REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2020, 12:24

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Okna tarasowe wyznaczają wyjście z domu na taras i do ogrodu. Najpopularniejsze są drzwi rozwierane z systemem uchylnym. Są to modele dostępne w szerokiej gamie kolorów, ale przy otwieraniu zajmują część przestrzeni wewnątrz pokoju. Okna przesuwne pozwalają zaoszczędzić miejsce, ale są trudniejsze w montażu i wymagają założenia systemowego podparcia, które zapewni im pełną stabilność.

  Okna tarasowe podkreślają bryłę budynku i dają duży dostęp naturalnego światła słonecznego. Pozwalają poczuć bliskość natury i pasują do wnętrz w każdym stylu. 

  Klasyczne okna tarasowe rozwierane ‒ plusy i minusy

  Drzwi tarasowe rozwierane to najchętniej wybierane systemy stolarki okiennej. Ich zaletą jest łatwy montaż i korzystna cena. Dostępne są w sprzedaży stacjonarnej i internetowej, np. na stronie https://building-companion.pl/szczegoly-promocji/msline. Możemy je kupić w wersji drewnianej, aluminiowej lub plastikowej. Produkowane są w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo komponują się z elewacją budynku.

  W ofercie producentów okien tarasowych rozwieranych znajdziemy także systemy w dwóch kolorach, np. antracytowym z zewnątrz i białym od wewnątrz. W porównaniu z drzwiami przesuwnymi są bardziej uniwersalne, ponieważ możemy je nie tylko całkowicie otworzyć, ale także lekko uchylić, aby wpuścić do pokoju odrobinę świeżego powietrza. Główną wadą okien rozwieranych jest to, że zajmują przestrzeń wewnątrz pokoju, gdy są otwarte. Mają też mniejsze przeszklenia i nie wyglądają tak lekko jak systemy, które przesuwają się po ścianie.

  Nowoczesne okna przesuwne ‒ wady i zalety

  Przesuwne okna tarasowe to model o nowoczesnym wyglądzie i wysokiej funkcjonalności. W porównaniu z klasycznymi oknami rozwieranymi mają większe przeszklenia, a dodatkowo pozwalają na oszczędność miejsca. Mimo dużych wymiarów lekko się przesuwają i nie wymagają użycia dużej siły. Solidne prowadnice wpływają na płynną pracę okna i wygodę użytkowania. Progi okien przesuwnych są zlicowane z podłogą, dzięki czemu nie ma obaw o to, że wychodzenie na będzie niewygodne. Jedną z wad jest skomplikowany montaż. Ze względu na większy ciężar drzwi przesuwne powinny być na całej szerokości podmurowane bloczkami. Ważne jest także wykonanie warstwy ocieplenia, która zapobiegnie tworzeniu się mostków termicznych. Mocowanie przesuwnych drzwi tarasowych wymaga założenia systemowego podparcia, które zapewni właściwą stabilność konstrukcji. Należy też pamiętać o tym, że duże przeszklenia sprzyjają większym stratom ciepłego powietrza zimą i przyczyniają się do szybkiego nagrzewania pomieszczeń latem. W sprzedaży znajdziemy wprawdzie systemy stolarki energooszczędnej, są one jednak bardziej kosztowne i trudniej dostępne.

  Wspominając o wadach dużych okien przesuwnych, należy wymienić także uciążliwe mycie. Przeszklenia łatwo przyciągają zabrudzenia, a do ich dokładnego mycia niezbędne mogą okazać się specjalne urządzenia, np. myjki parowe wyposażone w długie lance. Do umycia górnych części profili potrzebna będzie także wysoka drabina.

  Artykuł załadowany: 0.2371 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO