REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Czy kominek może stanowić podstawowe źródło ogrzewania? W jaki sposób doprowadzić ogrzane powietrze do wszystkich pomieszczeń w domu? Sprawdź, jak działa system Dystrybucji Gorącego Powietrza.

  Jak działa ogrzewanie DGP?

  System Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP) składa się z sieci kanałów, którymi ciepłe powietrze jest rozprowadzane, mechanicznie lub grawitacyjnie, z wkładu kominowego do pozostałych pomieszczeń w budynku. Ze względu na to, że instalacja jest niewidoczna (najczęściej ukryta pod zabudową budynku), nie trzeba się obawiać, że system aluminiowych kanałów wpłynie na wystrój pomieszczeń. Decyzję o montażu kominka z systemem DGP warto jednak podjąć jeszcze na etapie projektowania domu. Dzięki temu dużo łatwiej usytuować kominek w najdogodniejszym miejscu oraz ukryć przewody, którymi rozprowadzane będzie gorące powietrze.

  Kominek DGP ciepło tam, gdzie chcesz

  Ciepło może być transportowane z wkładu kominkowego w sposób grawitacyjny lub mechaniczny. Pierwszy z nich, choć wymaga nieco mniejszych nakładów finansowych i jest prostszy w montażu, nie daje możliwości doprowadzenia nagrzanego powietrza do wszystkich pomieszczeń w budynku, a jedynie na około 3 metry od źródła ciepła. To rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w domach jednopoziomowych o niewielkim metrażu. Z kolei transport ciepła odbywający się w sposób mechaniczny za pomocą turbiny pozwala równomiernie rozprowadzić ciepło w całym budynku.

  Kominek z systemem DGP nie może stanowić jedynego źródła ogrzewania zgodnie z polskim prawem, ale może je całkiem zastąpić, będąc dla niego alternatywą. W okresie jesienno-zimowym może w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania dzięki temu, że jest wydajny i niezawodny. Kluczem do jego efektywnej pracy jest wybór odpowiednich parametrów, w tym przede wszystkim mocy grzewczej. Elementem, o którym nie można zapomnieć podczas instalacji systemu DGP, jest filtr powietrza, który zatrzymuje kurz. Należy także pamiętać, że system DGP działa poprawnie tylko wtedy, kiedy ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza.

  Artykuł powstał we współpracy z Kratki.com

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1112 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018