REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Okna PCV to od dłuższego czasu najczęściej wybierana propozycja na polskim rynku budowlanym. Nic jednak dziwnego, doskonały stosunek jakości do ceny, łatwość konserwacji i pielęgnacji oraz korzystne parametry użytkowe jednoznacznie przemawiają za tym rozwiązaniem. Dodatkowym atutem jest estetyka. Zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji sprawia, że okna PCV są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale mogą również do złudzenia imitować tradycyjną stolarkę drewnianą.

   

  Okna PCV – charakterystyka

  Okna PCV, potocznie znane pod określeniem okna plastikowe wytwarzane są z polichlorku winylu, materiału w dużej mierze determinującego ich wyjątkowe właściwości. Po ogrzaniu do wysokiej temperatury jest on bardzo podatny na formowanie, co pozwala na uzyskanie niemalże dowolnych kształtów profili, począwszy od kwadratów czy prostokątów aż do łuków i okręgów. Z kolei po schłodzeniu polichlorek winylu staje się bardzo twardy i wytrzymały zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i na czynniki atmosferyczne i biologiczne. Dzięki temu okna PCV są bardzo trwałe i z powodzeniem mogą być traktowane jako inwestycja na lata, która zwróci się pod postacią stylowych i komfortowych wnętrz oraz eleganckiej elewacji.

  Parametry użytkowe okien PCV

  Okna PCV to przede wszystkim nieocenione walory użytkowe. Co najważniejsze z punktu widzenia założeń współczesnego budownictwa pasywnego, posiadają wysokie parametry termoizolacyjne. Obecnie bez trudu można nabyć okna PCV o współczynniku ciepła wynoszącym 0,9, a nawet 0,6, co pozwala zredukować straty ciepła do minimum. Przy tym, najwyższej klasy stolarka okienna odznacza się korzystnym współczynnikiem przenikania energii słonecznej, co gwarantuje zaopatrzenie wnętrz w optymalną ilość światła dziennego.

  Wreszcie, okna PCV dostępne są z dowolną liczbą pakietów szybowych, zwykle od jednego do trzech. Umożliwia to optymalny dobór okien do potrzeb danej inwestycji, a nawet różnicowanie jej w obrębie jednego budynku. Dzięki temu w piwnicy czy garażu można zainstalować tańsze modele, natomiast w pomieszczeniach mieszkalnych lepsze, co jest nie tylko ekonomiczne, ale i praktyczne.

  Pielęgnacja i konserwacja okien

  Okna PCV są bardzo łatwe w utrzymaniu, ponieważ... nie wymagają praktycznie żadnych specjalnych zabiegów. Jak informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort, w zupełności wystarczy regularne mycie oraz, 1-2 razy w roku konserwacja elementów ruchomych, czyli zawiasów. Jeśli chodzi o środki, z powodzeniem można stosować ogólnie dostępne płyny do szyb, a nawet zwykły płyn do mycia naczyń. Należy jedynie uważać, aby do wycierania profili stosować jedynie miękkie, czyste ściereczki, ponieważ wszelkie szczotki i skrobaki mogłyby zarysować ich powierzchnię, a w takiej sytuacji pozostałaby nam jedynie wymiana całego okna lub zaakceptowanie rys.

  Estetyka wnętrza

  W momencie pojawienia się na rynku okna PCV dostępne były w bardzo skąpej palecie kolorystycznej. Oprócz oczywistej bieli można było dostać ewentualnie modele jasno- lub ciemnobrązowe. Obecnie jednak sytuacja uległa sporej zmianie. Okna PCV występują w niemal nieograniczonym wachlarzu barw i odcieni, co pozwala łatwo dobrać opcję optymalnie pasującą do charakteru danego budynku. Z tej właśnie przyczyny okna PCV zyskały sobie zwolenników nie tylko wśród miłośników architektury nowoczesnej, ale również tradycyjnej, a nawet zabytkowej. Możliwość wyprodukowania okleiny do złudzenia przypominającej drewno sprawiła, że okna plastikowe pojawiły się w tradycyjnych dworkach i pałacykach zapewniając efekt oryginalności oraz komfort i oszczędność.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3886 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020