REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szukasz sposobu na zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi? A może chcesz szybko i bezinwazyjnie zmienić wygląd swojego samochodu? Poznaj możliwości, jakie daje folia ochronna. Oklejenie auta to zdecydowanie lepsza alternatywa niż lakierowanie. Sprawdź dlaczego!

  Niższy koszt

  Oklejanie samochodów folią ochronną oraz lakierowanie to metody, które pozwalają zmienić kolor karoserii, a także odnowić jej wygląd. Nałożenie powłoki lakierniczej wymaga jednak szeregu prac przygotowawczych i jest czasochłonnym procesem. Znajduje to odzwierciedlenie w cenie usług.

  Lakierowanie samochodu w celu zmiany koloru lakieru to duży wydatek. Najczęściej koszty ustalane są indywidualnie z uwzględnieniem m.in. rodzaju zastosowanego lakieru czy wielkości auta. Cena lakierowania może sięgać kilku tysięcy złotych, a nawet więcej.

  Zastosowanie folii ochronnej jest tańszym, a do tego trwalszym rozwiązaniem. Powłoka lakiernicza bardzo łatwo ulega uszkodzeniom. Z kolei folia zabezpiecza karoserię i pozwala uniknąć zarysowań czy odprysków. Dzięki temu można zaoszczędzić na likwidacji ewentualnych uszkodzeń.

  Ochrona oryginalnego lakieru

  Karoseria samochodów narażona jest na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne i inne czynniki. Oklejenie auta folią (zobacz więcej na http://perfekcyjneauto.com/folie-ochronne/) pozwala zabezpieczyć lakier i zachować jego pierwotny wygląd. Metoda ta może być stosowana także w celu ochrony lamp, lusterek, klamek czy zderzaków. Często okleja się wybrane elementy auta, które są najbardziej narażone na uszkodzenia, np. obszar pod klamkami, maska, błotniki czy tylna część bagażnika.

  Bezbarwna folia PPF jest niemal niewidoczna, ale jednocześnie trwała i odporna. Chroni lakier przed:

  • uderzeniami, otarciami parkingowymi czy odpryskami,
  • zabrudzeniami naturalnymi, np. owadami, pyłkami drzew, odchodami ptaków,
  • zabrudzeniami chemicznymi, np. solą drogową,
  • czynnikami atmosferycznymi, np. kwaśnym deszczem, promieniowaniem słonecznym.

  Folia z poliuretanu posiada właściwości amortyzujące (odbija uderzenia kamieni, żwiru i piasku) oraz hydrofobowe, co ułatwia pielęgnację nadwozia. Ponadto jest odporna na drobne zarysowania, zadrapania oraz ślady codziennego użytkowania.

  Co więcej, wyróżnia się zdolnością samoregeneracji – niewielkie rysy potrafią zniknąć pod wpływem ciepła. Dzięki temu karoseria auta przez długi czas zachowuje nienaganny wygląd i idealny stan.

  Odwracalny efekt zmian

  Warto wiedzieć, że oklejanie samochodów folią ochronną jest metodą nieinwazyjną. W każdej chwili może zostać usunięta. Prawidłowo przyklejona folia jest bezproblemowa podczas demontażu i nie niesie negatywnych konsekwencji dla właściwości lakieru.

  Warunkiem jest jednak pokrycie folią powierzchni, która była fabrycznie lakierowana. Trzeba pamiętać, że powtórnie nałożona powłoka lakiernicza może spowodować oderwanie się lakieru od bazy podkładowej podczas usuwania folii.

  Czas wykonania

  Czas oklejenia auta zależy od różnych czynników, np. wielkości samochodu, kształtów nadwozia, liczby elementów. Profesjonalne firmy przed nałożeniem folii odpowiednio przygotowują powierzchnię dla perfekcyjnego efektu. W większości przypadków nie istnieje jednak potrzeba demontowania jakichkolwiek elementów z karoserii samochodu. Oszczędza to czas, ale także ogranicza ryzyko ich uszkodzenia.

  W Warszawie warto wybrać Perfekcyjne Auto. Firma posiada bowiem gotowe szablony i wykrojniki, które są niemal idealnie dopasowane do kształtu danego elementu, co znacząco skraca czas oklejania samochodu. Jednocześnie pozwala wyeliminować konieczność docinania nożem, które może być niekorzystne dla powłoki lakierniczej.

  Nieskończona liczba możliwości

  Oklejanie samochodu folią daje wiele możliwości. Metoda ta służy nie tylko do zabezpieczania oryginalnego lakieru, ale jest również stosowana w tuningu optycznym.

  Folia ochronna jest dostępna w wielu wersjach - błyszcząca, matowa, efekt satynowego zamrożenia na błyszczących lakierach, efekt przydymienia (stosowany na kloszach lamp). Występuje również w różnych kolorach, np. czarny połysk, czerwony połysk.

  Folią można okleić niemal całą karoserię, ale także wybrane jej elementy. Co więcej, znajduje zastosowanie także we wnętrzu auta.

  Artykuł załadowany: 0.4495 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022