REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 marca 2020, 10:48 komentarzy 53

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Część kolejki przed urzędem na Belgradzkiej. W sobotę jest jeszcze gorzej

  Część kolejki przed urzędem na Belgradzkiej. W sobotę jest jeszcze gorzej (AR)

  Gigantyczne kolejki przez urzędami pocztowymi, zwłaszcza na ul. Belgradzkiej, irytują mieszkańców Ursynowa. Nie chodzi tylko o sam fakt stania, ale o to, że listonosze, nie dostarczając przesyłek ludziom siedzącym w domach, powodują, że ci gromadzą się przed urzędami pocztowymi, narażając się na niebezpieczeństwo. "Rozumiem Pana Listonosza, mało mu płacą, nie chce ryzykować, ale można to inaczej zorganizować" - pisze nasza czytelniczka, która apeluje do władz Poczty Polskiej. 

  W tym trudnym dla wszystkich okresie występuję z apelem: nie utrudniajmy sobie dodatkowo życia, szczególnie teraz. I to jest apel nie do mieszkańców, ale do decydentów Poczty Polskiej.

  Taki obrazek z piątku z rana, ok. 8:00-9:00. Poczta przy ul. Belgradzkiej, kolejka ok. 30 osób. Wszyscy stoją w odstępach, ale i tak widać, że to spore zgromadzenie, bo jest tu skrzyżowanie i trudno o prostą kolejkę.

  Większość stoi z awizo w ręku. Zapewne większość po odbiór decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na 2020 rok. Prezydent Warszawy podjął decyzję (lepiej późno niż później) o wstrzymaniu wysyłek tych decyzji, ale co wysłano to wysłano, bo termin przecież do 31 marca i ludzie karnie udali się na pocztę, żeby decyzję odebrać. Dlaczego? Dlatego, że poczta nie dostarcza przesyłek poleconych, a tylko wrzuca awiza do skrzynek, nawet jak większość ludzi siedzi teraz w domach na pracy zdalnej czy z dziećmi!

  "Rozumiem Pana Listonosza, ale można to zorganizować"

  Dziś wyjęłam właśnie takie awizo ze skrzynki, a cały dzień byłam w domu, bo mam pracę zdalną. Skoro Pan Listonosz już się pofatygował do mojej skrzynki, to nie mógł przynajmniej domofonem sprawdzić czy jestem? No widocznie nie mógł, bo nie chce chodzić po mieszkaniach w czasie epidemii koronowirusa. Bo mu mało płacą i nie będzie się narażał. Ja Pana Listonosz rozumiem i jego ciężką pracę też, ale wszystko można zorganizować - nawet to, że poświadczenie odebrania takiego poleconego mogłoby być w formie mailowej, a przesyłka lądowałaby w skrzynce. 

  A tak mam awizo i się zastanawiam: Co to za ważna przesyłka? Na takim awizo jest tylko napisane, że to przesyłka polecona, a skąd? Tego nie wiadomo! Może to mandat? Może jakiś domiar? Może z Urzędu Skarbowego? Więc lepiej, na wszelki wypadek, szybko odebrać.

  I tak nie bacząc na nic, zdyscyplinowani obywatele udają się na pocztę, gdzie zwiększają ryzyko zarażenia i dokładają pracy koleżankom Pana Listonosza. Chociaż nie! To Pan Listonosz dokłada pracy swoim koleżankom z tej samej firmy, bo gdyby dostarczył przesyłki, nie byłoby kolejek na poczcie. Panie miałyby mniej pracy, byłoby mniejsze ryzyko kontaktów wzajemnych. Może chodzi o to, żeby Panie na poczcie miały więcej pracy? W czasach normalnych ok, ale w czasach zarazy? Naprawdę?

  "Poczta nie dotrzymuje umowy"

  Moje awizo poczeka, nie wybiorę się na pocztę, nie zadbam o to, żeby Panie na poczcie miały więcej pracy i żeby odbierając jeden list polecony złożyć DWA podpisy (czytelne). Może w efekcie mojego zaniechania zapłacę jakieś odsetki, albo co innego. Dla mnie, przy tym co nas otacza, to teraz bez znaczenia.

