Przecież ogródki zostały nienaruszone.... sama inwestycja mieszkaniowa na pewno zbyt duża.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antysmog 7 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Bardzo dobry artykuł, po raz pierwszy widzę, że strażnicy robią coś konkretnego. Czekamy na podobne akcje na Zielonym Ursynowie, ale z dronami, wykrywającymi trujący dym z kominów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antysmog 6 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Bardzo dobry artykuł, po raz pierwszy widzę, że strażnicy robią coś konkretnego. Czekamy na podobne akcje na Zielonym Ursynowie, ale z dronami, wykrywającymi trujący dym z kominów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Działkowiec 5 9 miesięcy temuocena: 40% 

   Ale brawurowa akcja. Przez trzy godziny kilkunastoosobowa grupa próbowała uruchomić zdezelowany sprzęt, by po odpaleniu generatora namierzyć m.in rurę, prawdopodobnie odprowadzającą nadmiar deszczówki z jednej z altanki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 4 9 miesięcy temuocena: 73% 

   To mnie Pan rozbawił! "Nadmiar deszczówki z altanki"!?;-) Dym z rury wydobywający się z altanki, to kibelek lub/i kuchenka.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 3 9 miesięcy temuocena: 46% 

   Zamieszczone 9 zdjęć nie dotyczą ogródków działkowych, beznadziejny popis redaktora, który nie wie o czym pisze, ogródki teraz są nieczynne. Popieram przedmówcę. ROD Ursynów jedyny w Warszawie ma toalety austriackie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J.M.K. 2 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Na zdjęciach pokazano przenoszenie i instalowanie wytwornicy dymu. Tylko na jednym dym ukazuje się pod jakimś ogrodzeniem. Gratulacje dla ilustratora za wybór zdjęć.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przyjaciel zwierząt 1 9 miesięcy temuocena: 94% 

   Brawo Straż Miejska!!! Można? Można! Sugerowałbym sprawdzenie całego Potoku Służewieckiego - od Wilanowa do lotniska.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2043 sekundy
  REKLAMA