  Poczta Polska naraża nas i swoje pracownice na niepotrzebne ryzyko i nie dotrzymuje umowy - nie dostarcza przesyłek, za których dostarczenie zapłacono. Ktoś powie: Przecież tak było zawsze! Tak, to prawda, ale to nie znaczy, że tak ma być dalej. Szczególnie teraz!

  czytelniczka Ewa

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  W poniedziałek zamieścimy kilka listów od listonoszy, które otrzymaliśmy jako komentarz do listu naszej czytelniczki. 

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 451

  • 99
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 24
   OBOJĘTNY
  • 31
   NIEPRZYDATNY
  • 110
   WKURZONY
  • 141
   BRAK SŁÓW

  53Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~No i co? 53 9 miesięcy temu

   Minęło kilka poniedziałków, a obiecanych przez autora listów od listonoszy wciąż nie ma. Czyby tłumaczenia listonoszy były tak durne, że szkoda je zamieszczać?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 52 10 miesięcy temu

   Ludzie , ta poczta działa w ten sposób od "zawsze " ! Nie zdarzyło się aby listonosz przyniósł przesyłkę do drzwi . Oczywiście byłem w tym czasie w domu . Interwencje w tej sprawie na poczcie zawsze były olewane i nic się nie zmieniło . Proponowałem żeby listonosz zadzwonił , to zejdę do niego na parter , żeby się chłop nie męczył po schodach , no niestety to nie pomogło . TA POCZTA TO SKANDAL !

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertZet 51 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Ja wczoraj tj. 31 marca 2020 czekałem na odbiór AWIZO 2,5 godziny na Lanciego. Pewnie bym nie przyszedł, ale listonosz napisał na jednym z dwóch druków, że przesyłka jest z e-sądu. Zrozumiałem, że chodzi o sąd z Lublina, który ściga dłużników w procedurze uproszczonej. Jakkolwiek długów raczej nie mam to na wszelki wypadek postanowiłem sprawdzić o co chodzi. No i odebrałem jakąś bzdurną informację owszem z sądu, ale wieczystoksięgowego i decyzję o podatku. Kolejkę obsługiwał jeden młody pracownik. Byłem wściekły na pocztę i na Urząd Dzielnicy i Sąd. W kolejce dużo sąsiadów bo wszyscy dostali tę samą, jakże potrzebną korespondencję.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Poirytowany 50 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Jeszcze dodam W Świdniku jest zarażony listonosz (w sumie to nawet już trzech, ale chcę o tym pierwszym wspomnieć) Jak wszyscy wiemy objawy Covid-19 mamy po średnio 4-6dniach ale zaraza się już po 4 godz. I teraz tak przez te 4 dni kierowca doręczający pocztę na urząd w Świdniku, miał codziennie kontakt z listonoszem zakażonym, codziennie przejechal z pocztą jeszcze przez powiedzmy 20 urzędów i miał kontakt z listonoszami i tak przez kolejne 4 dni. Listonosze w Świdniku poddani kwarantannie, z czego okazały się kolejne dwa przypadki zakażenia i kierowca który ta pocztę doręczał objęty kwarantanna, natomiast reszta urzędów pocztowych na których kierowca był, niejednokrotnie zreszta, uwaga-działa normalnie a listonosze mający kontakt z kierowcą wychodzą w rejony.I może się nie zarazili ale jeśli to sieją wirusa po swoich rejonach.Chyba kierowcy wypadałoby test zrobić aby było wiadomo jakie działania podjąć na tych urzedach. A teraz zastanów się czy do Ciebie taki listonosz nie przyjdzie

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 49 10 miesięcy temuocena: 80% 

   To samo można opowiedzieć o pani w okienku na poczcie - jeśli zarażona, to ma kontakt z setkami osób dziennie. Więc zastanów się, o czym piszesz.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Poirytowany 48 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Pani Barbaro, oczywiście że tak. To się również tego tyczy. A o czym pisze? O prawdzie która nie jest taka piękna jak o tym mówią w TV.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Poirytowany 47 10 miesięcy temuocena: 50% 

   To niech się pani Ewa raczej cieszy ze ma możliwość pracy zdalnej.... Szkoda że listonosz nie może zdalnie wysłać listu lub awizo siedząc przy komputerze.Wszyscy byli by szczęśliwi... A tym czasem urzędy stoją, urzędnicy siedzą na dupach i tylko listy wysyłają, upomnienia, podatki, śmieci. I całe mnóstwo innych.Nie myśląc o listonoszu który musi to rozniesc i nie myśląc o tym że starsze osoby wypędzają z domów bo aby coś opłacić muszą się fatygować na pocztę lub do banku.Rząd wymyślił sobie głosowanie korespondencyjne dla osób w kwarantannie i osób starszych.Ku***a ludziom z domów każą nie wychodzić, ludzi na kwarantannie kontrolują, wpiep***ja mega kary a listonosz ma do nich iść z listem na głosowanie? Bezmózgi.Na to wychodzi ze listonosz odpi***sza najgorsza robotę w tej chwili a jest traktowany marginesowo, jest nikim.Nie ma rodziny i ch*ja kogokolwiek obchodzi. W tym czasie powinny być roznoszone tylko i wyłącznie emerytury, bo tylko to jest niezbędne do życia w tej chwili...!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkk 46 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Chyba tej Pani z rozumem nie po drodze. Sama siedzi w domu żeby się nie narażać a inni mogą. Ale ostatnio jest wysyp takich bezmozgowcow.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 45 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Wszyscy mają pretensje tylko do poczty, a wszystkie urzędy pozamykały się z powodu pandemii, petentów nie przymuja, wysyłają wszystko pocztą, na poczcie pracy 100 razy więcej niż normalnie, ludzie siedzą w domu zamawiają paczki na potęgę. Współczuję pocztowcom. Ludzie do kogo macie pretensje! Oni zapierdzielają za dziękuję.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz 30 44 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Powiem wam szczerze my listonosze będziemy nośnikami wirusa bo na urzędach siedzimy w 30 osób w małej sali dotykając się łokciami tak ciasno wystarczy że 1 który dziennie odwiedza setki ludzi coś przyniesie to wszyscy zaczniemy zarażać dalej już 1 listonosz złapał wirusa w Polsce

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okopany adresat 43 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Podejmując pracę na poczcie,listonosz jest zobowiązany do dostarczania przesyłek.Z tego co wiem nikt nie płaci mu za roznoszenie wirusów.W obecnej sytuacji nie ma większego mobilnego nośnika zarazków i wirusów niż listonosz.Nie wyobrażam sobie abym chciał mieć kontakt z człowiekiem,który obszedł dziesiątki mieszkań a ja dla bezpieczeństwa siedzę w domu i pracuję zdalnie aby unikać zagrożeń.Jaki to ma sens?To tak jakbym zaprosił do domu pandemię.Jestem wdzięczny,że zostawia avizo a ja jeszcze je dezynfekuję.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 42 10 miesięcy temuocena: 100% 

   I z tym awizo musisz wyjść co najmniej raz na pocztę. I jak szczęśliwie trafisz na czas kiedy jest czynna, to po godzinie stania w kolejce, od pani, która ma codzienny, bliski bo ciasno, kontakt z listonoszami, odbierzesz list polecony. Oczywiście jak już przechodnim długopisem podpiszesz w dwóch miejscach na dwóch różnych niezdezynfekowanych papierkach. Powodzenia.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pracownik Poczty 41 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Jedni mają pretensje że mają awizo w skrzynce,a inni że chodzimy po domach z listami i że możemy być potencjalnym źródłem zakażania.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 123 40 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Do wszystkich bojaccych się o przyjęcie listonosza czy listonoszy bojaccych się o zakażenie wy czas na zmianę pracy i udanie się na konsultacje do psychiatry ,tak to jest chorobą nadmierną panika i strach ,A do ludzi nie odbieraj chłopie nic nie idź na pocztę to potrwa tylko rok więc potem narobisz nie tylko pretensje

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz 30 39 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Czym się różni listonosz od lekarza w obecnej sytuacji? Do lekarza przychodzą zarazeni , listonosz przychodzi do zarażonych i to bez żadnego zabezpieczenia

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 38 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Żądajcie zabezpieczenia od pracodawcy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 37 10 miesięcy temuocena: 89% 

   Z tym wrzucaniem awiza epidemia nie ma nic wspólnego. Dzieje się tak od dawna. Oczywiście teraz należy zrozumieć obawy każdego, w tym listonoszy, o własne i innych zdrowie. Ala co do zasady każdy powinien wykonywać swoją pracę sumiennie. Wtedy żyłoby się nam wszystkim lepiej. Poza tym istnieje problem złego podziały na rejony. Poczta na Zaruby, wiecznie zatłoczona, obsługuje adresatów aż po Natolin. Mam oddział pod oknem ale po przesyłki polecone muszę chodzić do placówki oddalonej o 1 km. W sumie trzy lub cztery punkty pocztowe mam bliżej ale Poczta Polska wie lepiej, gdzie mam odbierać listy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kathy 36 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Pracowałam kiedyś na poczcie i ludzie się skarżą że awizo A większość albo nie słyszy albo na moment wyszło i nagle wszyscy w domu siedza A domofony ...dużo klientów zgłasza że nie słyszało albo źle odłożył Pan na mnie skargę złożył bo był w domu Najlepsze to że muzyka była w jego domu słyszana z całego bloku A on nie slyszal pukania bo jak mial słyszeć jakim prawem Zawsze biegalam pomimo domofonu na 4 piętra i i tak ludziom się nie dogodzi znajdzie się ktoś kto powie Byłem w domu Też teraz odbieram listy paczki i rozumiem ten zawód jestem wyrozumiała i dla poczty i kurierów Zapraszam tam do pracy by się urzerac z takimi klijentami

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pani z Okienka 35 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Hestem ta "Panią z okienka" na poczcie i odbieranie awiz ro jest najmniejszy odsetek ludzi ktorzy tu przychodza. W wiekszosci placa rachunki, wysylaja listy. A i listonosze sie skarza ze ludzie nie ccha im otwierac drzwi tylko kaza awizowac bo "oni sobie na poczcie odbiora". Zostawcie biednych listonoszy w spokoju i zastanowcie sie nad tym co sami robicie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mija 34 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Listonosze będą doręczać listy do głosowania dla osób na kwarantannie i będą roznosić też wirusa ,czy politycy o tym pomyśleli ?????

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosc 33 10 miesięcy temuocena: 22% 

   Siedzi na dupie jeden z drugim w domu a listonosz ma leciec do nich z podatkiem ale ważne rzeczywiście.Nie dziwię się lidtonoszowi ilu jest takich co nawet nie raczy powiedziec że ms kwarantannę .Ludzie opamiętajcie się nikt inny nie doreczy wam korespondencji jak człowiek więc z łaski swojej jeżeli macie kwarantannę to nie otwierajcie listonoszom

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 32 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Szkoda że starzy ludzie mają inny tok myślenia

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz2 31 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie jestem listonoszem w Warszawie ale w innym dużym mieście. Na moim urzędzie codziennie doręczamy listy polecone do adresatów i to w zdecydowanie w większej ilości niż przed pojawieniem się wirusa. Dziwne jest to , że pomimo iż rzekomo prawie wszyscy siedzą w domach , mało ludzi się zastaje w nich. Co do narażania się , to faktycznie za takie ryzyko jakie ponosimy nam nie płacą. Ponad to zabezpieczenia są zdecydowanie zbyt małe by mieć choć podstawowe poczucie bezpieczeństwa w obecnej sytuacji. I proszę zdać sobie też sprawę z tego ilu ludzi odwiedza potencjalnie listonosz i ile osób byłby w stanie potencjalnie zarazić. Sytuacja jest trudna i tak naprawdę cokolwiek pracownik Poczty zrobi będzie źle bardzo nie właściwie. A co do samego artykułu, jestem w stanie zrozumieć autorkę w to całkiem dobrze. Problem jednak w tym, iż sytuacja jaka panuje w samej instytucji Poczty zbyt często nie pozwala jej pracownikom świadczyć usług tak, jak chcieli by to klienci.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wot 30 10 miesięcy temuocena: 94% 

   Teź dostałem jakieś avizo (co ciekawe było to drugie avizo, a pierwszego nigdy nie było). Jak zobaczyłem ile jest osób w kolejce na poczcie, to zrezygnowałem z czekania i nie odebrałem. Mam to gdzieś.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NickDoKolan 29 10 miesięcy temuocena: 90% 

   Ja to samo, nie dam się zwariować.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 28 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Pamiętaj tylko ze to nie zwalnia cię z następstw nieodebrania listu - w zależności od tego co to była za korespondencja :-(

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NickDoKolan 27 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Wiem, ale bez przesady, świat się nie zawali gdy czegoś nie odbiorę. Procesu z nikim nie mam, wykroczeń nie popełniam. A najwyżej naliczą mi kilka złotych odsetek od podatku. Lepsze to niż stanie w kolejce jak za stanu wojennego.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bylem listonoszem 26 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Listonosz w najgorszych momentach odwiedza 260 osób dziennie teraz listy idą z sanepidu do osób co są w.kwarantannie naprawdę chcesz podpisać swój list długopisem co dotykały zarażone osoby niż iść na poczte , , , ,niektórzy ludzie naprawdę mózgów nie mają hehe, a listonoszom współczuję idźcie za zwolnienia lekarskie niech nie dostaną swoich listów i paczek wogole :D

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Osikowepole 25 10 miesięcy temuocena: 25% 

   Proponuje zamiast pracy zdalnej popracować z miesiac w charakterze listonosza lub przeczytać Don Kichota Miguela wtedy bedzie Ewa wiedzieć o czym pisze

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek 24 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Chcesz powiedzieć , że praca listonosza ma polegać na wrzucaniu ulotek i awiza do skrzynek?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurier pocztex 23 10 miesięcy temuocena: 36% 

   Ci którzy siedzą w domu a listonosza czy kuriera traktują jak wroga niech zobaczą jak sa traktowani listonosze patrzą na nas w tym trudnym czasie jak na zło z piekła rodem a sami nie lepiej sie zachowują

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 22 10 miesięcy temuocena: 25% 

   W dobie epidemii na całym świecie polaczek leci na pocztę bo awizo dostał

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Były listonosz 21 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Jak was nie wstyd. Listonosze też pracują w bardzo ograniczonym składzie. To też są ludzie, którzy mają rodziny, starszych rodziców, dzieci, sami mają już kilkadziesiąt lat. Jak ich zabraknie to miliony zostaną bez środków do życia a Wy sami opowiadacie że siedzicie bezpiecznie w domu a ten niedobry listonosz, no co?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obecny listonosz 20 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Dzięki!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 19 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Czyli na poczcie bez zmian.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 18 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Właśnie przez takich jak wy którzy potraficie tylko narzekać a nie potraficie się przyznać ipowiedzieć że macie kwarantannę, sami wysyłacie listonoszy na l4, po czym wysłanemu na zastępstwo listonoszowi nie pozostaje nic innego jak analizować. Proszą i mówią nie kłam medyka,listonosza, kuriera!!!!! Czy pomyśleliście sobie że przez niewiedzę listonosza może być druga Hiszpania lub Włochy!!!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz 17 10 miesięcy temuocena: 63% 

   Dzięki. Niektórzy tylko czekają na okazję żeby narzekać

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Majkel 16 10 miesięcy temuocena: 42% 

   Zastanówcie się co piszecie...osoby ,które pracują w korpo - są wysyłani do domu i pracują zdalnie żeby sie nie zarazić, szkoły ,galerie- pozamykane, urzedy,banki pozamykane albo pracują w zmienionych godzinach, ludzie w kolejkach stoją odstępach a listonosze normalnie wykonują swoją pracę, codziennie dotykają setek jak nie tysiące klamek,poręczy odwiedzaja ludzi- wręczają paczki, listy, renty ...narażają swoje zdrowie a nawet życie a Wy macie pretensje że macie awizo w skrzynce!!! WSTYD troche zrozumienia

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz 15 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Dziękuję, naprawdę co możemy to robimy, a narażać się nie będziemy!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 14 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Oczywiście właśnie są myślący listonosze myślą o sobie i swoich rodzinach nieraz niemowlakach 2 tygodniowych bo listonosze to nie tylko starzy ludzie którzy tylko łażą całymi dniami z waszymi listami ale mają swoje rodziny jak wszyscy pójdą na chorobowe to ani paczki ani awiza nie dostaniecie

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz 13 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Noo. Chociaż ktoś nas rozumie. Dzięki

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jk 12 10 miesięcy temuocena: 76% 

   To jeszcze dodam ze poczta potrafi dac awizo dwa razy do tej samej przesyłki. I stoji sie w tej pięknej kolejce by dowiedzieć sie ze dzień czy dwa dwa dni temu juz odebrałem przesyłkę.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elda 11 10 miesięcy temuocena: 46% 

   A wystarczy sprawdzić sobie na śledzeniu przesyłek nr listu i już się wie, czy list jest odebrany czy nie. Wystarczy trochę pomyśleć. Drugie awizo jest drukowane jednego dnia a listonosz dostaje je na dzień następny i NIE WIE czy ktoś w czasie między wydrukowaniem drugiego awiza a dniem dzisiejszym listu nie odebrał.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jq 10 10 miesięcy temuocena: 44% 

   A niby czemu listonosz ma sie narazac ,urzednicy niech roznosza swoje pisma

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wypełniający swoje obowiązki 9 10 miesięcy temuocena: 39% 

   Bo mu za to płacą I TO JEGO PSI OBOWIĄZEK. A jak się nie podoba to won na bruk!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 8 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Ty win na bruk buraki wieśniaku

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz 7 10 miesięcy temuocena: 64% 

   Nie! Za narażenie życia nam nie płacą! Więc skończ. Nie chcesz to nie korzystaj z usług PP

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Listonosz - czasem nie mamy wyjścia. Poczta wygrała przetarg na listy z sądu itp. Chętnie bym z usług poczty nie korzystał (wszystkie paczki ode mnie i do mnie idą przez paczkomaty i Kurierow) ale z listami nie mam wyboru.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 5 10 miesięcy temuocena: 72% 

   Dokładnie to samo mam. Czwartek. Też siedzę w domu cały dzień, a po południu znajduję awizo. Idę na pocztę na Zaruby i całuję klamkę (wraz ze mną kilka innych osób), bo poczta sobie zmieniła godziny pracy i zamyka placówkę o 14 (jestem o 17.30). Szkoda tylko, że 1. jak już ten listonosz był w moim bloku to nie oddał mi mojego poleconego, 2. jak już listonosz zostawił to awizo (zakładam, że miał już ich cały plik dla całego bloku wypisany na miejscu na poczcie), to może ktoś mógłby na tym druczku napisać nowe godziny otwarcia poczty. Czy naprawdę w PP nie ma nikogo myślącego?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listonosz 4 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Wszyscy myślimy... O własnym zdrowiu, którego nam nikt nie zwróci.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bye 3 10 miesięcy temuocena: 77% 

   Ja tez identycznie. Siedzę w domu a tu awizo w skrzynce, a poczta do 14-tej. To złośliwość urzędnika który jest szefem listonoszy. Tak było , że wrzucano awizo zamiast dostarczenia przesyłki, jeszcze przed epoką wirusa.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pocztowiec 2 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Wystarczy sprawdzić w internecie Trąbi się wszędzie o skróconych godzinach pracy ale pewnie jesteś głuchy i ślepy więc nic dziwnego że nie słyszałaś jak listonosz zwolnił do drzwi Pozdrawiam wszystkich roszczeniowych pozamykanych w domach przed wirusem

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Pocztowiec, to ja poproszę o link do miejsca w internecie, gdzie są podane aktualne godziny otwarcia poczty na Zaruby. Dziękuję z góry.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3612 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021